документiв в базi
550558
Подiлитися 
Актуальні новини вiд   < 07.09.2017 №2  >

Податки при успадкуванні частки статутного капіталу товариства

У своєму листі від 28.08.2017 N 1736/Г/99-99-13-02-03-14/ІПК Державна фіскальна служба України надала деякі роз'яснення відносно даної теми.

Так, оподаткування доходу, який платник податку отримав у результаті успадкування коштів, майна, майнових чи немайнових прав, здійснюється у відповідності до статті 174 Податкового кодексу України.

За статтею 1218 Цивільного кодексу України - до складу спадщини входять усі права й обов’язки, що належали спадкодавцеві на момент відкриття спадщини і не припинилися внаслідок його смерті.

В свою чергу дохід, який платник податку отримав у результаті успадкування коштів, майна, майнових чи немайнових прав, оподатковують відповідно до статті 174 Податкового кодексу України.

Самим об’єктом спадщини платника податку є, зокрема, об’єкт комерційної власності, а саме: цінні папери (крім депозитного (ощадного), іпотечного сертифіката), корпоративне право, власність на об’єкт бізнесу як такий, тобто власність на цілісний майновий комплекс, інтелектуальна (промислова) власність або право на отримання доходу від неї, майнові та немайнові права.

Спадщину оподатковують за різними ставками залежно від ступеня споріднення спадкоємця зі спадкодавцем та їх резидентського статусу. Зокрема, об’єкти спадщини, що успадковують члени сім’ї спадкодавця першого та другого ступенів споріднення, оподатковують за нульовою ставкою.

На підставі останнього абзацу - дохід у вигляді вартості успадкованої частки у статутному капіталі товариства, отриманий спадкоємцем, який є членом сім’ї спадкодавця першого ступеня споріднення, оподатковують ПДФО за нульовою ставкою.

Також, нагадаємо, що членами сім’ї фізичної особи першого ступеня споріднення вважають батьків, чоловіка або дружину, дітей такої фізичної особи, у т. ч. усиновлених.

_______________________________________________

СХОЖІ НОВИНИ ЗА ПОПЕРЕДНІЙ ПЕРІОД:

07 вересня 2017 року (Порядок оподаткування спадщини отриманої нерезидентом від резидента)

06 квітня 2017 року (Чи потрібно фізичній особі зазначати в річній податковій декларації про майновий стан та доходи спадок, який оподаткований за нульовою ставкою?)

03 квітня 2017 року (Нове оподаткування спадщини та подарунків, що отримані від початку року)

24 березня 2017 року (Президентом підписаний Закон, що вносить зміни до Податкового кодексу України в частині спрощення оподаткування спадку)

13 лютого 2017 року (Дії спадкоємця, якщо йому у спадок дісталися борги померлого)

07 лютого 2017 року (Оподаткування доходу, отриманого платником податку в результаті прийняття ним у спадщину чи дарунок коштів, майна, майнових чи немайнових прав.)

30 листопада 2016 року (Спадщина і як наслідок варіанти оподаткування доходу, отриманого платником податку, зокрема, внаслідок прийняття ним у спадщину коштів, майна, майнових чи немайнових прав)