документiв в базi
550558
Подiлитися 
  2002-06-202002-09-26  

Документ втратив чиннiсть!


КИЇВСЬКА МІСЬКА РАДА

РІШЕННЯ
N 27/27 від 20 червня 2002 року

(Рішення втратило чинність на підставі Рішення Київміськради
N 102/262
від 28.11.20
02)

Про Регламент Київської міської ради

Відповідно до статей 140, 141 Конституції України, пункту 1 частини 1 статті 26, пунктів 13, 14 статті 46 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", статті 9 Закону України "Про столицю України місто-герой Київ" Київська міська рада ВИРІШИЛА:

1. Затвердити Регламент Київської міської ради згідно з додатком.

2. Регламент Київської міської ради XXIII скликання, затверджений рішенням Київради від 08.06.00 N 148/869, вважати таким, що втратив чинність.

3. Контроль за виконанням цього рішення покласти на заступника міського голови - секретаря Київради В. Ялового.

Київський міський голова О. Омельченко

"Хрещатик" N 114 (2125) від 6 серпня 2002 року

Додаток
до рішення Київської міської ради
від 20.06.2002 р. N 27/27

Регламент
Київської міської ради

Регламент Київської міської ради (далі - Київрада) встановлює порядок скликання сесії Київради, підготовки і розгляду нею рішень Київради про затвердження порядку денного сесії та з інших процедурних питань, а також порядок роботи сесії Київради, її органів, організацію роботи Київради, підготовку та ведення пленарних засідань, розгляд та прийняття рішень Київради за спеціальними процедурами тощо.

Розділ I.
Загальні положен
ня

Стаття 1. Київрада - представницький орган місцевого самоврядування

1.1. Київрада - представницький орган місцевого самоврядування, що представляє територіальну громаду міста Києва та здійснює від її імені та в її інтересах функції і повноваження місцевого самоврядування, визначені Конституцією України, Законами України "Про місцеве самоврядування в Україні", "Про столицю України - місто-герой Київ", "Про статус депутатів місцевих Рад народних депутатів", Статутом територіальної громади міста Києва, Європейською Хартією місцевого самоврядування та іншими законодавчими актами.

1.2. Київрада є юридичною особою, має власну печатку, рахунки в банках, символіку, може від свого імені набувати майнових і особистих немайнових прав та нести обов'язки, бути позивачем і відповідачем у суді, господарському суді та мати інші реквізити та повноваження.

1.3. Строк повноважень Київради - чотири роки.

Стаття 2. Основні принципи діяльності Київради

2.1. Діяльність Київради базується на принципах: народовладдя; законності; гласності; колегіальності; поєднання місцевих і державних інтересів; виборності; правової, організаційної та матеріально-фінансової самостійності в межах повноважень, визначених чинним законодавством; підзвітності і відповідальності перед територіальною громадою міста Києва; державної підтримки та гарантії місцевого самоврядування; судового захисту прав місцевого самоврядування.

2.2. Гласність роботи Київради забезпечується шляхом відкритості засідань сесії, розповсюдження інформації про її діяльність у виданні Київради - газеті "Хрещатик" та інших засобах масової інформації. За рішенням Київради пленарні засідання можуть транслюватися по радіо та телебаченню.

За рішенням Київради можуть проводитися закриті засідання.

За рішенням Київради окремі рішення Київради не нормативноправового характеру можуть доводитися до відома населення у вигляді стислого або повного переказу, якщо приймається відповідне рішення Київради.

Хід засідання Київради безпосередньо транслюється через візуальне і звукове відтворення у службові приміщення для преси та приміщення для публіки, що розташовуються у будинку Київради та через звукове відтворення поза межами цього будинку.

Трансляція за межі будинку Київради проводиться за рішенням Київради.

2.3. Редакції друкованих засобів масової інформації, телета радіостудії мають право акредитувати своїх представників при Київраді. Акредитацію здійснює секретаріат Київради. Секретаріат Київради та прес-служба Київського міського голови сприяють акредитованим представникам засобів масової інформації у здійсненні ними професійної діяльності, заздалегідь повідомляють їх про час проведення засідань, прес-конференцій та надають інформаційні матеріали, необхідні для ознайомлення громадськості з роботою Київради.

