документiв в базi
550558
Подiлитися 
Актуальні новини вiд   < 30.01.2018  >

Урядова програма енергозбереження.
Що треба знати про "теплі кредит
и"

В багатьох українських житлових будинках наразі гостро стоїть питання втрати тепла через неутеплений фасад, вікна, або застаріле теплове обладнання. Враховуючи високі тарифи на опалення та електроенегію, ця ситуація коштує чималих грошей споживачам комунальних послуг.

Але вже є вирішення цієї проблеми, а саме Урядова программа енегрозбереження. Так звана "Програма теплих кредитів" розроблена агентством Держенергоефективності, і діє вона для населення та ОСББ з жовтня 2014 року.

Сума компенсації з держбюджету за цією програмою:

20% суми кредиту (але не більше 12 тис. грн) на придбання негазових/неелектричних котлів для фізичних осіб;

35% суми кредиту (але не більше 14 тис. грн) на придбання енергоефективного обладнання/матеріалів для фізичних осіб;

40% суми кредиту (але не більше 14 тис. грн. в розрахунку на одну квартиру) для ОСББ/ЖБК, як юридичних осіб, для загальнобудинкових заходів.

Що стосується інших платежів по кредиту (відсотків, пені та штрафів), то вони оплаті з державного бюджету не підлягають.

Якщо позичальником є фізична особа, яка отримує субсидію на оплату житлово-комунальних послуг, то розмір відшкодування становитиме 35%, але не більше 12 000 гривень. Це розповсюджується зокрема на придбання котлів.

Якщо в складі ОСББ є родини-отримувачі субсидії, таке ОСББ отримує відшкодування у середньозваженому розмірі між 40% і 70% - залежно від кількості квартир-субсидіантів.

Які банки уповноважені на видачу "теплих" кредитів? Це чотири державні банки:

ПриватБанк;

Ощадбанк;

Укргазбанк;

Укрексімбанк.

Умови отримання кредиту на утеплення будинку або квартири в цих банках практично не відрізняються.

Яке обладнання і матеріали можна придбати в рамках програми "Теплі кредити"?

Твердопаливні котли;

Радіатори водяної системи опалення;

Обладнання та матеріали для проведення робіт з теплоізоляції;

Металопластикові вікна

Кошти надаються на відшкодування витрат за такими напрямками:

утеплення приватного будинку;

утеплення огороджувальних конструкцій (стіни, стелі);

утеплення або заміна на відкритті конструкцій (енергозберігаючі вікна, двері, балкони);

встановлення приладів обліку;

перехід на більш сучасне і енергозберігаюче обладнання.

З повним переліком енергоефективного обладнання та матеріалів, на які надається державна компенсація можно ознайомитись на сайті Держенергоефективності:

http://saee.gov.ua/sites/default/files/perelick_materialiv/Perelik.Vidkoreg.pdf  

У вересні 2016 року заробила також місцева програма компенсації "теплих кредитів". Скориставшись нею ви зможете крім державного кредиту за програмою "утеплення будинків" скористатися безповоротними компенсаціями які виділяються з місцевого бюджету вашого міста чи області на установку енергоефективного обладнання (котли, вікна, матеріали для утеплення і тд.).

Таким чином ви зможете отримувати компенсації відразу за двома програмами: державною та місцевою. Місцевою владою на даний момент реалізується 206 програм допомоги з енергоефективності та утеплення у всіх областях України.

Як взяти участь у програмі?

Для участі у програмі та отримання відшкодування фізичній особі або ОСББ необхідно здійснити наступні кроки:

Прийняти рішення про впровадження енергоефективних заходів;

Звернутися до уповноваженого банку та надати необхідний пакет документів для отримання кредиту (перелік документів визначається банком).

Отримати кредитні кошти.

Надати банку рахунки фактури, акти виконаних робіт, тощо. Таким чином, підтвердити цільове використання кредитних коштів. Якщо позичальник - субсидіант, то обов’язковим є подання копій документів (повідомлень або довідок тощо), що підтверджують призначення фізичній особі субсидії.

Банк щомісячно формує та подає до Держенергоефективності реєстри позичальників, які мають право на отримання відшкодування.

Протягом 5 днів Держенергоефективності перераховує відповідні кошти на банківські рахунки для їх подальшого перерахування позичальникам.

Загалом процес відшкодування займає до 2 місяців.

Програму утеплення будинків на даний момент можна назвати дуже вдалою. Програма ефективно діє, багато людей завдяки їй змогли значно поліпшити енергоефективні та теплоізоляційні показники своїх будинків і квартир.