Актуальні новини вiд | < | 14.08.2018 №3 | > |
Як підготуватись до школи?! Рекомендації МОЗ України.
Сьогодні в допомогу батькам, чиї дітки підуть до школи, розповімо, як підготуватись до 1 вересня.
____________
Для початку оберіть лікаря для дитини і пройдіть профілактичний огляд. Якщо ви ще не обрали свого лікаря і не підписали декларацію з педіатром чи сімейним лікарем для дитини, то саме час це зробити! До свого лікаря ви завжди зможете звернутись як для діагностики і лікування, так і для профілактичних оглядів.
Обов'язково перед школою пройдіть профогляд, адже здоров’я дитини понад усе. Заразом зможете отримати довідку для школи і корисні поради від вашого лікаря про профілактику хвороб у школі.
За необхідності, лікар направить на вакцинацію, базові аналізи чи до вузьких спеціалістів (це не обов’язково, якщо немає медичних показань), і видасть необхідну для школи довідку. В довідці про результати обов'язкового медичного профілактичного огляду лікар зазначить групу для занять фізичною культурою. А у разі, якщо дитина має певне захворювання, то за рішенням одного з батьків, в цій довідці може бути зроблено відповідний запис.
Для вас, всі послуги у вашого педіатра чи сімейного лікаря - безоплатні! Їх оплачує Національна служба здоров’я.
_____________
Другим кроком стане перевірка наявності необхідних щеплень. Календарем профілактичних щеплень визначає найоптимальніший час уведення вакцин для найефективнішого захисту дітей від інфекційних хвороб, тому надзвичайно важливо, щоб дитина отримувала свої щеплення вчасно. Перед початком навчального року надолужте усі пропущені щеплення.
Й надалі, всі вакцини, що входять до Національного календаря щеплень, Україна закуповує за кошти державного бюджету, тобто для дітей вони є безоплатними. Це вакцини від 10 інфекційних хвороб: гепатиту В, туберкульозу, кору, паротиту, краснухи, дифтерії, правця, кашлюку, поліомієліту і хіб-інфекції. Усі вакцини необхідні для імунізації згідно з Календарем щеплень в країні є.
______________
Наступною справою йде придбання необхідних для школи речей.
Потрібно знати, що існують чіткі вимоги до шкільного одягу та приладдя.
Як приклад: безпечний для дитини та якісний шкільний портфель має важити не більше 1 кг, мати ортопедичну спинку і світловідбивні елементи.
Загальна вага підручників із розрахунку на один навчальний день у комплекті з приладдям, не враховуючи вагу ранця, НЕ має перевищувати:
- I-II клас - 1,5-2,0 кг;
- III-IV клас - 2,0-2,3 кг;
- V-VI клас - 2,3-3,0 кг;
- VII-VIII клас - 3,0-3,5 кг;
- IХ-ХII клас - 3,5-4,5 кг.
Що ж стосується шкільної форми, то вона повинна містити щонайменше на 50% натуральних волокон, а блузки і сорочки для дітей молодших і середніх класів мають бути виключно натуральними. Зверніть увагу, що шкільна форма не повинна обмежувати рухи дитини та має забезпечувати тепловий комфорт організму відповідно до сезону року.
____________
Також, важливим елементом є особиста гігієна (мити руки перед їжею і після туалету). До останньої ви маєте привчити майбутнього школяра, бо це задаток його здоров'я!
_______________________________________________________
СХОЖІ НОВИНИ ЗА ПОПЕРЕДНІЙ ПЕРІОД:
07 червня 2018 року (Зарахування в 1 клас 2018. Нові правила вступу до школи)
26 лютого 2018 року (Як боротися зі шкільними поборами?)
20 квітня 2018 року (МОЗ пояснило, яка медична довідка потрібна для зарахування у школу і дитсадок.)
11 травня 2018 року (Оренда об'єктів та майна державних і комунальних закладів освіти)
08 травня 2018 року (З вересня посилиться контроль та вимоги до харчування в закладах освіти)
05 лютого 2018 року (Інформація про скасування батьківських комітетів виявилась фейковою!)
28 вересня 2017 року (Відсьогодні набрав чинності новий Закон України "Про освіту")