документiв в базi
550558
Подiлитися 
Актуальні новини вiд   < 10.04.2018 №3  >

Документи для участі в публічних закупівлях

Якщо задуматись, то Законів, що регулюють державні закупівлі, не так багато. Це Закон України "Про публічні закупівлі" та Закон України "Про особливості здійснення закупівель товарів, робіт і послуг для гарантованого забезпечення потреб оборони".

Не для кого не таємниця, що тендерні пропозиції учасників обов'язково повинні містити ВСІ документи, які вимагає замовник у тендерній документації конкретної закупівлі.

Така документація подається українською мовою та в електронному вигляді і саме в тому форматі (pdf, doc тощо), який вимагається тендерною документацією!

Таким чином, учасник подає до закупівлі цінову пропозицію та документи, що вказані в тендерній документації. Такими, загалом, є:

1) Цінова пропозиція (тобто ціна товару, послуги чи роботи, яка подається учасником в закупівлю). Вказується на весь обсяг предмета закупівлі.

2) Кошторис (фінансовий документ, в якому подається розрахунок витрат на виробництво товару, надання послуг чи виконання робіт відповідно до вимог тендера).

3) Документи, що підтверджують відповідність учасника (це документація, яка свідчить про відсутність підстав у замовника відхилити його пропозицію. На етапі подачі пропозиції до закупівлі документи, що підтверджують відповідність учасника, можуть бути подані у формі довідок з підписом уповноваженої особи учасника. Учасник, пропозицію якого прийнято і оголошено переможцем закупівлі має подати оригінали таких документів протягом п’яти календарних днів з моменту оприлюднення замовником повідомлення про намір укласти договір із таким учасником (розміщення замовником у системі рішення про прийняття пропозиції учасника і є "повідомлення про намір укласти договір")). Вищезазначеними документами (що підтверджують відповідність) можуть бути:

- відомості, що юридичну особу не внесено в єдиний державний реєстр осіб, які вчинили корупційні або пов’язані з корупцією правопорушення, або зазначена юридична особа не має антикорупційної програми й уповноваженого з реалізації цієї програми;

- довідка, що посадова особа учасника, уповноважена учасником представляти його інтереси під час проведення процедури закупівлі, або фізична особа-учасник не притягувалися до відповідальності за вчинення в сфері державних закупівель корупційного правопорушення;

- довідка про те, що посадова особа учасника, що представляє його інтереси під час проведення закупівлі, не була засуджена за злочин, вчинений з корисливих мотивів, судимість якої не знята або не погашена в установленому законом порядку;

- довідку, що учасник не визнаний в установленому законом порядку банкрутом і щодо нього не відкрита ліквідаційна процедура.

4) Технічна специфікація (детальний опис товару, робіт або послуг, який має відповідати вимогам замовника до предмета закупівлі. Специфікація може містити опис якісних, робочих характеристик, вимірів, гарантію якості та відповідність стандартам тощо).

5) Документи, що підтверджують кваліфікацію (відповідність кваліфікаційним критеріям та вимогам, що встановлені замовником у тендерній документації, наприклад):

- наявність обладнання та матеріально-технічної бази;

- наявність відповідної кваліфікації у працівників;

- наявність документально підтвердженого досвіду виконання аналогічних договорів;

- підтвердження достатнього фінансового стану учасника та довідка з обслуговуючого банку про відсутність (наявність) заборгованості за кредитами;

- статутні документи: статут, довідка з ЄДР, документ, що підтверджує повноваження підписанта), свідоцтво платника ПДВ та ін.

6) Тендерне забезпечення пропозиції, ЯКЩО це передбачено тендерною документацією (замовник має право обрати вид тендерного забезпечення. Найчастіше це банківська гарантія. Така гарантія оформляється та подається учасником у вигляді електронного документа, підписаного електронним цифровим підписом банку, який видав таку гарантію).

_______________________________________________________

СХОЖІ НОВИНИ ЗА ПОПЕРЕДНІЙ ПЕРІОД:

12 березня 2018 року (Спрощено процедуру держзакупівель)

24 січня 2018 року (У Закон про публічні закупівлі внесли зміни)

04 вересня 2017 року (Деякі роз'яснення відносно закупівлі частинами предмета закупівлі (за лотами))

11 серпня 2017 року (Удосконалена робота електронних майданчиків системи закупівель "ProZorro")

07 березня 2017 року (Деякі роз'яснення відносно визначеняя предмета закупівлі з урахуванням нових змін)

07 березня 2017 року (Внесені зміни до форм документів у сфері публічних закупівель)