2.4. Порядок акредитації та діяльності представників засобів масової інформації у Київраді регламентується окремим положенням, яке затверджується Київрадою.

У разі порушення законодавства про інформацію або цього Регламенту представником засобів масової інформації його може бути позбавлено акредитації на визначений термін або без такого.

Запрошення на пленарне засідання Київради, оформлене належним чином секретаріатом Київради, є єдиним документом, що надає право бути присутнім на пленарному засіданні Київради особі, яка не є працівником секретаріату Київради. Зазначені особи повинні розміщуватися на відведених для них місцях, не пересуватися по залі засідань і не заважати роботі депутатів.

Порядок розміщення депутатів та інших присутніх у залі засідань осіб визначається Київрадою.

2.5. Робота Київради ведеться державною мовою.

Стаття 3. Затвердження Регламенту, внесення
до нього змін та доповнень

3.1. Регламент Київради затверджується на пленарному засіданні Київради більшістю голосів від загального складу депутатів Київради.

3.2. Контроль за дотриманням Регламенту покладається на Київського міського голову, заступника міського голови - секретаря Київради.

Під час пленарного засідання Київради контроль за додержанням Регламенту покладається на головуючого на пленарному засіданні та секретаріат сесії.

Розділ II.
Депутатська діяльніс
ть

Стаття 4. Виникнення і строк повноважень депутата Київради

4.1. Повноваження депутата Київради починаються з дня відкриття першої сесії Київради, а закінчуються в день відкриття першої сесії Київради наступного скликання.

Повноваження депутата Київради, обраного замість вибулого, починаються з першого дня наступного після виборів депутата пленарного засідання Київради.

Повноваження депутата засвідчуються посвідченням і нагрудним знаком депутата Київради.

4.2. Повноваження депутата Київради можуть бути достроково припинені відповідно до законодавства України.

4.3. Спірні питання щодо виникнення повноважень депутата Київради вирішуються в судовому порядку.

Стаття 5. Права депутата у Київраді та її органах

5.1. Депутат Київради має право:

1) ухвального голосу з усіх питань, що розглядаються на засіданнях Київради та її органів, до складу яких він входить;

2) одного голосу у Київраді та її органах, до складу яких він входить, без права передачі та делегування. Депутат, який не входить до складу будь-якого органу Київради, може брати участь у його роботі з правом дорадчого голосу;

3) обирати і бути обраним до органів Київради;

4) пропонувати в установленому цим Регламентом порядку питання до розгляду Київрадою та її органами;

5) вносити пропозиції і зауваження щодо порядку денного засідання Київради та її органів, порядку розгляду обговорюваних питань та їх суті;

6) вносити в установленому цим Регламентом порядку для розгляду проекти рішень, інші документи, що приймаються Київрадою та її органами;

7) висловлювати думку щодо персонального складу утворюваних Київрадою органів і кандидатур посадових осіб, які обираються, призначаються або затверджуються Київрадою;

8) порушувати питання про недовіру органам, утвореним Київрадою, особам, які входять до їх складу, а також особам, яких обрано, призначено або затверджено Київрадою;

9) брати участь у дебатах, звертатися із запитами, ставити запитання доповідачам, співдоповідачам, головуючому на засіданні;

10) вносити пропозиції про заслуховування на пленарному засіданні Київради звіту чи інформації будь-якого органу або посадової особи, підзвітних чи підконтрольних Київраді, а також з питань, що входять до компетенції Київради, інших органів і посадових осіб, які діють на її території;

11) виступати з обгрунтуванням своїх пропозицій та з мотивів голосування, давати довідки;

12) оголошувати на засіданнях Київради та її органів у встановленому Київрадою порядку тексти звернень, заяв, резолюцій, петицій громадян чи їх об'єднань, якщо вони мають суспільне значення;

13) має інші права, визначені Законами України "Про місцеве самоврядування в Україні", "Про столицю України - місто-герой Київ" та "Про статус депутатів місцевих Рад народних депутатів".

