Подiлитися
З яких причин припиняється виплата допомоги переселенцям?
[20.02.2018]
Виплата щомісячної адресної допомоги припиняється з наступного місяця, якщо:
- Уповноважений представник родини (на якого була оформлена щомісячна адресна допомога) подав заяву про припинення виплати.
- Державна служба зайнятості надала інформацію про те, що працездатні члени сім'ї протягом двох місяців не працевлаштувалися за сприяння державної служби зайнятості або перебувають у трудових відносинах з роботодавцями на тимчасово окупованій території України або в районах проведення антитерористичної операції.
- Внутрішньо переміщена особа знято з обліку (анульована довідка переселенця).
- Уповноважений орган виявив факт надання недостовірної інформації або неповідомлення про зміну обставин, що впливають на призначення допомоги.
Також виплати припиняються, якщо у складі сім'ї є особи працездатного віку, які не працевлаштувалися або перебувають у трудових відносинах з роботодавцями на тимчасово окупованій території України або в районах проведення АТО, але фактично не працюють.
При цьому особи не належать до таких категорій:
- громадяни, які доглядають за дітьми до досягнення ними трирічного віку;
- громадяни, які доглядають за дітьми до досягнення ними шестирічного віку на підставі медичного висновку лікарсько-консультативної комісії;
- громадяни, які мають трьох і більше дітей віком до 16 років і доглядають за ними;
- студенти денної форми навчання;
- громадяни, які доглядають за інвалідами I групи або дітьми-інвалідами віком до 18 років або інвалідами I або II групи внаслідок психічного розладу, або особами, які досягли 80-річного віку.
Грошова допомога для таких працездатних членів сім'ї зменшується на 50% і виплачується протягом двох місяців з дня її призначення, а на наступний період – припиняється. Особам працездатного віку, яким виплата допомоги була припинена, допомога на наступний термін не призначається!
Особи працездатного віку, яким призначена грошова допомога, зобов'язані інформувати в триденний термін відділ з питань соціального захисту населення про факт працевлаштування або перебування на обліку як безробітні.
Виплата грошової допомоги може бути відновлена, якщо протягом місяця з місяця припинення виплати уповноважений представник сім'ї повідомив уповноваженому органу про зміну обставин, які вплинули на припинення виплати допомоги.