документiв в базi
550558
Подiлитися 

КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА
від 4 жовтня 1995 р. N 786
Київ

Про Методику розрахунку і порядок
використання плати
за оренду державного майна

Кабінет Міністрів України постановляє:

1. Затвердити Методику розрахунку і порядок використання плати за оренду державного майна (додається).

2. Фонду державного майна, Міністерству фінансів, Міністерству економіки проаналізувати наслідки практичного застосування цієї Методики і у разі потреби подати до 1 липня 1996 р. до Кабінету Міністрів України пропозиції про внесення до неї змін і доповнень.

3. Уповноважити Фонд державного майна давати роз'яснення з питань застосування цієї Методики.

4. Визнати такою, що втратила чинність, постанову Кабінету Міністрів України від 12 листопада 1993 р. N 923 "Про Методику розрахунку і порядок використання плати за оренду майна державних підприємств та організацій" (ЗП України, 1994 р., N 4, ст.73).

5. Ця постанова набуває чинності з 16 травня 1995 року.

Прем'єр-міністр України Є.МАРЧУК

Міністр Кабінету Міністрів України В.ПУСТОВОЙТЕНКО

Затверджено
постановою Кабінету Міністрів України
від 4 жовтня 1995 р. N 786

Методика
розрахунку і порядок використання плати
за оренду державного майна

1. Методику і порядок розроблено з метою створення єдиного організаційно-економічного механізму справляння плати за оренду цілісного майнового комплексу державного підприємства, організації, їх структурних підрозділів (філії, цеху, дільниці)* та окремого індивідуально визначеного майна державного підприємства, організації. _________________________________________________________

* Далі - цілісний майновий комплекс державного підприємства.

2. Розмір орендної плати встановлюється договором оренди між орендодавцем та орендарем.

У разі коли орендодавцем цілісного майнового комплексу структурного підрозділу (філії, цеху, дільниці), а також нерухомого майна (будинку, споруди, приміщення) є державне підприємство, розмір орендної плати погоджується з відповідним органом, визначеним в абзацах другому і третьому статті 5 Закону України "Про оренду державного майна" ( 2269-12 ).

Якщо майно орендується бюджетними організаціями, орендна плата вноситься за рахунок коштів, передбачених кошторисами на їх утримання.

3. До орендної плати не включаються оплата послуг, які згідно з договором оренди зобов'язується надавати орендодавець, а також витрати на утримання орендованого майна.

4. Орендна плата за цією Методикою розраховується на календарний рік і визначається на весь термін дії договору оренди.

5. Розмір річної орендної плати визначається за формулою:

Вор
Опл = (Пр - С) х 0,25 х ----------------------------------------- ,
Взаг

де Опл - розмір річної орендної плати;

Пр - балансовий прибуток за календарний рік, що передує моменту розрахунку орендної плати;

С - сума податку на прибуток за календарний рік, що передує моменту розрахунку орендної плати;

0,25 - коефіцієнт, який враховує частину прибутку, що спрямовується на орендну плату;

Вор - залишкова вартість майна, що передається в оренду;

Взаг - загальна залишкова вартість майна цілісного майнового комплексу за рік, що передує моменту розрахунку орендної плати.

За відсутності балансового прибутку за календарний рік, що передує моменту розрахунку орендної плати, або за рівня рентабельності (відношення прибутку до собівартості) нижче 50 відсотків від середньої по галузі (підгалузі) орендна плата визначається за формулою:

Вор
Опл = ФС х 0,25 х --------------------------------- ,
Взаг

де ФС - сума фонду споживання за календарний рік, що передує моменту розрахунку орендної плати.

6. Для цілісного майнового комплексу державного підприємства, який передано в оренду до введення в дію Закону України "Про оренду державного майна", показники Пр, С, Вор, Взаг, ФС визначаються за календарний рік, що передував попередньому розрахунку орендної плати відповідно до чинної на той час Методики.

7. Розмір річної орендної плати у разі оренди окремого індивідуально визначеного майна (крім нерухомого майна) встановлюється за згодою сторін. Орендодавець може здійснювати експертну оцінку майна, що передається в оренду.