5.2. Депутат Київради має такі обов'язки:

1) брати участь у роботі Київради, постійних комісій та інших її органів, до складу яких він входить, всебічно сприяти виконанню їх рішень, виконувати доручення Київради, її органів, голів постійних комісій;

2) бути присутнім на пленарних засіданнях Київради, - засіданнях постійної комісії та інших органів, до складу яких він входить; у випадку неможливості бути присутнім на засіданні депутат повідомляє про це (із зазначенням причин) керівника відповідного органу Київради;

3) додержуватися Регламенту Київради, інших нормативних актів, що визначають порядок діяльності Київради та її органів.

Стаття 6. Депутатський запит, депутатське запитання та звернення

6.1. Депутатські запити розглядаються першим питанням порядку денного і оголошуються в скороченому варіанті головою або членом секретаріату сесії. За результатами цього розгляду приймається рішення про направлення запиту до відповідного органу чи посадової особи.

По депутатських запитах може проводитись обговорення на сесії Київради.

6.2. Всі депутатські запити, оголошені на пленарному засіданні Київради, з відміткою секретаріату сесії про дату оголошення запиту та результати його голосування, реєструються та зберігаються в загальному відділі секретаріату Київради.

6.3. Секретаріат Київради доводить текст запиту до відповідного органу чи посадової особи, до яких його звернуто.

6.4. Орган чи посадова особа, до яких звернуто запит, зобов'язані надати письмову відповідь із зазначених у запиті питань у термін не пізніше 2-х тижнів з дня оголошення запиту або в інший встановлений Київрадою термін.

6.5. Відповідь на депутатський запит направляється до Київради та на ім'я депутата, реєструється в загальному відділі секретаріату Київради.

6.6. Відповіді на депутатські запити розглядаються на сесії Київради із прийняттям за результатами обговорення відповідного рішення Київради.

При необхідності проводяться окремі засідання Київради з розгляду депутатських запитів із заслуховуванням посадових осіб, відповідальних за їх виконання.

Контроль за відповідним реагуванням на депутатський запит покладається на секретаріат Київради.

6.7. При необхідності одержати інформацію або роз'яснення з тієї чи іншої проблеми під час пленарного засідання депутат Київради може звертатися із запитанням до головуючого на засіданні, посадової особи або виступаючого на пленарному засіданні.

6.8. У випадку неможливості надати відповідь на депутатське запитання негайно, про що зазначає посадова особа, до якої депутат звернувся із запитанням, депутат викладає письмово своє запитання та передає в секретаріат сесії.

Секретаріат сесії оформляє та узагальнює письмові запитання, що надійшли під час пленарного засідання, та направляє їх відповідним посадовим особам, які у місячний термін з дня оголошення запитання повинні направити авторам запитань письмові відповіді.

6.9. Депутатське запитання до порядку денного не включається, не обговорюється, рішення по ньому не приймається.

6.10. Депутат Київради має право звернутися до усіх державних органів, об'єднань громадян, до підприємств, установ і організацій, незалежно від форм власності, до посадових осіб з питань, пов'язаних з депутатською діяльністю, і брати участь у розгляді порушених питань. Зазначені органи та посадові особи зобов'язані розглянути його звернення і дати відповідь негайно, а в разі необхідності додаткового вивчення і перевірки - не пізніше як у місячний строк.

Стаття 7. Депутатські фракції, групи Київради

7.1. Для вироблення спільних позицій, концепцій, поглядів з питань, що розглядаються Київрадою або входять до сфери її компетенції, депутати можуть за взаємною згодою створювати депутатські фракції, групи.

Депутатська фракція складається не менше як з п'яти депутатів. Депутатська група складається не менше як з 3 депутатів і здійснює свою діяльність відповідно до Закону України "Про статус депутатів місцевих Рад народних депутатів".

7.2. Депутатські фракції, групи створюються на зборах депутатів, на яких обирається керівник депутатської фракції, групи.

