2016-02-11 | 2017-12-18 |
КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
від 11 лютого 2016 р. N 69
Київ
Про затвердження критеріїв, за якими оцінюється
ступінь ризику від провадження господарської діяльності
банків пуповинної крові, інших тканин і клітин людини
згідно з переліком, затвердженим Міністерством охорони
здоров'я, і визначається періодичність здійснення
зазначеним Міністерством планових заходів
державного нагляду (контролю)
Відповідно до частини другої статті 5 Закону України "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності" Кабінет Міністрів України постановляє:
1. Затвердити критерії, за якими оцінюється ступінь ризику від провадження господарської діяльності банків пуповинної крові, інших тканин і клітин людини згідно з переліком, затвердженим Міністерством охорони здоров’я, і визначається періодичність здійснення зазначеним Міністерством планових заходів державного нагляду (контролю), згідно з додатком.
2. Підпункт 5 пункту 1 та абзац четвертий пункту 3 додатка до постанови Кабінету Міністрів України від 10 вересня 2008 р. N 843 "Про затвердження критерію, за яким оцінюється ступінь ризику від провадження діяльності у сфері охорони здоров’я для безпеки життя і здоров’я населення та визначається періодичність здійснення планових заходів державного нагляду (контролю)" (Офіційний вісник України, 2008 р., N 72, ст. 2427; 2011 р., N 84, ст. 3060) виключити.
Прем’єр-міністр України А. ЯЦЕНЮК
Додаток
до постанови Кабінету Міністрів України
від 11 лютого 2016 р. N 69
Критерії,
за якими оцінюється ступінь ризику від провадження
господарської діяльності банків пуповинної крові, інших тканин
і клітин людини згідно з переліком, затвердженим Міністерством
охорони здоров’я, і визначається періодичність здійснення зазначеним
Міністерством планових заходів державного нагляду (контролю)</B>
1. Критеріями, за якими оцінюється ступінь ризику від провадження господарської діяльності банків пуповинної крові, інших тканин і клітин людини згідно з переліком, затвердженим МОЗ, є:
строк провадження господарської діяльності банків пуповинної крові, інших тканин і клітин людини;
наявність порушень вимог законодавства у сфері охорони здоров’я.
2. Відповідно до встановлених критеріїв суб’єкти господарювання, що провадять господарську діяльність банків пуповинної крові, інших тканин і клітин людини згідно з переліком, затвердженим МОЗ, належать до одного з трьох ступенів ризику - високого,середнього або незначного.
3. До суб’єктів господарювання з високим ступенем ризику належать суб’єкти:
строк провадження господарської діяльності банків пуповинної крові, інших тканин і клітин людини згідно з переліком, затвердженим МОЗ, яких становить менш як один рік;
які протягом останнього року, що передує плановому, але не менш як за результатами двох останніх заходів державного нагляду (контролю) допустили порушення вимог законодавства у сфері охорони здоров’я.
4. До суб’єктів господарювання із середнім ступенем ризику належать суб’єкти:
строк провадження господарської діяльності банків пуповинної крові, інших тканин і клітин людини згідно з переліком, затвердженим МОЗ, яких становить від одного до трьох років;
які протягом останніх трьох років, що передують плановому, але не менш як за результатами двох останніх заходів державного нагляду (контролю) допустили порушення вимог законодавства у сфері охорони здоров’я.
5. До суб’єктів господарювання з незначним ступенем ризику належать суб’єкти:
строк провадження господарської діяльності банків пуповинної крові, інших тканин і клітин людини згідно з переліком, затвердженим МОЗ, яких становить від трьох років і більше;
які протягом останніх трьох років, що передують плановому, але не менш як за результатами двох останніх заходів державного нагляду (контролю) не допустили порушень вимог законодавства у сфері охорони здоров’я.
6. Планові заходи державного нагляду (контролю) за діяльністю суб’єктів господарювання здійснюються з такою періодичністю:
з високим ступенем ризику - не частіше одного разу на рік;
із середнім ступенем ризику - не частіше одного разу на три роки;
з незначним ступенем ризику - не частіше одного разу на п’ять років.
7. У разі коли за результатами двох останніх планових заходів державного нагляду (контролю) не виявлено фактів порушення вимог законодавства у сфері охорони здоров’я, наступний плановий захід державного нагляду (контролю) суб’єкта господарювання здійснюється не раніше ніж через період часу, встановлений для відповідного ступеня ризику, збільшений у 1,5 раза.
8. У разі коли суб’єкт господарювання може бути віднесений одночасно до двох або більше ступенів ризику, такий суб’єкт належить до вищого ступеня ризику з тих, до яких він може бути віднесений.