документiв в базi
550558
Подiлитися 
Актуальні новини вiд   < 26.07.2018 №3  >

Залишилися без паспорта в іншій країні? Корисні поради та послідовність дій.

При подорожі за кордон може статися все що завгодно. Наприклад, вкрали рюкзак із речима та всіма документами. Сьогодні розберемо, як вийти із такої неприємної ситуації.

Ще до початку подорожі (поки знаходитесь на Україні), радимо зробити наступне:

- виписати контакти українського посольства або консульства;

- зробити ксерокопії своїх документів та зберігайте їх окремо (телефон посольства можна записати олівцем на звороті);

- вивчіть місцевою мовою кілька фраз на кшталт "допоможіть, я громадянин України, я втратив свій паспорт", щоб мати можливість звернутися до будь-якого правоохоронця, а не шукати того, хто вас зрозуміє;

- подивіться в інтернеті, який вигляд мають поліцейські в країні, до якої ви зібралися.

Якщо "неприємність" все ж таки сталася, радимо діяти покроково.

По-перше - зверніться до поліції.

Як тільки помітили, що халепа сталася - рушайте до найближчого відділка поліції та напишіть заяву про втрату паспорта. Одразу поясніть правоохоронцям, що вам буде потрібен офіційний документ для посольства. Це може бути витяг із реєстру справ, копія вашої заяви з відміткою про реєстрацію або довідка про реєстрацію заяви поліцією.

У випадку, якщо ви не володієте та не розумієте мови - попросіть англомовного полісмена. Якщо й англійської не знаєте, телефонуйте до посольства, щоб вони пояснили поліції ситуацію.

По-друге - подайте заяву до дипломатичного представництва

У посольстві або консульстві вам мають надати посвідчення особи на повернення в Україну. Для його оформлення потрібні такі документи:

- заява-анкета встановленого зразка;

- документ із поліції, який підтверджує, що ви зверталися з приводу втрати паспорта;

- дві кольорові фотокартки розміром 3,5×4,5 см;

- документи, що підтверджують вашу особу, місце проживання та громадянство (якщо їх немає, процедура затягнеться);

- у разі необхідності внесення відомостей про дітей, які подорожують із вами, їхні свідоцтва про народження, а для дітей віком від 5 до 16 років по дві кольорові фотокартки розміром 3,5×4,5 см.

По-третє - сплатіть консульський збір та отримайте посвідчення особи на повернення в Україну.

Залежно від країни перебування консульський збір може становити від 20 до 100 у.о. Якщо разом із паспортом у вас вкрали всі гроші й вам вдасться це довести (тією самою довідкою з поліції), збір можуть не стягувати.

За умови надання всіх необхідних документів посвідчення має бути оформлене та видане безпосередньо в день звернення.

Якщо документів, що підтверджують особу, немає, дипломатична установа повинна буде надіслати відповідні запити до органів внутрішніх справ за місцем вашої реєстрації. Тому процес може затягнутися на кілька днів.

Далі. Після отримання посвідчення особи на повернення в Україну ви можете безперешкодно повертатися додому та займатися відновленням втрачених документів. Можете, навіть, це робити не одразу, т.я. строк дії посвідчення може становити до 30 днів (але може й менше відповідно до міжнародних договорів України з країною вашого перебування). Працівник дипломатичної установи має визначати його виходячи з реальної можливості повернення в Україну. Тобто якщо у вас на руках є квитки назад і путівка, подорож не повинні примусово переривати.

Після повернення одразу потрібно звернутися до будь-якого відділення Державної міграційної служби, здати посвідчення та подати заявку на відновлення закордонного паспорта.

Якщо ви втратили й інші документи. Якщо ви загубили інші документи, теж варто подати заяву про їх втрату до поліції. Принаймні щоб ніхто зі зловмисників ними не скористався та не створив вам проблем у майбутньому.

Декілька порад мандрівнику!

Ніколи не лишайте свої документи в заставу та не передавайте їх третім особам.

Намагайтеся зберігати документи в безпечному місці. Якщо в готелі є сейф, лишайте їх у ньому.

Якщо у вас є водійські права, користуйтеся ними. У більшості випадків вони вважаються повноцінним посвідченням особи, але в разі втрати їх набагато легше відновити.

Покладіть до документів картку, де будуть вказані ваші контакти (мобільний телефон, e-mail, сторінка в соцмережі). Якщо вони загубляться і їх хтось знайде, з вами буде набагато простіше й швидше зв’язатися.

__________________________________________________

СХОЖІ НОВИНИ ЗА ПОПЕРЕДНІЙ ПЕРІОД:

23 липня 2018 року (Повернення платежів за невикористані проїзні документи (квитки))

19 липня 2018 року (До паспортів можна буде внести інформацію щодо донорства)

21 червня 2018 року (ЄСВ при компенсації вартості проїзду працівника)

27 березня 2018 року (Вже з квітня дитину без закордонного паспорта з України не випустять)