документiв в базi
550558
Подiлитися 
Актуальні новини вiд   < 24.10.2018 №3  >

ПРОПИСКА та РЕЄСТРАЦІЯ. Різниця та особливості.

Якщо звернутися до історико-законодавчих фактів, то ще 14.11.2001 р. Конституційним Судом України інститут прописки був визнаний НЕконституційним (Рішення N 15-рп/2001 від 14.11.2001 р. по Справі N 1-31/2001).

Хоча із великим відривом у декілька років, але був прийнятий відповідний Закон "Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні" від 11.12.2003 N 1382-IV. Останнім введена реєстрація за місцем проживання або місцем перебування. Для реєстрації було достатньо заяви від особи, паспорта, два талони про зняття з місця попередньої реєстрації та чека про сплату державного мита. Установа реєстрації позбавлена права відмовити в реєстрації в такому разі.

Постановою Кабінету Міністрів України від 02.03.2016 р. N 207 затверджені Правила реєстрації місця проживання та Порядок передачі органами реєстрації інформації до Єдиного державного демографічного реєстру.

Як то пердбачено вказаними абзацем вище Правилами - реєстрація/зняття з реєстрації місця проживання/перебування здійснюється виконавчим органом сільської, селищної або міської ради, сільським головою (у разі, коли відповідно до закону виконавчий орган сільської ради не створений), на території відповідної адміністративно-територіальної одиниці, на яку поширюються повноваження відповідної сільської, селищної або міської ради.

Резиденти та неризиденти, які постійно або тимчасово проживають в Україні, зобов'язані протягом 30 календарних днів після зняття з реєстрації місця проживання та прибуття до нового місця проживання зареєструвати своє місце проживання.

Реєстрація місця проживання/перебування або зняття з реєстрації місця проживання особи здійснюється в день подання особою або його представником документів. Реєстрація місця проживання за заявою особи може бути здійснена одночасно зі зняттям з попереднього місця проживання.

Реєстрація місця проживання здійснюється тільки за однією адресою.

Для реєстрації місця проживання особа або її представник подає:

1) заяву;

2) документ, до якого вносяться відомості про місце проживання;

3) квитанцію про сплату адміністративного збору;

4) документи, що підтверджують:

- Право на проживання в житлі (наприклад, ордер, свідоцтво про право власності, договір найму (піднайму, оренди), рішення суду, яке набрало законної сили, про надання особі права на вселення в житлове приміщення і таке інше);

- Право на перебування або взяття на облік у спеціалізованому соціальному закладі, установі соціального обслуговування та соціального захисту особи - довідка про взяття на обслуговування в установі, закладі (для осіб, які перебувають на обліку в цих установах або закладах);

- Проходження служби у військовій частині, адреса якої вказується при реєстрації, - довідка про проходження служби у військовій частині (для військовослужбовців, крім строковиків);

5) військовий квиток або посвідчення про приписку (для громадян, які підлягають взяттю на військовий облік або перебувають на військовому обліку);

6) заяву про зняття з реєстрації місця проживання особи (в разі здійснення реєстрації місця проживання одночасно зі зняттям з реєстрації попереднього місця проживання).

У разі подання заяви представником особи додатково надаються:

- Документ, що посвідчує особу представника;

- Документ, що підтверджує повноваження особи як представника, крім випадків, коли заява подається законними представниками малолітньої дитини - батьками (усиновлювачами).

Забороняється вимагати для реєстрації місця проживання особи інші документи.

Також в постанові йдеться, що передача інформації про реєстрацію/зняття з реєстрації місця проживання/перебування фізичних осіб з реєстрів територіальних громад до Єдиного державного демографічного реєстру здійснюється після введення в експлуатацію відповідних програмних засобів.

__________________________________________________________

СХОЖІ НОВИНИ ЗА ПОПЕРЕДНІЙ ПЕРІОД:

12 червня 2018 року (Нова форма посвідки на тимчасове проживання)

07 травня 2018 року (До уваги НЕрезидентів! Тепер іноземці зможуть отримати посвідку-картку на постійне проживання.)

19 квітня 2018 року (Нові правила прописки в Україні)

19 березня 2018 року ("Прописка" на дачі: як зареєструвати місце проживання в садовому товаристві)

06 вересня 2017 року (Нововведення у Правилах реєстрації місця проживання щодо статистичного обліку)

21 лютого 2017 року (Порядок знятися з обліку в контролюючих органах ФОП, якщо місцем проживання останньої є Луганськ, Донецьк тощо (тимчасово окупована територія або територія проведення АТО)