Керівник фракції організовує її роботу та представляє у відносинах з іншими фракціями, групами та Київрадою.

Секретаріат Київради надає для засідань депутатських фракцій, груп приміщення.

7.3. Створення фракції, групи або зміна її складу оформляється протоколом. Протокол про створення фракції, груп і списки депутатів, що входять до її складу, підписуються керівником депутатської фракції і передаються до секретаріату сесії для відповідної реєстрації.

7.4. Депутат Київради може бути членом тільки однієї депутатської фракції.

7.5. Секретаріат сесії на черговому пленарному засіданні інформує Київраду про створення депутатської групи, фракції та її персональний склад. Інформація заноситься до протоколу сесії Київради та направляється до секретаріату Київради.

7.6. Діяльність депутатської фракції, групи припиняється:

- у випадку вибуття з неї окремих депутатів, якщо в її складі залишається менше п'яти депутатів;

- у випадку прийняття депутатами, які входять до її складу, відповідного рішення;

- після закінчення повноважень Київради.

Стаття 8. Накази виборців

8.1. Прийняті під час виборчої компанії накази виборців, які оформляються у відповідності до чинного законодавства у трьохмісячний термін після першої сесії, передаються до секретаріату Київради для внесення на затвердження сесії Київради.

8.2. Постійні комісії Київради спільно з секретаріатом Київради та відповідними підрозділами виконавчих органів Київради протягом двох місяців опрацьовують накази виборців та розробляють пропозиції щодо їх виконання.

8.3. Розроблені виконавчими органами та постійними комісіями Київради пропозиції щодо виконання наказів виборців передаються до постійної комісії Київради з питань бюджету та соціальноекономічного розвитку. Після їх узагальнення та доопрацювання спільно з виконавчими органами Київради постійна комісія з питань бюджету та соціально-економічного розвитку в двомісячний термін з моменту отримання пропозицій готує проект плану заходів для виконання наказів виборців, а також проект рішення Київради про прийняття наказів виборців до виконання та затвердження підготовленого нею плану заходів для їх реалізації по роках.

8.4. Уточнення плану заходів для виконання наказів виборців із визначенням етапів, виконавців та джерел фінансування здійснюється кожен рік на окремому пленарному засіданні Київради (з урахуванням рішень Київради про затвердження бюджету та плану соціально-економічного та культурного розвитку міста).

8.5. Прийняте Київрадою рішення про затвердження плану заходів щодо виконання наказів виборців у двотижневий термін оприлюднюється секретаріатом Київради у газеті "Хрещатик".

8.6. Контроль за виконанням плану заходів по реалізації наказів виборців покладається на заступника міського голови - секретаря Київради. Хід виконання плану заходів обговорюється на пленарному засіданні Київради не рідше одного разу на рік.

8.7. Контроль за виконанням наказів виборців здійснюється депутатами відповідних виборчих округів та секретаріатом Київради. За вимогою депутатів, за рішенням Київради, виконавчі органи Київради, які забезпечують виконання наказів виборців, доповідають Київраді про їх виконання. За результатами таких доповідей Київрадою, за поданням відповідних постійних комісій, приймається рішення про оцінку роботи даних органів та, у випадку необхідності, про внесення змін до плану заходів по виконанню наказів виборців.

8.8. У випадку невиконання визначених рішенням Київради заходів по реалізації наказів виборців у встановлений Київрадою термін у році, що минув, за поданням депутата виконання цих заходів включається до Програми соціально-економічного розвитку Києва на поточний рік із визначенням фінансування та нових термінів виконання цих заходів.

Стаття 9. Звіти депутатів Київради перед виборцями

9.1. Депутат Київради періодично, але не рідше як один раз на рік, зобов'язаний звітувати про свою роботу і роботу Київради перед виборцями і перед колективами та об'єднаннями громадян, які висунули його кандидатом у депутати.

9.2. Звіт депутата проводиться за вимогою колективу або об'єднання громадян, які висунули його кандидатом у депутати, а також за вимогою зборів виборців. Звіт депутата проводиться на зборах виборців відповідного виборчого округу, а також на зборах (конференціях) трудових колективів, об'єднань громадян, які висунули його кандидатом у депутати. Про проведення звіту депутат інформує Київраду.

