2007-10-15 | 2008-06-23 |
Документ втратив чиннiсть!
ДЕРЖАВНА МИТНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
КИЇВСЬКА РЕГІОНАЛЬНА МИТНИЦЯ
НАКАЗ
15.10.2007 N 870
(Наказ втратив чинність на підставі Наказу
Державної митної служби України
N 117 від 11.02.2009)
Про введення в дію Тимчасової технології
митного контролю та митного оформлення
міжнародних експрес-відправлень у ВМОМЕВ митниці
та Тимчасової технологічної схеми митного контролю
та митного оформлення міжнародних поштових
відправлень та відправлень міжнародної прискореної
пошти "EMS", що належать юридичним особам,
у ВМОМПВ митниці
( Із змінами, внесеними згідно з Наказом Київської
регіональної митниці
N 573 від 23.06.2008 )
З метою приведення нормативно-правових документів митниці у відповідність до принципів державної регуляторної політики України, на виконання вимог Указу Президента України від 03.10.92 N 493/92 "Про державну реєстрацію нормативно-правових актів міністерств та інших органів виконавчої влади", наказую:
1. До моменту отримання державної реєстрації затвердити та ввести в дію наступні Тимчасові технологічні схеми, які надаються у якості додатку:
( Пункт 1.1 втратив чинність на підставі Наказу Київської регіональної митниці N 573 від 23.06.2008 )
1.2. Тимчасова технологічна схема митного контролю та митного оформлення міжнародних поштових відправлень та відправлень міжнародної прискореної пошти "EMS", що належать юридичним особам, у відділі митного оформлення міжнародних поштових відправлень.
2. Начальнику відділу ВМОМЕВ (Черкунову В.І.) та начальнику ВМОМПВ (Дроздовському В.М.) забезпечити виконання вимог наказу КРМ від 01.08.07 N 659 "Про затвердження Рубрикатора нормативно-правових актів, що застосовуються при здійсненні митної справи в Київській регіональній митниці".
3. Начальнику загального відділу (Балкова Н.В.) довести наказ до особового складу митниці.
4. Контроль за виконанням наказу покласти на заступника начальника митниці Ольховика О.М.
Загальний контроль залишаю за собою.
Начальник Київської регіональної митниці А.В.Макаренко
( Тимчасова технологія митного контролю та митного оформлення міжнародних експрес-відправлень у відділі митного оформлення міжнародних експрес-відправлень Київської регіональної митниці втратила чинність на підставі Наказу Київської регіональної митниці N 573 від 23.06.2008 )
Затверджено
Наказ Київської регіональної
митниці
15.10.2007 N 870
Тимчасова технологічна схема
митного контролю та митного оформлення
міжнародних поштових відправлень
та відправлень міжнародної прискореної
пошти "EMS", що належать юридичним особам,
у відділі митного оформлення міжнародних
поштових відправлень
1. Загальні положення
1.1. Технологічна схема визначає порядок обробки, митного контролю та оформлення міжнародних поштових відправлень (далі МПВ) та відправлень міжнародної прискореної пошти "EMS" (далі ВМПП "EMS"), що належать юридичним особам, які відправляються з України за кордон та надходять в Україну з-за кордону через Дирекцію оброблення та перевезення пошти (далі ДОПП) та Державне підприємство спецзв'язку (далі - ДПСЗ) у м. Києві, конкретизує окремі положення діючих правил, узгоджує функціональні обов'язки посадових осіб Київської регіональної митниці (далі КРМ) в процесі здійснення ними митного контролю за МПВ та ВМПП "EMS"; регулює взаємодію працівників відділу митного оформлення міжнародних поштових відправлень (далі ВМОМПВ) КРМ зі службами ДОПП, Державного підприємства спецзв'язку та органами держконтролю.
1.2. Технологічна схема розроблена на основі Митного кодексу України ( 92-15 ), спільних наказів Державної митної служби України та Державного комітету зв'язку та інформатизації України, діючих митних та поштових правил, актів Всесвітнього поштового союзу (далі ВПС) та інших нормативних документів.
