документiв в базi
550558
Подiлитися 
Актуальні новини вiд   < 07.06.2018 №4  >

Зарахування в 1 клас 2018. Нові правила вступу до школи

З 8 травня 2018 року набрав чинності Наказ Міносвіти N 367 від 16.04.2018 р. "Про затвердження Порядку зарахування, відрахування та переведення учнів до державних та комунальних закладів освіти для здобуття повної загальної середньої освіти" (далі за текстом - Порядок). Цей Порядок визначає механізм зарахування дітей до школи, а також переведення та відрахування.

Згідно нового Порядку, дитина має право навчатися в закладі освіти, на території обслуговування якого вона проживає. Таке право гарантоване Законом України "Про освіту".

Відповідно до частини 1 статті 13 Закону України "Про освіту", кожна особа має право здобувати початкову та базову середню освіту в закладі освіти (його філії), що найбільш доступний та наближений до місця проживання особи.

Звертаємо вашу увагу, що це право гарантується, але не виключає можливість для батьків обрати інший заклад освіти.

Зазначена гарантія реалізується через частину 7 статті 18 Закону України "Про загальну середню освіту", згідно з якою право на першочергове зарахування до початкової школи мають діти, які проживають на території обслуговування цієї школи.

Якщо батьки бажають віддати свою дитину в початкову школу, яка не закріплена за місцем проживання, вони можуть подати заяву на зарахування в обрану школу на вільні місця. Зарахування на вільні місця відбуватиметься за результатами жеребкування, основні положення якого передбачені главою 2 розділу ІІ Порядку. Але навіть в цьому випадку право на місце в школі за місцем проживання за ними залишається.

Заяву про зарахування потрібно подати до школи до 31 травня. В заяві повідомляється наявність права на першочергове зарахування та зазначається документ, що підтверджує проживання на території обслуговування закладу освіти.

До заяви додаються копія свідоцтва про народження дитини (під час подання копії пред’являється оригінал) та оригінал або копія медичної довідки за формою первинної облікової документації № 086-1/о "Довідка учня загальноосвітнього навчального закладу про результати обов’язкового медичного профілактичного огляду", затвердженою наказом Міністерства охорони здоров’я України від 16 серпня 2010 року № 682.

Яким документом має бути підтверджене місце проживання дитини чи одного з її батьків?

Порядок не містить конкретного переліку документів, які підтверджують місце проживання дитини чи одного з її батьків.

Орієнтовний перелік документів, що можуть бути пред’явлені під час подання заяви про зарахування оприлюднений на сайті Міносвіти:

1) паспорт громадянина України (тимчасове посвідчення громадянина України, посвідка на постійне проживання, посвідка на тимчасове проживання, посвідчення біженця, посвідчення особи, яка потребує додаткового захисту, посвідчення особи, якій надано тимчасовий захист, довідка про звернення за захистом в Україні) одного з батьків дитини;

2) довідка про реєстрацію місця проживання/перебування особи (дитини або одного з її батьків), що видається відповідно до Правил реєстрації місця проживання та Порядку передачі органами реєстрації інформації до Єдиного державного демографічного реєстру, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 02 березня 2016 року № 207;

3) витяг з Єдиного державного демографічного реєстру щодо реєстрації місця проживання/перебування особи (дитини або одного з її батьків);

4) довідка про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи;

5) документ, що засвідчує право власності на відповідне житло (свідоцтво про право власності, витяг з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, договір купівлі-продажу тощо);

6) рішення суду, яке набрало законної сили, про надання особі права на вселення до житлового приміщення, визнання за особою права користування житловим приміщенням або права власності на нього, права на реєстрацію місця проживання;

7) документ, що засвідчує право користування житлом (договір найму, піднайму, оренди тощо), укладений між фізичними особами за умови, що користування відповідним житлом є реальним і здійснюється за згодою та волевиявленням власника майна;

8) довідка про проходження служби у військовій частині (додаток 10 Правил реєстрації місця проживання, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 02 березня 2016 року № 207);

9) акт обстеження умов проживання (додаток 9 до Порядку провадження органами опіки та піклування діяльності, пов’язаної із захистом прав дитини, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 24 вересня 2008 року № 866);

10) акт обстеження матеріально-побутових умов (затверджений наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 28 квітня 2004 року № 95);

11) будь-який інший документ, що підтверджує місце проживання дитини чи одного з її батьків.

Територію обслуговування за закладами початкової та базової середньої освіти закріплюють районні, міські ради та ради об’єднаних територіальних громад.

Якщо Ви хочете віддати дитину в іншу (не закріплену за територією проживання) школу, батьки мають право подати (але обов’язково до 31 травня) необхідні документи до будь-якого закладу освіти для зарахування на вільні місця. Кількість шкіл, в які можна подати документи, необмежена.

Такі вільні місця можуть з’явитися в закладі освіти після 01 червня, коли будуть зараховані діти, місце проживання яких було підтверджене відповідним документом. Згідно з Порядком кожен заклад освіти зобов’язаний оприлюднити кількість таких вільних місць впродовж двох робочих днів з моменту їх з’явлення. На вільні місця діти зараховуються за результатами жеребкування, основні положення якого передбачені главою 2 розділу ІІ Порядку.

Його мають провести в один із днів (за вибором закладу) в період з 5 до 10 червня. Воно має бути обов’язково прозорим та публічним, процес відбору відбувається за випадковим принципом.

Відповідно до пункту 3 глави 3 розділу ІІ Порядку, зарахування до 5 класу дітей, які у 2018 і наступних роках були зараховані до 1 класу закладів освіти з поглибленим вивченням окремих предметів та профільним навчанням, відбувається за результатами конкурсного відбору, що проводиться відповідно до пунктів 2-16 глави 4 цього розділу.

З 2022 року до 5 класу до закладів освіти, які забезпечують поглиблене вивчення окремих предметів та профільне навчання, усі діти будуть зараховуватися на конкурсних засадах.

_______________________________________________________

СХОЖІ НОВИНИ ЗА ПОПЕРЕДНІЙ ПЕРІОД:

26 лютого 2018 року (Як боротися зі шкільними поборами?)

20 квітня 2018 року (МОЗ пояснило, яка медична довідка потрібна для зарахування у школу і дитсадок.)

11 травня 2018 року (Оренда об'єктів та майна державних і комунальних закладів освіти)

08 травня 2018 року (З вересня посилиться контроль та вимоги до харчування в закладах освіти)

26 березня 2018 року (Президент підписав закон про вищу та професійно-технічну освіту для учасників АТО та їхніх дітей)

05 лютого 2018 року (Реалізацію норми Закону України "Про освіту" щодо права на навчання для досягнення високого рівня володіння українською мовою продовжили)

05 лютого 2018 року (Інформація про скасування батьківських комітетів виявилась фейковою!)

07 листопада 2017 року (До 01.12.2017 всі школи в обов'язковому порядку повинні оприлюднити інформацію про надходження та використання коштів)

28 вересня 2017 року (Відсьогодні набрав чинності новий Закон України "Про освіту")

наверх