9.3. Київрада визначає орієнтовні строки проведення звітів депутатів перед виборцями, своєчасно забезпечує їх довідковими та інформаційними матеріалами, необхідними для звіту.

Стаття 10. Забезпечення депутатської діяльності

10.1. Для проведення зустрічей із виборцями, вивчення законодавчих актів, нормативних документів Київради та її виконавчих органів встановлюються два депутатські дні - середа та п'ятниця.

10.2. Київрада забезпечує депутатів своїми офіційними виданнями та інформаційними матеріалами, організує допомогу їм з правових питань, надає можливість ознайомитись з рішеннями виконавчого органу, розпорядженнями Київської міської державної адміністрації.

Всі розпорядження Київського міського голови та Київської міської державної адміністрації протягом одного робочого дня з часу їх підписання направляються в секретаріат Київради.

10.3. Для ефективної роботи з підготовки проектів рішень Київради та для ефективного виконання депутатами своїх обов'язків в Київраді постійні комісії Київради забезпечуються сучасною оргтехнікою та засобами зв'язку, що включає в себе організацію локальної та глобальної мережі комп'ютерного зв'язку. Для забезпечення роботи депутата на пленарних засіданнях Київради зал пленарних засідань облаштований автоматизованою системою голосування та інформаційного обслуговування депутатів Київради "РАДА-КИЇВ".

10.4. Депутати Київради у своїй роботі користуються допомогою помічників-референтів, правовий статус яких визначається Положенням про помічника-референта депутата Київради, яке затверджується Київрадою.

10.5. Для проведення депутатом Київради прийому виборців утворюється громадська приймальня депутата Київради. Громадська приймальня працює згідно з Положенням про громадську приймальню депутата Київради, яке затверджується Київрадою.

10.6. Режим роботи депутатів у Київраді, надання їм приміщень, забезпечення транспортом, зв'язком, оргтехнікою (та інше) визначається Київрадою.

Розділ III.
Структура Київради, правовий статус її органів
та посадових ос
іб

Стаття 11. Загальна структура Київради

11.1. Київрада складається з 90 депутатів, які обираються населенням Києва на основі загального, рівного і прямого виборчого права шляхом таємного голосування відповідно до Закону України "Про вибори депутатів місцевих рад та сільських, селищних, міських голів".

11.2. Структуру Київради складають:

1) депутати Київради;

2) постійні комісії Київради;

3) тимчасові контрольні комісії Київради;

4) заступник міського голови - секретар Київради;

5) Президія Київради;

6) секретаріат Київради;

7) виконавчі органи Київради.

11.3. У разі дострокового припинення повноважень деяких депутатів, внаслідок чого до складу Київради входитиме менш як дві третини депутатів, до обрання необхідної кількості депутатів така Київрада вважається правомочною за наявності більше половини депутатів від загального складу Київради.

Стаття 12. Київський міський голова

12.1. Київський міський голова є головною посадовою особою територіальної громади міста Києва і здійснює повноваження відповідно до Законів України "Про місцеве самоврядування в Україні", "Про столицю України - місто-герой Київ" та інші повноваження, якщо вони не віднесені до виключної компетенції Київради.

Стаття 13. Заступник міського голови - секретар Київради

13.1. Заступник міського голови - секретар Київради обирається Київрадою з числа депутатів за поданням Київського міського голови шляхом таємного голосування на строк повноважень Київради та працює в Київраді на постійній основі.