1.3. Під міжнародними поштовими відправленнями та відправленнями міжнародної прискореної пошти розуміються упаковані та оформлені відповідно до вимог Актів ВПС та Правил надання послуг поштового зв'язку листи (прості і рекомендовані), відправлення з оголошеною цінністю, поштові картки (прості, рекомендовані), бандеролі та спеціальні мішки з позначкою "М" (прості, рекомендовані), дрібні пакети, поштові посилки (звичайні, з оголошеною цінністю), які переміщуються через митний кордон України підприємствами (операторами) зв'язку.
1.4. Митне оформлення МПВ та ВМПП "EMS" здійснюється в спеціально виділених та належним чином устаткованих підприємствами зв'язку приміщеннях.
1.5. Митний контроль здійснюється безпосередньо посадовими особами підрозділу митного оформлення (далі ПМО) шляхом перевірки необхідних для такого контролю документів та відомостей, митного огляду, обліку товарів та інших предметів, а також з використанням інших форм, передбачених законодавством. Підрозділ митного органу самостійно визначає форму та обсяг митного контролю.
1.6. Попередній митний огляд здійснюється з використанням технічних засобів контролю.
1.7. Митний огляд МПВ та ВМПП "EMS", відповідно до ст. 9 постанови Кабінету Міністрів України від 25.12.02 р. N 1948 "Деякі питання здійснення митного контролю товарів та інших предметів, що переміщуються (пересилаються) через митний кордон у міжнародних поштових та експрес-відправленнях" (ст. ст. 151, 153 Митного кодексу України ( 92-15 ), проводиться при відсутності їх відправників або одержувачів оглядовою комісією у складі посадової особи ВМОМПВ КРМ та двох операторів відповідного підприємства зв'язку.
1.8. При митному оформленні МПВ та ВМПП "EMS", що містять предмети, які підлягають іншим, передбаченим законодавством видам контролю, посадова особа ВМОМПВ КРМ згідно діючих правил на супровідних документах робить відмітку про необхідність здійснення інших видів контролю, і в переліку або накладній форми Ф.16 робить відбиток штампу або запис "Пред'явити..." відповідній службі, до функції якої належить контроль за тими чи іншими предметами. Після огляду таких предметів орган держконтролю проставляє в переліку або накладній форми ф.16 відповідні відмітки (штампи).
1.9. Після здійснення митного контролю за МПВ або ВМПП "EMS" посадова особа ВМОМПВ КРМ приймає рішення щодо його випуску. МПВ або ВМПП "EMS" може бути випущене, якщо заявлена в супровідних документах інформація відносно їх вкладення не потребує додаткового оформлення з боку одержувача (відправника). В такому разі на супровідній адресі (СР71) та на митній декларації (CN23) та/або на бланку-пачці СР72 проставляються відбитки "Під митним контролем (ім/ек)" (далі ПМК) та особистої номерної печатки (далі ОНП).
1.10 інших випадках МПВ та ВМПП "EMS" не пропускаються і на супровідній адресі та декларації проставляється відбиток штампу "Під митним контролем", після чого документи залишаються у працівників підприємства зв'язку для направлення повідомлення одержувачам таких МПВ та ВМПП "EMS" про необхідність звернення у ВМОМПВ КРМ для здійснення митного оформлення. Відповідні відмітки посадова особа ВМОМПВ проставляє в переліку або накладній форми ф.16.
1.11. разі повернення МПВ або ВМПП "EMS" поштовими службами зв'язку з причин:
- за нерозшуком адресата;
- відмовою одержувача;
- закінченням терміну зберігання через незапит;
- тощо.
Такі повернення обов'язково узгоджуються з керівництвом ВМОМПВ КРМ, після чого посадова особа ВМОМПВ робить відмітку на супровідній адресі СР71 та митній декларації CN23 та/або бланку-пачці СР72 шляхом проставлення відтиску допоміжного штампу "Повернення МПВ узгоджено".
2. Митне оформлення МПВ та ВМПП "EMS" при пересиланні
на митну територію України (імпорт)
2.1. Імпортні МПВ та ВМПП "EMS" надходять в мішках при накладних форми CN37 (наземна), CN38 (авіа), CN41 "S.A.L.", і зберігаються у приміщенні підприємства зв'язку. Облік та контроль за надходженням депеш ведеться працівниками підприємства зв'язку.
