документiв в базi
550558
Подiлитися 
Актуальні новини вiд   < 13.08.2018 №3  >

Планується ввести нові обмеження для банків

Станом на сьогодення Національним банком України завершується робота над стратегією макропруденційної політики і вже восени має намір представити документ банківському співтовариству.

Для інформації! Макропруденційна політика - комплекс попереджувальних заходів, спрямованих на мінімізацію системного ризику фінансового сектора в цілому або в його окремих секторах, в разі реалізації якого значне число учасників фінансового сектору стає неплатоспроможною або втрачає ліквідність, в результаті чого вони не можуть функціонувати без підтримки органу грошово-кредитного регулювання або органу пруденційного нагляду.

Так, основним завданням вказаного регулювання є відстеження накопичення системних проблем. Крім цього Нацбанк разом з ФГВФО та за підтримки Міжнародного валютного фонду і Світового банку, приступив до імплементації Директиви 2014/59/ЄС.

Вже після впровадження зазначеного документа, НБУ, крім бізнес-плану, має намір зажадати у банків так званий "план відновлення".

А Фонд гарантування вкладів, в свою чергу, на підставі плану відновлення повинен буде розробити план врегулювання зобов'язань. Всі ці плани будуть постійно оновлюватися.

Ось так це працює: від бізнес-моделі на рівні мікропруденційного нагляду до консолідації бізнес-планів в макропруденційний нагляд, потім на випадок стресу буде план відновлення, а в разі неплатоспроможності - план врегулювання зобов'язань. Головне завдання такого підходу - мінімізувати втрати, як держави, так і клієнтів банків. Це те, що говорить Євродиректива 2014/59/ЄС і це те, що НБУ планує імплементувати.

_______________________________________________________

СХОЖІ НОВИНИ ЗА ПОПЕРЕДНІЙ ПЕРІОД:

16 липня 2018 року (Підвищена облікова ставка до 17,5% річних. Про це повідомив НацБанк)

16 липня 2018 року (Розширений перелік банків, яким делегуване право на виплату пенсій)

13 червня 2018 року (Змінені вимоги до програм капіталізації банків)

15 травня 2018 року (Готівковий обіг в особливий період для країни. НБУ уточнив порядок.)

10 травня 2018 року (Перелік уповноважених банків на виплату пенсій, грошової допомоги та заробітної плати працівникам бюджетних установ)

19 квітня 2018 року (Укрпошта отримала ліцензію НБУ і тепер може приймати участь у міжнародних платіжних системах VISA та MasterCard)

14 березня 2018 року (Скоро у виконавчому провадженні запрацює система автоматизованого арешта коштів боржників)

13 березня 2018 року (Продовжені санкції проти чотирьох російських банків)

06 березня 2018 року (Ідентифікація клієнта банку. Рекомендації від НБУ.)

03 березня 2018 року (Скоро у НБУ запрацює Кредитний реєстр щодо боржників)

29 листопада 2017 року (Внесені зміни до вимог відносно банківської діяльності)

03 серпня 2017 року (Змінений порядок розрахунку та міжбанківського переказу коштів)

24 липня 2017 року (Національний банк України нагадав про необов'язковість печатки на будь-якому з документів)

13 квітня 2017 року (Випадки, за яких працівники контролюючих органів мають право вимагати у суб'єктів господарювання та/або банківської установи інформацію (довідку) про рух коштів на розрахункових рахунках.)