13.2. Заступник міського голови - секретар Київради:

1) скликає сесії Київради та її пленарні засідання, відкриває та веде їх, підписує протоколи сесій відповідно до доручення київського міського голови; а також у випадку невмотивованої відмови міського голови або неможливості його скликати сесію Київради один раз на квартал; у випадку нескликання сесії у двотижневий строк з моменту внесення про це пропозиції не менш як третини від загального складу депутатів Київради або виконавчого органу Київради;

2) у випадку відсутності Київського міського голови або неможливості виконання ним своїх обов'язків з поважних причин веде засідання ради та підписує її рішення;

3) за дорученням Київського міського голови веде засідання Президії Київради;

4) за посадою очолює секретаріат Київради;

5) повідомляє депутатів Київради і доводить до відома населення інформацію про час і місце проведення сесії Київради та її пленарних засідань, питання, які передбачається внести на розгляд Київради;

6) організовує підготовку сесій Київради та її пленарних засідань, питань, що вносяться на розгляд Київради;

7) забезпечує своєчасне доведення рішень Київради до виконавців і населення, організує контроль за їх виконанням;

8) за дорученням Київського міського голови координує діяльність постійних комісій Київради, дає їм доручення, сприяє організації виконання їхніх рекомендацій;

9) сприяє депутатам Київради у здійсненні їх повноважень;

10) організує за дорученням Київради відповідно до законодавства здійснення заходів, пов'язаних з підготовкою та проведенням референдумів та виборів до органів державної влади та місцевого самоврядування;

11) забезпечує зберігання офіційних документів Київради та забезпечує доступ до них осіб, яким це право надано у встановленому порядку;

12) відає внутрішнім розпорядком роботи Київради;

13) вирішує за дорученням Київського міського голови або Київради інші питання, пов'язані з діяльністю Київради та її органів;

14) призначає день прийому депутатів Київради.

13.3. Заступник міського голови - секретар Київради може бути достроково звільнений з посади за рішенням Київради в порядку, визначеному законодавством.

Стаття 14. Президія Київради

14.1. Президія Київради є дорадчим органом Київради, який попередньо готує узгоджені пропозиції і рекомендації з усіх питань, які відносяться до компетенції Київради.

14.2. До складу Президії входять Київський міський голова, заступник міського голови - секретар Київради, голови постійних комісій Київради, уповноважені представники депутатських фракцій, груп Київради.

Стаття 15. Секретаріат Київради

15.1. Секретаріат Київради утворюється Київрадою. Його структура, чисельність, витрати на утримання встановлюються Київрадою за поданням Київського міського голови.

15.2. Секретаріат Київради здійснює організаційне, правове, інформаційне, аналітичне, матеріально-технічне забезпечення діяльності Київради, її органів, депутатів, сприяє здійсненню Київрадою взаємодії з її виконавчими органами та районними радами у місті Києві, здійснює контрольні функції, передбачені цим Регламентом.

15.3. Вся кореспонденція, адресована Київському міському голові, його заступнику - секретарю Київради, постійним комісіям Київради, депутатам Київради та структурним підрозділам секретаріату Київради, а також вихідна кореспонденція реєструється та передається секретаріатом Київради адресатам.

15.4. Секретаріат Київради за посадою очолює заступник міського голови - секретар Київради.

15.5 Секретаріат Київради діє згідно з Положенням про нього, яке затверджується Київрадою за поданням заступника Київського міського голови секретаря Київради.

Стаття 16. Комісії Київради

16.1. Постійні комісії Київради є органами Київради, що обираються з числа її депутатів для вивчення, попереднього розгляду і підготовки питань, які належать до її відання, здійснення контролю за виконанням рішень Київради та її виконавчих органів.

16.2. Постійні комісії Київради обираються Київрадою на строк її повноважень у складі голови та членів комісії згідно з відповідними заявами депутатів Київради, поданими на ім'я Київського міського голови. Кількість і персональний склад постійних комісій Київради затверджується сесією Київради.

Кількість членів постійної комісії Київради не може бути меншою 5 осіб. В окремих випадках Київською міською радою може бути прийняте рішення про меншу кількість членів постійної комісії.

До складу постійної комісії Київради не може бути обраний Київський міський голова та заступник міського голови - секретар Київради.

Депутат Київради може бути членом тільки однієї постійної комісії Київради.