2.2. МПВ та ВМПП "EMS", що надходять без супровідних документів (супровідної адреси СР71, митної декларації CN23 та/або бланку-пачки СР72) або з виправленнями в них, незаповненою митною декларацією, з різницею у вазі, з порушеною упаковкою, в мокрій оболонці, з доступом до вкладання, вважаються дефектними і обов'язково подаються на митний огляд з розпакуванням разом з відповідним актом форми ф.51, складеним працівником підприємства зв'язку.
2.3. Розкриття мішків здійснюється, як правило, в присутності посадової особи КРМ.
2.4. МПВ та ВМПП "EMS" оформлюються документально, їм присвоюються валові номери (посилки, дрібні пакети), які приписуються до переліків (реєстрів) або накладних форми ф.16.
2.5. Дефектні МПВ та ВМПП "EMS" подаються на огляд з актом ф.51, а ті, що підлягають контролю з боку інших органів держконтролю, або такі, для випуску яких необхідні додаткові документи, подаються на огляд з прикладеними до них супровідними адресами СР71, митними деклараціями CN23, ярликами СN22 (та/або бланк-пачками СР72).
2.6. Митний огляд МПВ та ВМПП "EMS" здійснюється на оглядовому столі. Перед оглядом працівник поштової служби зважує МПВ або ВМПП "EMS", звіряє вагу та адресу на супровідному бланку та накладній (переліку) або на оболонці, після чого розкриває його з дозволу посадової особи ВМОМПВ КРМ.
2.7. На розходження в кількості предметів, що пересилаються, з даними в митній декларації або ярлику форми CN22, та інші дефекти, виявлені в процесі митного огляду, працівником поштового зв'язку складається акт форми ф.51 за підписами осіб, які брали участь в огляді (посадової особи ВМОМПВ КРМ та двох операторів зв'язку); 3-ій примірник акта разом з митною декларацією (у разі її наявності) залишається у справах КРМ.
2.8. Митне оформлення МПВ та ВМПП "EMS", що пересилаються в Україну, відповідно до заявленого митного режиму, здійснюється в ВМОМПВ КРМ або у митницях за місцем розташування одержувача.
2.8.1. У разі митного оформлення МПВ у митницях за місцем розташування одержувача, посадова особа ВМОМПВ КРМ на митній декларації CN23 проставляє відтиск штампу "Під митним контролем, імпорт" та робить запис "Для вирішення питання про випуск направляється в ___________ митницю".
2.8.2. Контроль за доставкою МПВ та ВМПП "EMS" юридичних осіб у митницю призначення за місцем розташування одержувача здійснює ВМОПМВ КРМ у порядку, встановленому ДМСУ (лист Держмиткому від 12.11.93 N 11/2-3656.
Такі відмітки проставляються і на накладній ф.16, які складаються операторами міжнародного поштового зв'язку у 5-ти примірниках. Два примірники накладної ф.16 направляються з МПВ та ВМПП "EMS", третій долучається до виробничих документів ДОПП та ДПСЗ, четвертий та п'ятий передаються КРМ, один з яких надсилається поштою в митницю направлення МПВ та ВМПП "EMS" для здійснення контролю за пред'явленням поштовою службою даної посилки на митний огляд.
2.8.3. При надходженні відправлень в місце призначення працівник пошти надсилає рекомендованим порядком повідомлення одержувачу - юридичній особі.
2.8.4. Адресат при отриманні повідомлення звертається до підприємства зв'язку, де знаходяться відправлення, для одержання необхідної інформації і проводить митне оформлення. Працівник пошти обов'язково попереджає отримувача, що МПВ та ВМПП "EMS" знаходиться під митним контролем і не підлягає видачі без дозволу Київської регіональної митниці. Видача МПВ та ВМПП "EMS" здійснюється після виконання одержувачем всіх необхідних дій щодо його митного оформлення.
2.9. МПВ та ВМПП "EMS" за винятком предметів, заборонених до ввезення, підлягають пропуску на митну територію України за умови виконання наступних вимог:
2.9.1. Декларування МВП та ВМПП "EMS" у встановленому чинним законодавством порядку та надання посадовій особі ВМОМПВ КРМ вантажної митної декларації (далі ВМД, в разі її складання) та супровідних документів у відповідності до наказу Державної митної служби (далі ДМСУ) від 09.07.97 р. N 307, у редакції наказів ДМСУ від 18.04.02 р. N 207 та від 30.06.98 р. N 380.
