документiв в базi
550558
Подiлитися 
Актуальні новини вiд   < 13.04.2018  >

Оплата за опалення місць загального користування

Останнім часом в Україні дуже популярним стає встановлення в багатоквартирних будинках індивідуальних систем опалення та гарячого водопостачання. Встановивши таку систему, її власники намагаються заощадити на забезпеченні оселі теплом, адже одночасно вони від'єднуються від мережі центрального опалення, і це абсолютно законно.

Але є один нюанс - навіть при наявності індивідуальних (автономних) систем опалення, мешканці багатоквартирних будинків зобов’язані проводити оплату за місця загального користування. Ця норма прописана в п. 28 Правил надання послуг з централізованого опалення постачання холодної та гарячої води і водовідведення, затвердженими постановою Кабінету Міністрів України від 21.07.2005 року N 630. Споживачі, які встановили в квартирі багатоквартирного будинку індивідуальні (автономні) системи опалення, оплачують послугу з централізованого опалення місць загального користування будинку відповідно до методики, що затверджується центральним органом виконавчої влади з питань житлово-комунального господарства.

Роз'яснимо, що відноситься до місць загального користування. Згідно Положення про систему технічного обслуговування, ремонту та реконструкції житлових будинків в містах і селищах України затвердженого наказом Держжитлокомунгоспу України від 31.12.1991 року N 135, термін "місця загального користування" визначено синонімом терміну "допоміжні приміщення".

Допоміжні приміщення багатоквартирного будинку - це сходові клітини, вестибюлі, перехідні шлюзи, позаквартирні коридори, колясочні, кладові, сміттєкамери, горища, підвали, шахти і машинні відділення ліфтів, вентиляційні камери та інші технічні приміщення.

Отже, відмова від централізованого опалення приміщення квартири не звільняє споживачів від обов’язку оплати за фактично надані та використані послуги.

Відповідно до Правил користування приміщеннями житлових будинків і гуртожитків, затверджених Постановою Кабінету Міністрів N 572 від 08.10.1992 р., ст. 382 Цивільного кодексу України, ст. 10 Закону "Про приватизацію державного житлового фонду", власники квартир багатоквартирних будинків є співвласниками усіх допоміжних приміщень будинку та його технічного обладнання і зобов'язанні брати участь у загальних витратах, пов'язаних з утриманням будинку та прибудинкової території відповідно до своєї частки у майні будинку.

Таким чином, співвласники житлового будинку повинні брати участь у витратах на його утримання пропорційно своїй частці у будинку, тобто займаній площі житла. Відключення від централізованого опалення не є підставою для звільнення від такої участі.

Порядок визначення витрат теплової енергії на опалення місць загального користування у багатоквартирних житлових будинках для встановлення розміру плати за неї споживачами встановлено Методикою, затвердженою наказом Мінбуду України N 359 від 31.10.2006 р.

У п. 2.1.4. Методики наведено формулу загальної кількості теплової енергії на опалення місць загального користування:

Q мзк = ∑Q мзк + Q втр.

Де ∑Q мзк - кількість теплової енергії на опалення окремого приміщення МЗК, в Гкал;

Q втр. - втрати теплової енергії розподільчими трубопроводами опалення будинку прокладеними в підвалі або на горищі (розраховується за ДБН В.2.5-67:2013 "Опалення, вентиляція та кондиціонування").

Отже, не дивлячись на те, чи є у під’їздах батареї, мешканцям багатоквартирного будинку необхідно сплатити за опалення місць загального користування. Адже формула розрахунку оплати складається з двох частин. І якщо послуги з опалення місць загального користування не надаються (Q мзк = 0), то залишається друга частина формули, згідно якої нарахування за втрати теплової енергії розподільчими трубопроводами опалення будинку, прокладеними в підвалі або на горищі, є обов'язковими. Зверніть увагу - не опалення, а саме втрати теплової енергії розподільчими трубопроводами опалення будинку прокладеними в підвалі або на горищі!

У випадку, коли мешканець будинку - власник індивідуальної системи опалення, вважає, що він не отримує послуги теплопостачання, бо між ним та надавачем послуг не укладений договір, то така думка є хибною, адже це зобов'язання у нього виникло на підставі актів цивільного законодавства.

__________________________________________________

СХОЖІ НОВИНИ ЗА ПОПЕРЕДНІЙ ПЕРІОД:

22 січня 2018 року (Порядок здійснення монетизації субсидій на рівні підприємств-надавачів послуг)

14 вересня 2017 року (Для зменшення кількості перерахунків, врегульовані строки призначення субсидій на індивідуальне опалення)

14 вересня 2017 року (Термін подачі заяв на монетизацію субсидій подовжено)

20 липня 2017 року (До кінця 2017 року буде створений реєстр отримувачів житлових субсидій)

17 січня 2018 року (Президентом підписаний Закон щодо встановлення лічильників споживачам природного газу)

29 травня 2017 року (Внесені зміни до Типового статуту об'єднання співвласників багатоквартирного будинку)