документiв в базi
550558
Подiлитися 
Актуальні новини вiд   < 03.05.2018 №4  >

Робочій тиждень для працівників із шкідливими умовами праці

Шкідливі умови праці характеризуються наявністю шкідливих виробничих факторів, що перевищують гігієнічні нормативи і здатні чинити несприятливий вплив на організм працюючого та/або його потомство. Існує 3 ступені шкідливих умов:

1 ступінь - умови праці, що характеризуються такими відхиленнями від гігієнічних нормативів, які, як правило, викликають функціональні зміни, що виходять за межі фізіологічних коливань та найчастіше сприяють зростанню захворюваності з тимчасовою втратою працездатності;

2 ступінь - умови праці, що характеризуються такими рівнями факторів виробничого середовища і трудового процесу, які здатні викликати стійкі функціональні порушення, призводять у більшості випадків до зростання захворюваності з тимчасовою втратою працездатності, підвищення частоти загальної захворюваності, появи окремих ознак професійної патології;

3 ступінь - умови праці, що характеризуються такими рівнями шкідливих факторів виробничого середовища і трудового процесу, які призводять до підвищення рівнів захворюваності з тимчасовою втратою працездатності та розвитку, як правило, початкових стадій професійних захворювань.

На законодавчому рівні для працівників, зайнятих на роботах зі шкідливими умовами праці встановлюється скорочений робочий час (не більш як 36 годин на тиждень).

У відповідності до Порядку застосування Переліку скорочена тривалість робочого тижня за роботу зі шкідливими умовами праці встановлюється працівникам виробництв, цехів, професій і посад, передбачених цим Переліком, незалежно від відомчого підпорядкування цих виробництв, цехів, а також від форм власності підприємств, організацій і установ.

Скорочена тривалість робочого часу згідно із зазначеною в Переліку тривалістю, встановлюється працівникові лише в ті дні, коли він фактично був зайнятий у шкідливих умовах праці не менш як половину тривалості робочого часу, встановленого для працівників цих виробництв, цехів, професій, посад.

Підтвердження права працівника на скорочений робочий тиждень можливе лише в разі віднесення його робочого місця до категорії зі шкідливими умовами праці за результатами атестації робочих місць за умовами праці відповідно до Порядку проведення атестації робочих місць за умовами праці.

_______________________________________________________

СХОЖІ НОВИНИ ЗА ПОПЕРЕДНІЙ ПЕРІОД:

18 квітня 2018 року (Визначення пільгового (шкідливого) стажу роботи)

08 листопада 2017 року (Нюанси обліку робочого часу при шкідливих умовах праці)

03 лютого 2017 року (Доплати до мінімальної заробітної плати на умовах внутрішнього сумісництва з встановленням неповної тривалості робочого часу)

05 січня 2017 року (Облік робочого часу в Україні. Види обліку та конкретні випадки застосування.)

28 жовтня 2016 року (щодо категорій працівників для яких може бути скорочений робочій час)