2.9.2. Митне оформлення МПВ та ВМПП "EMS" із застосуванням ВМД проводиться відповідно до вимог наказу ДМСУ від 20.04.05 N 314 "Про затвердження Порядку здійснення митного контролю та митного оформлення товарів із застосуванням вантажної митної декларації".
2.9.3. Надання одержувачами МПВ та ВМПП "EMS" оригіналів та копій контрактів та інших необхідних для митного оформлення документів, передбачених чинним законодавством України та нормативними актами ДМСУ та КРМ.
2.9.4. Надання дозволів інших державних органів у випадках, якщо МПВ або ВМПП "EMS" підлягають їх контролю.
2.9.5. Внесення у встановленому порядку платежів, передбачених чинним законодавством.
2.9.6. Митне оформлення МПВ та ВМПП "EMS" проводиться відповідно до вимог чинного законодавства України та передбачає:
- здійснення митних процедур;
- прийняття ВМД до оформлення; при необхідності до оформлення та огляду МПВ та ВМПП "EMS" залучаються представники карантинної, ветеринарної служб та інших органів держконтролю;
- завершення митного контролю та митного оформлення, видача оформлених документів.
2.10. Після завершення митного оформлення 4-й та 5-й екземпляри ВМД та один екземпляр рахунку-фактури видається отримувачу МПВ та ВМПП "EMS". Після проходження контролю ВМД у відповідних відділах КРМ та при наявності необхідних відміток на ВМД та рахунку-фактурі, посадова особа ВМОМПВ КРМ проставляє відбиток особистої номерної печатки на всіх її примірниках, на супровідній адресі СР71, на примірнику поштової декларації CN23 (та/або бланк-пачці СР72) на повідомленні підприємства зв'язку та на рахунку-фактурі.
2.11. За наявності достатніх підстав, на кожному з етапів посадовою особою Київської регіональної митниці може бути проведено митний огляд чи відмовлено у митному оформленні МПВ та ВМПП "EMS" у порядку, встановленому чинним законодавством України.
2.12. ВМД не складається, якщо митна вартість МПВ та ВМПП "EMS" не перевищує суму, яка еквівалентна 100 євро за поточним курсом НБУ на день митного оформлення (крім випадків, передбачених діючим митним законодавством).
2.13. Після виконання митних процедур щодо декларування відправлень і сплати митних зборів на митній декларації CN 23 посадова особа Київської регіональної митниці проставляє відтиск особистої номерної печатки. Наявність відмітки митниці на митній декларації CN 23 є підставою для видачі підприємством зв'язку МПВ одержувачу - юридичній особі.
3. Митне оформлення МПВ та ВМПП "EMS" при пересиланні
за митну територію України (експорт)
3.1. Митне оформлення МПВ та ВМПП "EMS", що пересилаються з України відповідно до заявленого митного режиму, здійснюється в ВМОМПВ КРМ.
3.2. МПВ та ВМПП "EMS", за винятком предметів, заборонених до вивезення, підлягають пропуску за межі митної території України за умови виконання наступних вимог:
- надання відправниками МПВ та ВМПП "EMS" оригіналів та копій контрактів та інших, необхідних для митного оформлення документів, передбачених чинним законодавством України, та нормативними актами ДМСУ та КРМ;
- надання дозволів інших державних органів у випадках, якщо МПВ або ВМПП "EMS" підлягають їх контролю.
3.3. Декларування МПВ та ВМПП "EMS" у встановленому чинним законодавством порядку та представлення посадовій особі ВМОМПВ КРМ ВМД (в разі її складання) та супровідних документів у відповідності до наказу ДМСУ від 09.07.97 р. N 307, у редакції наказів ДМСУ від 18.04.02 р. N 207; від 30.06.98 р. N 380.
3.4. Митне оформлення МПВ та ВМПП "EMS" із застосуванням ВМД проводиться відповідно до вимог наказу ДМСУ від 20.04.05 N 314 "Про затвердження Порядку здійснення митного контролю та митного оформлення товарів із застосуванням вантажної митної декларації".
3.5. Митне оформлення МПВ та ВМПП "EMS" із застосуванням ВМД проводиться відповідно до вимог чинного законодавства та передбачає:
- внесення у встановленому порядку платежів, передбачених чинним законодавством;
- здійснення митних процедур;
- прийняття ВМД до митного оформлення;
- завершення митного контролю та митного оформлення, видача оформлених документів;
- оформлення ВМД і документів у секторі контролю за переміщенням товарів.