8. У разі оренди нерухомого майна (крім оренди нерухомого майна бюджетними організаціями та інвалідами з метою використання під гаражі для спеціальних засобів пересування) розмір річної орендної плати визначається за формулою:

Опл = Вп х Кзон х Сор ,

де Вп - вартість орендованого майна, визначена експертним шляхом;

Кзон - зональний коефіцієнт;

Сор - орендна ставка, у відсотках до вартості орендованого майна.

Зональні коефіцієнти та орендні ставки встановлюються Київською та Севастопольською міськими державними адміністраціями або виконавчими комітетами відповідних Рад за місцем знаходження об'єкта оренди.

Якщо зональні коефіцієнти та орендні ставки не встановлені, то орендна плата за оренду нерухомого майна встановлюється у розмірі 5 відсотків від експертної оцінки вартості цього майна.

Якщо орендоване нежитлове приміщення є частиною будівлі (споруди), його вартість визначається за формулою:

Вб.с
Вп = ---------- х Нп ,
Пб.с

де Вп - вартість приміщення, яке є частиною будівлі (споруди) і передається в оренду.

Вб.с - вартість будівлі (споруди) в цілому (без вартості підвальних приміщень, якщо вони не експлуатуються орендарем), визначена експертним шляхом;

Пб.с - площа приміщень будівлі (споруди), без площі підвальних приміщень, якщо вони не експлуатуються орендарем;

Нп - площа орендованого приміщення;

9. У разі коли розмір орендної плати за договорами оренди, укладеними після введення в дію Закону України "Про оренду державного майна", перевищує 5 відсотків вартості орендованого майна він приймається на рівні 5 відсотків від вартості цього майна.

10. Розмір орендної плати за оренду нерухомого майна бюджетними організаціями (в тому числі з частковим самофінансуванням), а також інвалідами з метою використання під гаражі для спеціальних засобів пересування встановлюється у межах суми витрат на утримання орендованого майна.

Витрати інвалідів за користування об'єктом оренди компенсуються за рахунок Фонду соціального захисту інвалідів України у порядку, що визначається Мінсоцзахистом та Мінфіном.

11. Витрати, включаючи амортизаційні відрахування на утримання нерухомого майна, зданого в оренду одночасно кільком підприємствам, організаціям, і прибудинкової території, розподіляються між ними залежно від наявності, кількості, потужності, часу роботи електроприладів, систем теплоі водопостачання, каналізації за спеціальними рахунками, а в неподільній частині - пропорційно розміру займаної підприємствами, організаціями загальної площі.

12. Розмір місячної орендної плати за перший місяць після укладення договору оренди чи перегляду розміру орендної плати розраховується за формулою:

Опл
Опл.міс. = -------------------- х Іп.р. х Ім ,
12

де Опл. - річна орендна плата, визначена за цією Методикою;

Іп.р. - індекс інфляції за період з початку поточного року до моменту укладення договору оренди або перегляду розміру орендної плати;

Ім - індекс інфляції за поточний місяць.

13. Розмір орендної плати за кожний наступний місяць визначається шляхом коригування розміру місячної орендної плати за попередній місяць на індекс інфляції за поточний місяць.

14. Терміни внесення орендної плати визначаються у договорі.

У договорі оренди цілісного майнового комплексу державного підприємства рекомендується встановлювати, що сплата орендних платежів має проводитися щоквартально в 5-денний термін від дати, встановленої для подання квартальних бухгалтерських звітів (балансів), а за IV квартал - в 10-денний термін від дати, встановленої для подання річного бухгалтерського звіту (балансу).

15. Платіжні документи на перерахування до бюджету або орендодавцеві орендних платежів подаються платниками установам банку до настання терміну платежу.

16. Суми орендної плати, зайво перераховані до бюджету або орендодавцеві, зараховуються в рахунок наступних платежів або повертаються платникові в 5-денний термін від дня одержання його письмової заяви.

17. Орендна плата зараховується:

за цілісний майновий комплекс державного підприємства - до відповідного бюджету на спеціальні рахунки і використовується для фінансування капітальних вкладень;

за окреме індивідуально визначене майно державного підприємства, організації - орендодавцеві і спрямовується на розвиток виробництва.

Державне підприємство, організація (крім тих, щодо яких прийнято рішення про приватизацію) має право використовувати орендну плату, одержану від переданого ним в оренду окремого індивідуально визначеного майна, на поповнення власних обігових коштів.

^ Наверх
наверх