документiв в базi
550558
Подiлитися 
Актуальні новини вiд   < 05.07.2018 №4  >

Незабаром можливо введуть штрафи (компенсацію) за затримку авіарейсу

У Верховній Раді України 03.07.2018 р. за N 8548 зареєстрований законопроект, яким передбачаються обов’язки та відповідальність авіаперевізника у випадку затримки авіарейсу.

Необхідність прийняття законопроекту обумовлена нагальною потребою забезпечити адаптацію законодавства України до законодавства Європейського у відповідності до положень Закону України "Про Загальнодержавну програму адаптації законодавства України до законодавства Європейського Союзу" від 18 березня 2004 року N 1629-IV та ратифікованої Верховною Радою України 16 вересня 2014 року Угоди про асоціацію між Україною, з одного боку, та Європейським Союзом, Європейським співтовариством з атомної енергії і їхніми державами-членами, з іншого боку, зважаючи на їхнє значення для реалізації проголошеного Україною курсу на європейську інтеграцію.

Метою адаптації законодавства України до законодавства Європейського Союзу є досягнення відповідності правової системи України acquis communautaire з урахуванням критеріїв, що висуваються Європейським Союзом (ЄС) до держав, які мають намір вступити до нього.

Адаптація законодавства України до законодавства ЄС є пріоритетною складовою процесу інтеграції України до Європейського Союзу, що в свою чергу є пріоритетним напрямом української зовнішньої політики.

Європейський суд Справедливості наголошує, що не може вважатися, що пасажири чиї рейси затримуються не мають права на грошову компенсацію.

Враховуючи те, що метою Регламенту N 261/2004, розділу XІІI Повітряного кодексу України та розділу XVI Правил повітряних перевезень є посилення захисту авіа пасажирів шляхом компенсації їх втрат та незручностей, понесених під час повітряного перевезення, ситуації описані в Регламенті N 261/2004, розділі XІІI Повітряного кодексу України та розділі XVI Правил повітряних перевезень мають порівнюватися, в тому числі враховуючи тип та обсяг різних типів незручностей та втрат, понесених авіа пасажирами. Тому, випадки з пасажирами чиї рейси затримані мають прирівнюватися до випадків з пасажирами чиї рейсі скасовані.

Європейський суд Справедливості звертає увагу, що Регламент N 261/2004 прагне забезпечити компенсацію втрат у негайній та стандартизованій манері та у різних формах з метою відновлення, серед іншого, втрат, яких зазнали авіа пасажири у зв’язку з втратою часу. З огляду на те, що відновити втрачений час неможливо, його компенсація може бути здійснена лише в грошовій формі. Тому, втрат зазнають як і пасажири чиї рейси було скасовано, так і пасажири чиї рейси було затримано. Ці втрати в обох випадках - це є втрати часу. Тому обидві групи пасажирів опиняються в аналогічних ситуаціях, що дає їм однакові права на грошову компенсацію в розумінні Регламенту N 261/2004.

Головною метою законопроекту є:

- виконання зобов'язань України взятих перед Європейським Союзом;

- усунення перешкод до вступу України до Європейського Союзу;

- забезпечення належного виконання Україною взятих на себе зобов’язань щодо адаптації національного законодавства до законодавства Європейського Союзу;

- приведення окремих положень національного законодавства України у відповідність з іншими нормами національного законодавства, а також acquis communautaire;

- захист прав споживачів при здійсненні ними повітряних подорожей авіаперевізниками.

Завданням цього законопроекту є забезпечення належної адаптації національного законодавства України до законодавства Європейського Союзу та усунення протиріч і прогалин в сфері регулювання повітряних пасажирських перевезень.

Законопроектом пропонується внести зміни до Повітряного кодексу України, а саме, до статті 106, якою передбачаються обов’язки та відповідальність авіаперевізника у випадку затримки авіарейсу.

Ухвалення законопроекту дозволить забезпечити та прискорити вступ України до Європейського Союзу, сприятиме захисту споживачів, підвищить рівень надання послуг в сфері пасажирських повітряних перевезень, покращить чесну конкуренцію серед авіаперевізників.

_______________________________________________________

СХОЖІ НОВИНИ ЗА ПОПЕРЕДНІЙ ПЕРІОД:

27 квітня 2018 року (Розпочався період відпусток, тож згадаємо куди українці можуть подорожувати БЕЗ ВІЗ)

04 квітня 2018 року (Ліцензійні умови для посередників з працевлаштування за кордоном зазнали змін)

27 березня 2018 року (Вже з квітня дитину без закордонного паспорта з України не випустять)

21 березня 2018 року (Що робити, якщо ваш рейс затримано/скасовано/переповнено?!)

26 лютого 2018 року (Виїзд на ПМЖ за кордон. Порядок, документи тощо.)

10 жовтня 2017 року (До уваги мандрівників! Що дозволено та не дозволено ввозити в Україну туристу?!)