3.6. За наявності достатніх підстав, на кожному етапі посадовою особою КРМ може бути відмовлено у митному оформленні МПВ або ВМПП "EMS" у порядку, встановленому чинним законодавством України.
3.7. Четвертий та п'ятий аркуші ВМД разом з іншими товаросупровідними документами, усі примірники яких засвідчуються відбитками ОНП посадової особи ВМОМПВ КРМ, що здійснювала митне оформлення експорту, видаються на руки уповноваженій особі відправника МПВ або ВМПП "EMS". При цьому, четвертий примірник ВМД долучається відправником до супровідних документів на МПВ або ВМПП "EMS", яке призначене до відправлення за межі митної території України і є документом контролю доставки в митницю призначення (наказ ДМСУ від 08.12.98 N 771. Даний пакет документів є підставою для випуску МПВ або ВМПП "EMS" за межі митної території України.
3.8. Вантажна митна декларація не заповнюється, якщо загальна митна вартість МПВ або ВМПП "EMS" не перевищує суму, еквівалентну 100 євро за поточним курсом НБУ на день митного оформлення (крім випадків, передбачених діючим митним законодавством).
3.9. До накладних ф.16 посилки та дрібні пакети приписуються за подавальницькими номерами.
3.10. Оформлені МПВ та ВМПП "EMS" надходять до груп експорту ДОПП та ДПСЗ, відповідно, і надаються для митного контролю посадовій особі ВМОМПВ у КРМ, яка контролює пропуск МПВ та ВМПП "EMS" за межі митної території України.
3.11. При прийнятті рішення про остаточний випуск за межі митної території України МПВ або ВМПП "EMS", які оформлені в митному відношенні в інших митницях (за місцем розташування відправника), на накладній форми ф.16 та на митній декларації CN23 проставляються відтиски ОНП та штампу "Під митним контролем - експорт".
У справах КРМ залишаються 2-й примірник накладної форми ф.16 та прикладені до неї митна декларація CN23, (та/або бланк-пачка СР72), 4-й примірник ВМД, або лист з відповідними відмітками посадової особи ВМОМПВ відділу КРМ в разі, якщо загальна митна вартість МПВ або ВМПП "EMS" не перевищує суму, еквівалентну 100 євро за поточним курсом НБУ на день митного оформлення.
3.12. МПВ та ВМПП "EMS", які були оформлені в митницях за місцем розташування відправника, направляються в місце міжнародного поштового обміну м.Києва (ДОПП або в ДПСЗ) для надання їх для митного контролю та вирішення питання про остаточний випуск за межі митної території України.
3.13. В разі відсутності відміток митниці місця розташування відправника МПВ про митне оформлення посадова особа ВМОМПВ КРМ приймає рішення про повернення МПВ або ВМПП "EMS" в митницю за місцем розташування відправника для оформлення його в митному відношенні.
3.14. В разі пересилання товарів та інших предметів, які не потребують додаткового оформлення в митному відношенні, митниця пропуску за межі митної території України здійснює випуск таких МПВ або ВМПП "EMS" шляхом проставлення на накладній форми ф.16 та митній декларації CN23 та/або бланк-пачці СР72 відповідних відтисків особистих митних забезпечень типу 1 та 2.
3.15. МПВ та ВМПП "EMS", митне оформлення яких було здійснено із складанням ВМД, реєструються в окремому журналі із зазначенням митниці оформлення, номера ВМД, найменування вантажу, дати оформлення ВМД та дати пропуску за межі митної території України для надання інформації в митниці оформлення таких МПВ або ВМПП "EMS" та у ВКПТ КРМ.
3.16. Після митного оформлення МПВ та ВМПП "EMS" передаються до групи відправки, де приписуються до посилочних карт СР87, запаковуються в мішки, які приписуються до накладних CN37 "наземна", CN38 "авіа" та CN41 "S.A.L", на яких посадова особа митниці проставляє відтиски особистої номерної печатки та штампу "Під митним контролем - експорт".
Начальник ВМОМПВ В.М.Дроздовський
Погоджено:
Генеральний директор Державного підприємства
спеціального зв'язку П.І.Огринський
Директор Дирекції оброблення та перевезення пошти (ДОПП) Л.Ф.Ненько