документiв в базi
550558
Подiлитися 
Актуальні новини вiд   < 12.02.2018  >

Порядок перевезення громадянами готівки через кордон

На прикінці минулого року Національний банк України видав Постанову від 12 грудня 2017 року N 127. Останньою внесені зміни до Інструкції про переміщення готівки і банківських металів через митний кордон України (затверджена постановою НБУ 27.05.2008 N 148).

Загалом нововведення стосуються документів, які підтверджують переміщення громадянами України (фізособами) готівки через митний кордон України у сумі, що перевищує в еквіваленті 10 000 євро.

Так, як і зазначено абзацем раніше, громадянин України має право ввозити в Україну та вивозити за межі України готівку в сумі, що перевищує в еквіваленті 10 000 євро, за умови її письмового декларування митному органу в повному обсязі.

В свою чергу вивезення за межі України громадянами (резидентами) готівки в сумі, що перевищує в еквіваленті 10 000 євро, здійснюється за наявності документів, що підтверджують зняття ними готівки з власних рахунків у банках, і квитанції про здійснення валютно-обмінної операції з цією готівкою (у разі здійснення такої операції) виключно на ту суму, що перевищує в еквіваленті 10 000 євро. А документи, що підтверджують зняття готівки з власних рахунків у банках фізичними особами-резидентами з метою її вивезення, є чинними протягом 90 календарних днів із дня зняття ними готівки з власних рахунків у банках.

Постанова N 127, про яку йшлася мова вище, набула чинності з дня її офіційного опублікування (з 13.12.2017 р.).

Далі згадаємо про інщі правила переміщення цінностей.

Пересилання готівки в Україну та за межі дозволяється в міжнародних поштових відправленнях і в міжнародних експрес-відправленнях з оголошеною цінністю фізичним особам у сумі, що не перевищує в еквіваленті 300 євро. Міжнародні поштові відправлення та міжнародні експрес-відправлення, у які вкладена готівка в сумі, що перевищує встановлені цією Інструкцією норми, отримувачам не видаються, а повертаються відправникам.

Що ж стосується переміщення банківських металів, то громадяни мають право ввозити в Україну і вивозити за межі України банківські метали вагою, що не перевищує 500 г, у вигляді зливків і монет за умови їх письмового декларування в повному обсязі.

А здійснювати переміщення цінних паперів (вивозити/пересилати), фізичні особи мають право на умовах письмового декларування та за наявності індивідуальної ліцензії Національного банку на вивезення (пересилання) за межі України цінних паперів. Не потребують отримання цієї ліцензії операції з вивезення (пересилання) за межі України фізичною особою виражених в іноземній валюті цінних паперів, які були раніше ввезені цією особою в Україну, що підтверджується митною декларацією.

________________________________________________

СХОЖІ НОВИНИ ЗА ПОПЕРЕДНІЙ ПЕРІОД:

08 серпня 2017 року (Внесені зміни до Інструкції про безготівкові розрахунки)

10 квітня 2017 року (Нагадуємо, що з 05.04.2017р. готівкову іноземну валюту можна купувати на суму до 150 тис. грн)