Актуальні новини вiд | < | 22.10.2018 №3 | > |
Затверджені Методичні рекомендації щодо виявлення, реагування НА ВИПАДКИ ДОМАШНЬОГО НАСИЛЬСТВА і взаємодії педагогічних працівників із іншими органами та службами
Міністерство освіти і науки України своїм наказом від 02.10.2018 р. N 1047 затвердило Методичні рекомендації щодо виявлення, реагування на випадки домашнього насильства і взаємодії педагогічних працівників із іншими органами та службами.
Документ розроблений та затверджений у відповідності до статті 11 Закону України "Про запобігання і протидію домашньому насильству", пункту 4 Положення про Міністерство освіти і науки України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 16 жовтня 2014 року N 630, Порядку взаємодії суб'єктів, що здійснюють заходи у сфері запобігання та протидії домашньому насильству і насильству за ознакою статті, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 22 серпня 2018 року N 658, та з метою забезпечення комплексного інтегрованого підходу щодо подолання насильства, сприяння реалізації прав осіб, постраждалих від насильства, та ефективного реагування на факти насильства.
Основною метою даних Методичних рекомендацій є забезпечення комплексного інтегрованого підходу до протидії домашньому насильству та сприяння реалізації прав осіб, постраждалих від домашнього насильства (далі - постраждалі особи), шляхом проведення превентивних заходів, ефективного реагування на факти домашнього насильства.
Рекомендації враховують вимоги частини третьої статті 8, частини третьої статті 15 Закону України "Про запобігання і протидію домашньому насильству" та Порядку взаємодії суб'єктів, що здійснюють заходи у сфері запобігання та протидії домашньому насильству та насильству за ознакою статі, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 22 серпня 2018 року N 658.
Документ розроблений для подальшого використання у закладах освіти, які є суб’ектами взаємодії, що здійснюють заходи у сфері запобігання та протидії домашньому насильству і спрямовані на захист прав та інтересів осіб, які постраждали від такого насильства.
У рекомендаціях розмежовані види домашнього насильства за ознаками (психологічне, фізичне, економічне, сексуальне насильства).
Також, визначена процедура взаємодії керівника та працівників закладу освіти для профілактики та у разі виявлення ознак домашнього насильства.
_______________________________________________________
СХОЖІ НОВИНИ ЗА ПОПЕРЕДНІЙ ПЕРІОД:
04 липня 2018 року (Безоплатна правова допомога. Основні поняття та адреси центрів)
07 лютого 2018 року (Плюси та мінуси впровадження нового Закону про домашнє насильство)
31 січня 2018 року (Процедура оформлення розлучення через суд)
31 січня 2018 року (Умови для розірвання шлюбу у судовому порядку)
09 січня 2018 року (Підписаний Закон про запобігання і протидію домашньому насильству)