документiв в базi
531987
Подiлитися 
Актуальні новини вiд   < 07.09.2017  >

Порядок оподаткування спадщини отриманої нерезидентом від резидента

Спеціалісти органів ДФС розповіли про деякі особливості оподаткування спадщини, яку отримав нерезидент від резидента на прикладі. Приміром, спадкоємцем рідного батька є син - громадянин Німеччини, який разом з дружиною та дітьми постійно там проживає і працює. До складу спадщини входять: житловий будинок, земельна ділянка, на якій розташований такий будинок та квартира. Чи потрібно сплачувати податки спадкоємцю - рідному сину спадкодавця та які?

Взагалі оподаткування доходів фізичних осіб врегульовано розділом IV Податкового кодексу. Тут сам статус резидента України є вирішальним для порядку оподаткування окремих доходів, що отримуються фізичною особою як на території України, так і за її межами.

Слідуючи положенннями Податкового кодексу та незважаючи на родинні зв’язки зі спадкодавцем, який є громадянином іноземної держави та має більш тісні особисті чи економічні зв’язки за межами України, місце проживання якого знаходиться в іноземній державі, в якій він разом зі своєю родиною (дружиною та дітьми) постійно мешкає, для цілей оподаткування вважається нерезидентом України.

Відповідні особливості оподаткування доходів, отриманих нерезидентом безпосередньо визначені пунктом 170.10 статті 170 та пунктом 174.2.3 статті 174 Податкового кодексу.

Доходи із корінням їх походження в Україні, нараховуються (виплачуються, надаються) на користь нерезидентів, оподатковуються за правилами та ставками, визначеними для резидентів, з урахуванням певних особливостей. Ставка податку на доходи фізичних осіб визначена у розмірі 18% та застосовується для будь-якого об’єкта спадщини, що успадковується спадкоємцем-нерезидентом від спадкоємця-резидента.

Також, дохід у вигляді вартості успадкованого майна у межах, що оподатковується податком на доходи фізичних осіб, є об’єктом оподаткування військовим збором, ставка якого становить 1,5 % бази оподаткування.

Додатково звертаємо увагу, що спадкоємець - нерезидент зобов’язаний сплатити податок на доходи фізичних осіб і військовий збір до нотаріального оформлення об’єктів спадщини або до її оформлення в сільських населених пунктах уповноваженою на це посадовою особою відповідного органу місцевого самоврядування за місцем відкриття спадщини.

Таким чином, фізична особа - нерезидент, яка отримала спадщину (подарунок) від фізичної особи - резидента, зобов’язана сплатити податок на доходи фізичних осіб до нотаріального оформлення успадкованого (подарованого) об’єкта, або в сільських населених пунктах - до оформлення уповноваженою на це посадовою особою відповідного органу місцевого самоврядування за місцем відкриття спадщини, за ставкою 18% та військовим збором за ставкою 1,5%.

_______________________________________________

СХОЖІ НОВИНИ ЗА ПОПЕРЕДНІЙ ПЕРІОД:

07 вересня 2017 року (Податки при успадкуванні частки статутного капіталу товариства)

06 квітня 2017 року (Чи потрібно фізичній особі зазначати в річній податковій декларації про майновий стан та доходи спадок, який оподаткований за нульовою ставкою?)

03 квітня 2017 року (Нове оподаткування спадщини та подарунків, що отримані від початку року)

24 березня 2017 року (Президентом підписаний Закон, що вносить зміни до Податкового кодексу України в частині спрощення оподаткування спадку)

13 лютого 2017 року (Дії спадкоємця, якщо йому у спадок дісталися борги померлого)

07 лютого 2017 року (Оподаткування доходу, отриманого платником податку в результаті прийняття ним у спадщину чи дарунок коштів, майна, майнових чи немайнових прав.)

30 листопада 2016 року (Спадщина і як наслідок варіанти оподаткування доходу, отриманого платником податку, зокрема, внаслідок прийняття ним у спадщину коштів, майна, майнових чи немайнових прав)