документiв в базi
550558
Подiлитися 
Актуальні новини вiд   < 14.02.2018 №5  >

До уваги учасників бойових дій! Важливі питання щодо страхування транспортного засобу.

На початку новини розберемо поняття "страхування транспортних засобів" чи "автострахування". Це вид страхування для легкових автомобілів, вантажівок та інших транспортних засобів, що повинен захистити майнові інтереси автовласника, пов'язані з витратами на відновлення транспортного засобу після аварії, поломки чи купівлю нового авто після угону.

Загалом, розрізняють наступні види автострахування:

- страхування автомобіля від викрадення та збитків (КАСКО);

- добровільне страхування цивільної відповідальності;

- обов'язкове страхування цивільної відповідальності;

- страхування від механічних та електричних дій, які несуть збитки для автовласника;

- страхування водіїв та пасажирів від нещасного випадку;

- страхування відповідальності, виїжджаючих закордон (Зелена картка).

У Міністерстві оборони раніше були оголошені категорії військових, які визнаються учасниками бойових дій. Такими визнаються військові ЗСУ, які захищали незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України, а також брали участь у контртерористичній операції у відповідності до вимог пункту 19 статті 6 Закону України "Про статус ветеранів війни".

Як то передбачено статтею 13 Закону України "Про обов’язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів" - учасники бойових дій, які особисто керують належними їм транспортними засобами, ЗВІЛЬНЯЮТЬСЯ від обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності на території України.

В свою чергу відшкодування збитків при настанні дорожньо-транспортної пригоди, винуватцями якої є учасник бойових дій, проводить МТСБУ (Моторне (транспортне) страхове бюро України ) у порядку, визначеному Законом, про який йдеться мова абзацем раніше.

Хочеться звернути увагу, що єдиним об’єднанням страховиків, які здійснюють обов’язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів за шкоду, заподіяну третім особам є саме МТСБУ (Моторне (транспортне) страхове бюро України ).

Таким чином, учаснику бойових дій, який особисто керує своїм автотранспортом, оформлювати полюс "автоцивілки" не обов’язково, т.я. транспортний засіб "автоматично" застрахований державою.

Тепер, для більш зрозумілого прийняття до уваги прав та обов'язків, змодулюємо ситуацію, за якої учасник бойових дій став учасником ДТП:

1. Евакуювати поранених (при необхідності), надати першу медичну допомогу, пересвідчитися, що місце ДТП є безпечним для подальшого перебування (відсутня загроза займання транспортного засобу тощо).

2. Викликати поліцейські підрозділи патрульної поліції для складання протоколу про адміністративне правопорушення (ДТП).

3. Посадові особи поліцейських підрозділів проводять всі необхідні дії задля оформлення матеріалів про адміністративне правопорушення, зокрема проводять огляд на стан алкогольного сп’яніння.

4. Учасник бойових дій, який став учасником ДТП, протягом трьох днів має зателефонувати на "гарячу лінію" МТСБУ та надати документи фіксації ДТП (особисто до МТСБУ або за допомогою засобів поштового зв’язку).

Далі, під час дзвінка на "гарячу лінію" необхідно просто відповідати на запитання оператора та надавати запитувану інформацію для оформлення "особистого кабінету". Особистий кабінет - це інформаційне середовище, за допомогою якого особа, яка звернулася в МТСБУ за отриманням регламентної виплати, має можливість відслідковувати стан врегулювання своєї справи, переглядати документи, долучені до справи та мати можливість безпосереднього спілкування з особою, відповідальною в МТСБУ за врегулювання зазначеної справи.

В разі використання засобів поштового зв’язку радимо документи відправляти рекомендаційним листом задля можливості відслідковування їх знаходження та підтвердження дати відправлення.

5. Посадові особи МТСБУ зв’язуються з учасниками ДТП, оцінюють збитки і оформляють документи, необхідні для отримання регламентної виплати.

6. У разі, якщо винуватцем ДТП є учасник бойових дій (який на момент вчинення ДТП не перебував у стані алкогольного сп’яніння) МТСБУ здійснює виплату іншій стороні (потерпілому) грошових коштів.

А у випадку, коли учасник бойових дій є потерпілим, а інша сторона (винуватець ДТП) застрахований - необхідно подавати відповідні документи до страхової компанії винуватця ДТП, яка і здійснить усі належні виплати.

Коли винуватець ДТП не має "автоцивілки", то учасник бойових дій, який здійснив все перелічене по пунктах вище - отримує відшкодування від МТСБУ.

________________________________________________

СХОЖІ НОВИНИ ЗА ПОПЕРЕДНІЙ ПЕРІОД:

13 лютого 2018 року (Як володарю авто отримати податкову знижку?!)

01 лютого 2018 року (Державна програма розвитку автодоріг на 2018-2022 роки)

31 січня 2018 року (До уваги автомобілістів! Через нові стандарти для блакитного палива заправлятись стане дорожче.)

19 січня 2018 року (Громадяни у кріслах на колесах стануть повноправними учасниками дорожнього руху)

18 січня 2018 року (Нові Правила дорожнього руху 2018)

15 грудня 2017 року (Оновлений Порядок фінансування страхувальників запрацює вже з 2018 року)

25 жовтня 2017 року (Питання щодо статусу учасника бойових дій приведено у норму)