документiв в базi
550558
Подiлитися 
Актуальні новини вiд   < 15.05.2018 №2  >

Інформування працівника про небезпеку роботи за персональним комп'ютером

Наказом Міністерства соціальної політики від 14 лютого 2018 р. N 207 визначені мінімальні вимоги безпеки та захисту здоров’я під час здійснення роботи, пов’язаної з використанням екранних пристроїв незалежно від їхнього типу та моделі. Дані вимоги застосовуються та поширюються на всіх суб’єктів господарювання незалежно від форм власності, організаційно-правової форми та видів діяльності.

На підставі зазначеного, роботодавець повинен проінформувати працівників під підпис про умови праці та наявність на їхніх робочих місцях небезпечних і шкідливих виробничих факторів (фізичних, хімічних, біологічних, психофізіологічних), які виникають під час роботи з екранними пристроями та які ще не усунуто, а також про можливі наслідки їхнього впливу на здоров’я працівників.

Додатково роботодавцем забезпечується навчання та перевірка знань працівників із питань охорони праці та безпечного використання екранних пристроїв до початку роботи з ними, а також у випадках модифікації та організації роботи обладнання.

За рахунок тривалості робочої зміни необхідно організувати внутрішні регламентовані перерви для відпочинку відповідно до Державних санітарних правил і норм роботи з візуальними дисплейними терміналами електронно-обчислювальних машин ДСанПІН 3.3.2.007-98, затверджених постановою Головного державного санітарного лікаря України від 10 грудня 1998 р. N 7.

_______________________________________________________

СХОЖІ НОВИНИ ЗА ПОПЕРЕДНІЙ ПЕРІОД:

26 квітня 2018 року (Обов'язок роботодавця щодо проведення інструктажу новоспеченому працівнику)

11 квітня 2018 року (Бути чи ні? Вступний інструктаж з охорони праці з працівниками інших організацій, які прибули на підприємство і беруть безпосередню участь у виробничому процесі або виконують інші роботи для підприємства.)

28 березня 2018 року (Додаткова відпустка за роботу на комп'ютері)

15 листопада 2017 року (Запропоновано заборонити вилучення оригіналів документів і комп'ютерної техніки)