документiв в базi
550558
Подiлитися 
Актуальні новини вiд   < 12.06.2018 №3  >

Власникам квартир можливо дозволять відключатися від опалення

Станом на сьогодення у Верховній Раді України зареєстрований проект закону, яким пропонується запровадити процедуру та порядок відмови споживача від послуги із постачання теплової енергії.

У вищещазначеному проекті закону передбачається право власника квартири подати до виконавця послуги із постачання теплової енергії заяву про відмову від даної послуги (у випадку, якщо квартира належить кільком особам, таку заяву повинні підписати всі співвласники квартири).

Після отримання такої заяви, виконавець послуги повинен протягом місяця повністю безоплатно розробити технічні умови відключення. Такі умови не можуть включати в себе роботи за межами квартири споживача. Як правило, вони передбачатимуть відокремлення внітрушньоквартирної мережі від мережі централізованого теплопостачання та встановлення відповідних трубопроводів з метою забезпечення проходження теплової енергії до квартир, які продовжують користуватися послугою.

ТУ (технічні умови) виконуються власником квартири за власний рахунок поза межами опалювального сезону. Далі, після завершення робіт виконавець послуги з теплопостачання направляє свого фахівця або комісію, яка перевіряє виконання технічних умов та складає акт. Такий акт є підставою для розірвання договору постачання послуги.

Законопроект передбачає відповідальність для виконавця послуги за умисне затягування процедури відключення. Так, у випадку порушення термінів виконання послуг, споживач отримує право НЕ оплачувати послугу за період, коли його відключення блокується теплопостачальною організацією.

Одночасно із цим, відключення квартири від централізованого постачання тепла не звільнятиме власників цих квартир від оплати послуги з опалення приміщень спільного користування.

__________________________________________________

СХОЖІ НОВИНИ ЗА ПОПЕРЕДНІЙ ПЕРІОД:

13 квітня 2018 року (Оплата за опалення місць загального користування)

22 січня 2018 року (Порядок здійснення монетизації субсидій на рівні підприємств-надавачів послуг)

17 січня 2018 року (Президентом підписаний Закон щодо встановлення лічильників споживачам природного газу)

14 вересня 2017 року (Для зменшення кількості перерахунків, врегульовані строки призначення субсидій на індивідуальне опалення)

14 вересня 2017 року (Термін подачі заяв на монетизацію субсидій подовжено)

20 липня 2017 року (До кінця 2017 року буде створений реєстр отримувачів житлових субсидій)

29 травня 2017 року (Внесені зміни до Типового статуту об'єднання співвласників багатоквартирного будинку)