документiв в базi
550558
Користуйтесь переважно розширеним пошуком. Це підвищує якість пошукової видачі. Докладніше "Як шукати" тут.
Подiлитися 

Увага всім автомобільним перевізникам в Україні, які надають послуги з внутрішніх регулярних перевезень пасажирів автомобільним транспортом!

[02.04.2018]
Відповідно до вимог змін до Порядку в Україні змінено процедуру проведення конкурсів з перевезення пасажирів на автобусних маршрутах загального користування.
Суть змін полягає в першу чергу у тому, що конкурси на міжобласні автобусні маршрути тепер будуть проходити за заявницьким принципом.
Також запроваджено можливість продовжувати дію дозволів (договорів) тим перевізникам, які працювали на автобусних маршрутах та в процесі перевезень оновили свій рухомий склад або придбали більш комфортабельний.
Що стосується конкурсів на внутрішньообласних, внутрішньорайонних, приміських і міських маршрутах то процедура проведення конкурсів залишилась не змінною але при цьому змінився перелік документів, які автомобільні перевізники повинні подати на участь у конкурсі.
Звертаємо увагу організаторів перевезень на внутрішньообласних, внутрішньорайонних, приміських та міських маршрутах!
У разі якщо до набуття чинності змін до Порядку вами було оголошено про проведення конкурсу – рекомендуємо внести відповідні зміни до оголошення та забезпечити проведення такого конкурсу вже за новими умовами (якщо не сплив 20-ти денний термін до дати проведення конкурсу – пункт 36 Порядку: «Інформація про будь-яку зміну умов конкурсу повинна бути доведена до відома всіх перевізників-претендентів не менш як за 20 днів до дати проведення конкурсу шляхом опублікування у засобах масової інформації, в яких було розміщено оголошення про конкурс».
У разі якщо до набуття чинності змін до Порядку закінчився або закінчується термін подання документів на участь у конкурсі – рекомендуємо скасувати такий конкурс та забезпечити оголошення і проведення нового конкурсу вже за новими умовами.
Звертаємо також увагу на деякі аспекти подання заяви автомобільними перевізниками на продовження дії договорів (дозволів):
1. У разі якщо у автомобільного перевізника не сплинув термін 90 календарних днів до закінчення строку дії договору (дозволу) – даний автомобільний перевізник має право подати заяву та документи, передбачені Порядком до організатора перевезень для продовження дії договору (дозволу). Організатор перевезень в свою чергу після перевірки цих документів – зобов’язаний продовжити їх дію («55. Організатор зобов'язаний: 1) забезпечити за заявою автомобільного перевізника продовження строку дії договору (дозволу), але не більше одного разу і не більше ніж на п'ять років у разі виникнення підстав, визначених абзацом дев'ятим пункту 53 цього Порядку»).
2. У разі якщо у автомобільного перевізника термін дії договору (дозволу) є меншим ніж 90 календарних днів до його закінчення тобто термін спливає не з вини перевізника, а у зв’язку із набуттям чинності змін до Порядку (мається на увазі договори (дозволи) дія яких закінчується в період з 17 березня 2018 року по 15 червня 2018 року включно) - даний автомобільний перевізник має право подати заяву та документи, передбачені Порядком до організатора перевезень для продовження дії договору (дозволу)(«55. Організатор зобов'язаний: 1) забезпечити за заявою автомобільного перевізника продовження строку дії договору (дозволу), але не більше одного разу і не більше ніж на п'ять років у разі виникнення підстав, визначених абзацом дев'ятим пункту 53 цього Порядку»).
Звертаємо увагу перевізників на необхідність у максимально стислі терміни подати необхідні документи для проводження дії таких договорів (дозволів).
Звертаємо увагу організаторів перевезень, що у даному випадку рекомендуємо оголошувати конкурси на маршрути термін дії договорів (дозволів) по яким закінчується з 17.03.2018 по 15 червня 2018 року включно) не раніше ніж на наступний день після закінчення терміну дії таких договорів (дозволів).
3. У разі якщо термін дії договору (дозволу) закінчився до 07.02.2018 включно то такий маршрут повинен бути розглянутий на черговому засіданні конкурсного комітету.
4. У разі якщо у автомобільного перевізника термін дії договору (дозволу) закінчився у період з07.02.2018 до 17.03.2018 і організатор перевезень по такому маршруту не провів конкурс – даний автомобільний перевізник має право подати заяву та документи, передбачені Порядком до організатора перевезень для продовження дії договору (дозволу) («55. Організатор зобов'язаний: 1) забезпечити за заявою автомобільного перевізника продовження строку дії договору (дозволу), але не більше одного разу і не більше ніж на п'ять років у разі виникнення підстав, визначених абзацом дев'ятим пункту 53 цього Порядку»).
Звертаємо увагу також на той факт, що повноваження в частині забезпечення організації пасажирських перевезень на маршруті, що проходить у межах території об'єднаної територіальної громади (міський чи приміський маршрут) тепер закріплено за виконавчим органом місцевої ради об'єднаної територіальної громади сіл, селищ, міст.
Також звертаємо увагу організаторів перевезень на обов’язковості дотримання Порядку і особливо щодо термінів, передбачених для оголошень і проведень конкурсів, а також оформлення протоколів та укладення договорів по результатам конкурсів чи продовжень дій.
До Уваги автомобільних, які подали документи на участь у конкурсі, оголошеному Державною службою України з безпеки на транспорті на 28.03.2018 та 12.04.2018.
Так, відповідно до прийнятих змін до Порядку, Укртрансбезпекою наказом від 26.03.2018 № 299 «Про скасування наказу Державної служби України з безпеки на транспорті від 20.02.2018 № 166»скасовано оголошення та проведення конкурсів запланованих на 28.03.2018 та 12.04.2018.
Звертаємо увагу автомобільних перевізників, які подали документи на участь у зазначених конкурсах, у яких термін дії дозволів ще не сплинув!
У відповідності до пункту 55 Порядку ви маєте право звернутись до Міністерства інфраструктури України, як організатора перевезень на міжобласних автобусних маршрутах із заявою на продовження дії дозволу разом з документами, визначеними змінами до Порядку.

Звертаємо увагу автомобільних перевізників, які здійснювали перевезення пасажирів на оголошених Укртрансбезпекою міжобласних автобусних маршрутах загального користування, на необхідності врахувати зазначену вище інформацію під час подальших дій, пов’язаних з організацією перевезень на міжобласних маршрутах. Також повідомляємо, що відповідно до зазначених вище змін, а також статті 7 Закону України «Про автомобільний транспорт» організатором пасажирських перевезень на міжобласних автобусних маршрутах загального користування є Міністерство інфраструктури України. 

За матеріалами сайта Міністерства інфраструктури України

наверх