документiв в базi
550558
Подiлитися 
Актуальні новини вiд   < 20.06.2018 №2  >

Оподаткування спадщини

Якщо брати поняття "спадщина" у контексті цивільного права, то це матеріальні й нематеріальні цінності, права та обов'язки померлої фізичної особи, що переходить до спадкоємців.

Зараз мова йде про оподаткування отриманої спадщини. Тож, оподаткування доходу, отриманого платником податку внаслідок прийняття ним у спадщину коштів, майна, майнових чи немайнових прав, залежить від виду об’єкта успадкування, родинних стосунків спадкоємця із спадкодавцем, громадянства тощо.

Станом на сьогодення за Податковим кодексом України, за нульовою ставкою оподатковується вартість власності, що успадковується членами сім’ї спадкодавця першого та другого ступенів споріднення. У такому випадку податкова декларація про майновий стан і доходи до контролюючого органу за місцем реєстрації не подається. Членами сім’ї фізичної особи першого ступеня споріднення вважаються її батьки, чоловік або дружина, діти, у тому числі усиновлені, а другого ступеня споріднення - її рідні брати та сестри, її баба та дід з боку матері і з боку батька, онуки.

Вартість будь-якого об’єкта спадщини, що успадковується спадкоємцями, які не є членами сім’ї спадкодавця першого та другого ступенів споріднення, оподатковується за ставкою 5 %, а вартість спадщини, що успадковується спадкоємцем від спадкодавця-нерезидента, та будь-якого об’єкта спадщини, що успадковується спадкоємцем-нерезидентом від спадкодавця-резидента, - за ставкою 18 %. Також спадкоємцям необхідно сплатити військовий збір у розмірі 1,5 % від об’єкта оподаткування. Дохід у вигляді вартості успадкованого майна у межах, що підлягає оподаткуванню, зазначається у податковій декларації про майновий стан і доходи до 1 травня року, що настає за звітним, та до 1 серпня цього самого року сплачується сума податкового зобов’язання, зазначена у поданій декларації.

Фізичні особи - платники податку, які одержали дохід у вигляді об’єктів спадщини та сплатили податок на доходи фізичних осіб та військовий збір до їх нотаріального оформлення, не включають вартість такої спадщини до складу загального річного оподатковуваного доходу та не подають податкову декларацію про майновий стан і доходи.

__________________________________________________________

СХОЖІ НОВИНИ ЗА ПОПЕРЕДНІЙ ПЕРІОД:

15 лютого 2018 року (Оформлення спадщини/нерухомості у 2018-му з урахуванням нововведень)

18 вересня 2017 року (Верховний Суд України щодо поважних причинин пропуску строку прийняття спадщини)

07 вересня 2017 року (Порядок оподаткування спадщини отриманої нерезидентом від резидента)

07 вересня 2017 року (Податки при успадкуванні частки статутного капіталу товариства)

06 квітня 2017 року (Чи потрібно фізичній особі зазначати в річній податковій декларації про майновий стан та доходи спадок, який оподаткований за нульовою ставкою?)

13 лютого 2017 року (Дії спадкоємця, якщо йому у спадок дісталися борги померлого)

07 лютого 2017 року (Оподаткування доходу, отриманого платником податку в результаті прийняття ним у спадщину чи дарунок коштів, майна, майнових чи немайнових прав.)