документiв в базi
550558
Подiлитися 
Актуальні новини вiд   < 25.10.2018 №2  >

НЕ ТРУЇТЬ ЗЕМЛЮ! Здавайте батарейки на утилізацію! 1 батарейка = 20 м2 знищеної землі.

Багато побутових речей потребують батарейок. Сьогодні поговоримо про шкоду від цього маленького елементу та його правильну утилізацію.

На батарейці завжди є спеціальне маркування, на яке мало хто звертає увагу. А саме маркування попереджає про небезпеку та про те, що її НЕ МОЖНА викидання разом зі звичайним сміттям, оскільки в батарейках міститься багато токсичних елементів, що здатні сильно забруднити навколишнє середовище.

Інформаційно! Підраховано, що одна пальчикова батарейка, викинута у смітник, може забруднити важкими металами близько 20 м2 землі. А викинувши всього дві старенькі звичайних "пальчикові" батарейки АА, ви зіпсуєте приблизно аж 400 літрів чистої води. Як наслідок, отруйні речовини, за "природним ланцюжком" в кінцевому результаті потраплять на наш стіл чи у життя.

Один зі складових компонентів батарейок - кадмій, за ствердженнями медиків, негативно впливає на нирки, печінку, підшлункову залозу, і крім всього цього сприяє виникненню раку легенів.

Очистка забруднених ресурсів - справа не з дешевих. Тому набагато простіше реалізовувати технології по переробці батарейок для того щоб попередити їх викид в навколишнє середовище.

У всіх цивілізованих країнах усього світу батарейки збирають і утилізують окремо від побутових відходів. Україна, НАЖАЛЬ, не входить до їх числа, оскільки в нашій державі досі не налагоджена система збору і утилізації батарейок.

Який вихід? Здавати їх! На теріторії установ, організацій, навчальних закладів тощо діють спеціальні пункти збору для подальшої передачі зібраного на утилізацію.

НЕ можна! У жодному випадку не розбирайте батарейки, не кидайте у вогонь та воду і доведіть цю інформацію до дітей.

______________

На теріторії країни діє Всеукраїнський соціальний проект "Батарейки, здавайтесь!". В рамках реалізації проекту було організовано 1525 пунктів прийому батарейок на утилізацію (тільки у Києві нараховується 244) і це ще не точна цифра...приємно радує, що насправді їх набагато більше, тому, як майже кожна організація ставить у себе відповідний картонний блок для прийому.

Нижче за посиланням на сайт соціального проекту, ви можете ознайомитись з мапою таких пунктів та дізнатися куди здати батарейки у своєму місті.

http://batareiky.in.ua/ 

Бережімо природу разом! Поважай життя сьогодні, й буде краще "завтра"!

________________________________________________

СХОЖІ НОВИНИ ЗА ПОПЕРЕДНІЙ ПЕРІОД:

07 серпня 2018 року (Працюєте в офісі? Сьогодні про звички, що шкодять здоров'ю.)

21 травня 2018 року (Думай в "ЕКО" режимі! Сучасні проблеми та деякі поради до покращення.)

29 березня 2018 року (Куріння у громадських місцях)

14 березня 2018 року (Права споживача: Куди дівати власні речі?; Чи можна с твариною?; Платити чи ні за пошкоджений вами товар; Чи можна фотографувати, спожити товар тощо?..)

03 березня 2018 року (Правила утримання та вигулу домашніх тварин)