документiв в базi
550558
Подiлитися 
Актуальні новини вiд   < 15.06.2018 №2  >

Віза. Загальні поняття та інформація.

За загальними поняттями, "віза" - це свого роду етикетка (відмітка чи позначка) в паспортному документі, що оформлена уповноваженими державними органами України та є дозволом на в'їзд особи на її територію на зазначений у ній строк або на транзитний проїзд через її територію протягом відповідного строку.

Зауважимо, що наявність візи НЕ є абсолютною гарантією в'їзду до країни. За наявності в паспортно-візового або в імміграційного контролю підозри щодо неправдивості задекларованої мети подорожі, власникові візи може бути відмовлено у в'їзді до країни. Окрім наявності візи у паспорті, особа, що в'їжджає, має виконати також ряд умов, серед яких може бути пред'явлення паспортному контролю запрошення, доказів засобів існування (дорожні чеки, готівка, письмова гарантія матеріального забезпечення на час перебування від сторони, що запрошує), медичний страховий поліс. Невиконання однієї з таких вимог може призвести до відмови у в'їзді.

Перед самою поїздкою за кордон, вам потрібно визначитись з ціллю відвідати ту чи іншу країну. Розібратись по даному питанню спробуємо далі.

Існує декілька основних типів віз (всі чипляти не будемо). Такими є:

Аеропортна (Тип "А") - це віза, яка дійсна тільки у межах аеропортів країн, тобто прилетівши в ту чи іншу державу, ви не маєте права покинути її за межі аеропорту.

Транзитна (Тип "В") - дана віза, дає право типу транзитного проїзду по території країни, але вона є короткостроковою, адже займає лише 5 днів.

Шенген (Тип "С") - найпопулярніший вид візи, адже саме ця віза дає право перебувати в країнах Шенген протягом визначеного періоду, дана віза має досить багато особливостей, адже вона може відкриватись як і для роботи, так і для подорожей і закупів. Але для "всього одразу" ні, потрібно визначитись, для чого вона вам, і в результаті обрати потрібний підтип цієї візи.

Національна (Тип "Д") - це довгострокова віза, що дає право перебувати тільки на території тієї країни, що видала візу. Але ця віза надає право транзитного проїзду іншими країнами ЄС, проте не довгий час, а саме до 3 місяців на пів року.

Ділова віза, видається для бізнесменів і осіб, що відвідують країну для встановлення комерційних стосунків, ведення бізнесу, ділових зустрічей і угод (6 місяців або період, зазначений у документах, що є підставою для оформлення візи, але не більше ніж один рік).

Робоча віза, її призначення - працевлаштування у відповідній країні. Зазвичай її складніше отримати, але термін дії такої візи може тривати довше, аніж інші види віз, наприклад візи H-1B і L-1 у Сполучених Штатах.

Віза для возз'єднання родини, видається чоловіку/дружині (або партнеру) громадянина чи резидента країни, що видала візу.

Студентська віза, видається особам, що приїздять до країни на навчання.

Також, визначившись з типом візи, вам потрібно зайнятись пакетом необхідних документів та звернутись до представництв, що безпосередньо займаються оформленням візи.

_______________________________________________________

СХОЖІ НОВИНИ ЗА ПОПЕРЕДНІЙ ПЕРІОД:

15 червня 2018 року (Відмова в оформлені візи та її анулювання)

24 травня 2018 року (Планується посилити контроль за посередниками при працевлаштуванні українців за кордоном )

07 травня 2018 року (Готівка через кордон. Деякі нюанси та порядок перевезення. )

27 квітня 2018 року (Розпочався період відпусток, тож згадаємо куди українці можуть подорожувати БЕЗ ВІЗ)

04 квітня 2018 року (Ліцензійні умови для посередників з працевлаштування за кордоном зазнали змін)

27 березня 2018 року (Вже з квітня дитину без закордонного паспорта з України не випустять)

26 лютого 2018 року (Виїзд на ПМЖ за кордон. Порядок, документи тощо.)

10 жовтня 2017 року (До уваги мандрівників! Що дозволено та не дозволено ввозити в Україну туристу?!)

15 лютого 2017 року (Нагадуємо, що в Україні ускладнений виїзд дітей (віком до 16 років) за кордон.)