документiв в базi
550558
Подiлитися 
Актуальні новини вiд   < 24.03.2017  >

Президентом підписаний Закон, що вносить зміни до Податкового кодексу України в частині спрощення оподаткування спадку

Як і зазначено у назві новини Президентом П.Порошенко підписаний Закон України N 1910-VIII "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо оподаткування спадщини" у відповідності до якого спрощується оформлення спадщини для найближчих родичів спадкодавця.

Документ прийнятий 23.02.2017 парламентом у другому читанні. За нього проголосувало - 278 народних депутатів .

Цим Законом звільняються від обкладення податком на доходи фізичних осіб вартості спадщини, що від спадкодавця отримують члени його сім'ї другого ступеня споріднення: рідні брати та сестри, бабуся, дідусь і онуки.

До прийняття вказаного Закону, чинним Податковим кодексом передбачалося звільнення від оподаткування членів сім'ї спадкодавця тільки першої лінії спорідненості. Спадкоємці першої та другої ступенів також звільняються від необхідності проведення оцінки успадкованих об'ктів спадщини для цілей оподаткування. При цьому для всіх інших спадкоємців податок залишається в розмірі 5%.

Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування і застосовується до доходів у вигляді спадщини / подарунка, отриманих починаючи з 1 січня 2017 року.

_______________________________________________________

СХОЖІ НОВИНИ ЗА ПОПЕРЕДНІЙ ПЕРІОД:

13 лютого 2017 року (Дії спадкоємця, якщо йому у спадок дісталися борги померлого)

07 лютого 2017 року (Оподаткування доходу, отриманого платником податку в результаті прийняття ним у спадщину чи дарунок коштів, майна, майнових чи немайнових прав.)

30 листопада 2016 року (Спадщина і як наслідок варіанти оподаткування доходу, отриманого платником податку, зокрема, внаслідок прийняття ним у спадщину коштів, майна, майнових чи немайнових прав)