документiв в базi
550558
Подiлитися 
Актуальні новини вiд   < 09.11.2018 №2  >

Робочий час для осіб з інвалідності та розрахунок заробітної плати

За умовами статті 56 Кодексу Законів про працю України - за угодою між сторонами трудового договору працівником і роботодавцем може встановлюватись як при прийнятті на роботу, так і згодом неповний робочий день або неповний робочий тиждень.

Як то передбачено статтею 172 Кодексу Законів про працю України - роботодавець зобов'язаний на прохання працівника, як особі з інвалідністю, встановити неповний робочий день або неповний робочий тиждень та створити пільгові умови праці. Для цього такий працівник подає заяву про встановлення неповного робочого часу (неповний робочий день або неповний робочий тиждень), а роботодавець видає відповідний наказ.

Роботодавець зобов'язаний на прохання працівника, що має право на встановлення неповної тривалості робочого часу, згідно вимог статті 172 КЗпП України, встановити робочий час тієї тривалості, про яку він просить, з визначенням часу початку та закінчення роботи.

Як то передбачено - неповний робочий час може встановлюватися шляхом зменшення тривалості щоденної роботи (неповний робочий день), кількості днів роботи протягом тижня (неповний робочий тиждень) чи одночасно шляхом зменшення і кількості годин роботи упродовж дня, і кількості робочих днів впродовж тижня.

Нарахування заробітної плати в умовах неповної тривалості робочого часу провадиться пропорційно відпрацьованому робочому часу або залежно від виробітку.

Робота на умовах неповного робочого часу не тягне за собою будь-яких обмежень обсягу трудових прав працівників.

Діючим законодавством про працю обмежень на встановлення неповної тривалості робочого часу у випадках та в порядку встановленого законодавством, зокрема, для працівників - осіб з інвалідністю згідно вимог статті 172 КЗпП України, не передбачено.

Залучення осіб з інвалідністю до надурочних робіт та робіт у нічний час без їх згоди НЕ допускається.

_______________________________________________________

СХОЖІ НОВИНИ ЗА ПОПЕРЕДНІЙ ПЕРІОД:

06 серпня 2018 року (Особи з інвалідністю, які рухаються на візках, набули статусу учасників дорожнього руху)

20 червня 2018 року (Отримати групу інвалідності АТОшникам стало простіше)

23 квітня 2018 року (Затверджений Порядок виявлення осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення, які проживають у зоні надзвичайної ситуації або можливого ураження, та організації їх супроводження.)

11 квітня 2018 року (Працевлаштування інвалідів)

18 січня 2018 року (З українського законодавства виключений термін "інвалід")

07 листопада 2017 року (Внутрішньо переміщені особи з інвалідністю можуть отримати допомогу у пересуванні шляхом забезпечення спецавтомобілем за місцем проживання)

27 жовтня 2017 року (26.10.2017 р. набули чинності зміни до правил дорожнього руху щодо паркування на місцях для інвалідів)

03 травня 2017 року (Порядок проведення перевірок Фондом соціального захисту інвалідів)

12 квітня 2017 року (Забезпечення трудової діяльності інвалідів у відповідності до чинного законодавства)

20 лютого 2017 року (Працівник-інвалід отримує заробітну плату меншу від мінімальної. Який буде розмір єдиного соцвнеску (ЄСВ)?)

06 лютого 2017 року (Подача річного звіту щодо інвалідів (строки, порядок, форми))