Актуальні новини вiд | < | 19.07.2018 №2 | > |
Умови для узаконення самовільного перепланування
На законодавчому рівні було дозволено особам/власникам, які самовільно здійснили перепланування у спрощеній формі узаконити свої нововведення у житлове приміщення.
Якщо розібратися, то це є вимушеним заходом, оскільки у великих містах чи не кожна п'ята квартира самовільно перепланована. Щоб якось улагодити ситуацію що склалася - виникла необхідність передбачити процедуру прийняття в експлуатацію таких об'єктів.
Як результат, був розроблений Порядок, який передбачає спрощену процедуру прийняття в експлуатацію самовільно перепланованих квартир протягом двох-трьох тижнів. Головною вимогою для цього - є відповідність виконаних робіт законодавству. Але! Адміністративну відповідальність за самовільне перепланування понести все ж таки доведеться.
Прийом в експлуатацію об'єкта самовільного перепланування можливий при наявності таких умов:
- у встановленому порядку адміністративною комісією виконкому розглянуто справу про самовільне перепланування житлового приміщення;
- роботи з самовільного перепланування виконані згідно з проектом перепланування, відповідно до вимог законодавства, будівельних норм і правил та іншими нормативними документами;
- відсутні будь-які претензії третіх осіб, пов'язані з виконанням самовільного перепланування, що письмово підтверджено балансоутримувачем будинку.
До того ж, для узаконення перепланування порушнику потрібно буде додати копію протоколу про адміністративну відповідальність та документи, що підтверджують сплату штрафу, оригінал листа балансоутримувача будинку про відсутність претензій третіх осіб, складеного у вільній формі.
__________________________________________________
СХОЖІ НОВИНИ ЗА ПОПЕРЕДНІЙ ПЕРІОД:
19 липня 2018 року (Умови для узаконення самовільного перепланування)
12 червня 2018 року (Власникам квартир можливо дозволять відключатися від опалення)
09 лютого 2018 року (Перепланування квартири в багатоквартирному будинку)