документiв в базi
550558
Подiлитися 
Актуальні новини вiд   < 12.06.2018 №2  >

Субсидії. Перевірки. Кому чого чекати?!

Станом на сьогодення поступово впроваджується механізм, який було закладено на початку травня. Наразі, громадяни звертаються із заявами та деклараціями для призначення субсидій, також триває процедура перепризначення субсидій для тих громадян, які не повинні подавати документи й отримають субсидії в автоматичному режимі. Відтепер при призначенні субсидій, крім фактора офіційних доходів, застосовуються також певні елементи майнового стану людини (наприклад, наявність квартири або будинку площею понад 120 та 200 м2) відповідно, наявність транспортних засобів, яким менше п’яти років, а також наявність у складі сім’ї працездатних непрацюючих осіб.

Крім того, він пояснив, що чутки щодо масових рейдів інспекторів до помешкань отримувачів субсидій є безпідставними.

З метою отримання субсидії люди звертаються із заявами та деклараціями, і якщо інформація, наведена в документах, відповідає критеріям отримання цього виду допомоги, то людина отримує субсидію на загальних підставах. Інша ситуація, коли домогосподарство не має права на отримання субсидії на загальних підставах, наприклад, через наявність транспортного засобу менше п’яти років, але сім’я вважає, що потребує державної підтримки. В такому випадку йде звернення на розгляд питання на комісії, і однією з підстав для розгляду є акт обстеження матеріально-побутових умов. При цьому обов’язковою вимогою є відвідування домогосподарства соціальним інспектором для того, щоб пересвідчитися у потребі в підтримці. Тобто візит інспектора до помешкання відбувається лише на вимогу домогосподарства.

Важаємо за потрібне зазначити, що єдиним випадком, за якого субсидія не надаватиметься і питання не розглядатиметься на комісії, є наявність житлової площі, що перевищує норматив (понад 120 м2 - для квартир, понад 200 м2 - для будинків). Всі інші критерії можуть бути предметом розгляду комісії.

Одночасно із цим - громадяни, які нададуть у деклараціях заздалегідь недостовірні дані для незаконного отримання субсидій, будуть виявлені через механізм верифікації та позбавлені права на субсидію, а також зобов’язані будуть повернути до державного бюджету усі незаконно отримані гроші платників податків за період отримання субсидій з моменту подання неправдивих даних.

__________________________________________________

СХОЖІ НОВИНИ ЗА ПОПЕРЕДНІЙ ПЕРІОД:

06 червня 2018 року (Не сплачуєш комунальні - не маєш субсидій! Таке нововведення ініціює Міністерство фінансів України.)

27 квітня 2018 року (Все про субсидії 2018)

07 березня 2018 року (Уряд прийняв рішення щодо удосконалення порядку розрахунків із пільг та субсидій на оплату за енергоносіїв та житлово-комунальних послуг.)

22 січня 2018 року (Порядок здійснення монетизації субсидій на рівні підприємств-надавачів послуг)

14 вересня 2017 року (Для зменшення кількості перерахунків, врегульовані строки призначення субсидій на індивідуальне опалення)

14 вересня 2017 року (Термін подачі заяв на монетизацію субсидій подовжено)

20 липня 2017 року (До кінця 2017 року буде створений реєстр отримувачів житлових субсидій)

21 червня 2017 року (Отримання доступу до персональних даних фізичних осіб у випадку призначення останнім пенсій, субсидій тощо)

15 травня 2017 року (Невикористана субсидія на газ і електроенергію (для побутових потреб))