документiв в базi
550558
Подiлитися 
Актуальні новини вiд   < 20.03.2018 №2  >

Чи потрібно робити запис про мобілізацію у трудовій книжці?!

У відповідності до змін, внесених до статті 8 Закону України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей", час військової служби у період мобілізації в особливий період - зараховується до стажу роботи, що дає право на пенсію на пільгових умовах.

В свою чергу, час проходження строкової військової служби, а також час проходження військової служби в особливий період, що оголошується відповідно до Закону України "Про оборону України", зараховуються до стажу роботи, що дає право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах.

У законодавстві прямої відповіді на запитання відносно того, чи варто робити запис про мобілізацію у трудовій книжці, в Інструкції про порядок ведення трудових книжок працівників немає.

Запис про час служби у складі Збройних Сил України та інших військах із зазначенням дати призову (зарахування) і дати звільнення зі служби вноситься окремим рядком до трудових книжок за місцем роботи. Цей запис вносять до трудової книжки до занесення відомостей про роботу на підприємстві, відповідно до пункту 2.19 Інструкції про порядок ведення трудових книжок працівників.

В разі, якщо учасник АТО до мобілізації працював, то під час участі в АТО його трудова книжка зберігається на підприємстві, де він працював (оскільки він не звільняється). Коли учасник АТО повертається на роботу, дані про його службу мають бути внесені підприємством на підставі військового квитка або довідки військових комісаріатів, військових частин і установ системи Міністерства оборони, МВС, МНС, Мінінфраструктури, СБУ, Служби зовнішньої розвідки, ДПС, Управління державної охорони, Держспецзв’язку, Держприкордонслужби, ДПтС, ДСНС.

У випадку, коли учасник АТО до мобілізації НЕ працював, але МАВ трудову книжку, то дані про його службу мають бути внесені до трудової книжки тим підприємством, куди він піде на роботу (перед записом про саму роботу) на підставі військового квитка або довідки військових комісаріатів, військових частин і установ системи Міноборони, МВС, МНС, Мінінфраструктури, СБУ, Служби зовнішньої розвідки, ДПС, Управління державної охорони, Держспецзв’язку, Держприкордонслужби, ДПтС, ДСНС.

Якщо учасник АТО до мобілізації НЕ працював і НЕ МАВ трудової книжки, йому мають завести трудову книжку на підприємстві, куди він вперше піде працювати, і внести запис про військову службу на підставі військового квитка або довідки військових комісаріатів, військових частин і установ системи Міноборони, МВС, МНС, Мінінфраструктури, СБУ, Служби зовнішньої розвідки, ДПС, Управління державної охорони, Держспецзв’язку, Держприкордонслужби, ДПтС, ДСНС.

________________________________________________________

СХОЖІ НОВИНИ ЗА ПОПЕРЕДНІЙ ПЕРІОД:

05 березня 2018 року (Військова пенсія 2018)

14 лютого 2018 року (Військова служба за контрактом 2018)

31 січня 2018 року (Заповнення трудової книжки)

13 грудня 2017 року (Незаконно створені на території України організації та внесені їми записи до трудової книжки)

09 листопада 2017 року (Випадки за яких здійснюється доплата за ведення військового обліку)

14 березня 2017 року (Облік та зберігання трудових книжок на підприємстві)

14 березня 2017 року (Втрата трудової книжки або вкладиша до неї по своїй недбалості чи неуважності)

21 листопада 2016 року (щодо записів у трудовій книжці)