16.3. У випадку невиконання депутатом Київради своїх обов'язків щодо роботи в постійній комісії Київради, визначених Положенням про постійну комісію Київради, та відсутності його більш, ніж на половині із проведених комісією за півріччя засідань голова відповідної комісії Київради вносить на її розгляд питання про можливість подальшого перебування депутата Київради у її складі. У випадку прийняття комісією Київради рішення про неможливість перебування депутата у складі комісії голова комісії подає відповідний проект рішення на розгляд Київради.

16.4. Постійні комісії Київради за дорученням Київради, Київського міського голови або за власною ініціативою попередньо розглядають проекти програм соціально-економічного і культурного розвитку, місцевого бюджету, звіти про виконання програм і бюджету, вивчають і готують питання про стан та розвиток відповідних галузей господарського і соціально-культурного будівництва, інші питання, які вносяться на розгляд Київради, розробляють проекти рішень Київради та готують висновки з цих питань, виступають на сесіях Київради з доповідями і співдоповідями.

16.5. Постійні комісії Київради за дорученням Київради, Київського міського голови, заступника міського голови - секретаря Київради або за власною ініціативою вивчають діяльність підзвітних і підконтрольних Київраді органів, підприємств, установ, організацій, незалежно від форм власності, та їх посадових осіб, отримують від них необхідні матеріали і документи, подають за результатами перевірки обов'язкові для розгляду і вжиття заходів рекомендації на розгляд їх керівників, а в необхідних випадках - на розгляд Київради, здійснюють контроль за виконанням рішень Київради та її виконавчих органів.

16.6. Постійні комісії Київради у питаннях, які належать до їх відання, мають право створювати підготовчі комісії і робочі групи з залученням представників громадськості, вчених та спеціалістів, а також радників та консультантів, які працюють на громадських засадах.

16.7. Функціональна спрямованість, перелік і порядок організації роботи відповідних постійних комісій Київради визначається Положенням про постійні комісії Київради, яке затверджується Київрадою.

Постійні комісії Київради попередньо розглядають кандидатури осіб, які пропонуються для обрання, затвердження, призначення або погодження Київрадою, готуються висновки з цих питань.

16.8. Тимчасові контрольні комісії Київради є органами Київради, які обираються з числа її депутатів для здійснення контролю з конкретно визначених Київрадою питань, що належать до повноважень місцевого самоврядування. Тимчасові контрольні комісії Київради подають звіти і пропозиції на розгляд Київради.

16.9. Порядок створення та роботи тимчасової контрольної комісії Київради визначаються відповідно до законодавства.

16.10. Робота тимчасових контрольних комісій Київради забезпечується секретаріатом Київради.

16.11. За рішенням Київради можуть створюватись інші комісії Київради в порядку, визначеному чинним законодавством України.

Стаття 17. Виконавчі органи Київради

17.1. Виконавчі органи Київради утворюються Київрадою відповідно до ст. 11 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", ст. 10 Закону України "Про столицю України - місто-герой Київ" та Статуту територіальної громади міста Києва.

Виконавчі органи Київради підзвітні і підконтрольні Київраді, здійснюють повноваження, які визначені Конституцією України, Законами України "Про місцеве самоврядування в Україні", "Про столицю України - місто-герой Київ", Статутом територіальної громади міста Києва, та інші повноваження, надані Київрадою.

17.2. Структура, загальна чисельність виконавчих органів Київради, витрати на їхнє утримання затверджуються Київрадою за поданням Київського міського голови.

17.3. Положення про відділи, управління та інші структурні підрозділи виконавчого органу Київради затверджуються Київрадою.

Розділ IV.
Організація роботи Київра
ди

Стаття 18. Планування роботи Київради

18.1. Діяльність Київради здійснюється відповідно до планів, які затверджуються Київрадою на рік, поточну та наступну сесії.

План роботи Київради визначає головні напрямки діяльності Київради та її органів, організаційні форми вирішення поставлених завдань та містить перелік основних організаційно-масових заходів та виконавців.

18.2. Проект плану роботи Київради розробляється постійними комісіями Київради та підрозділами виконавчих органів Київради за участю секретаріату Київради з урахуванням пропозицій депутатів Київради, органів місцевого самоврядування.

18.3. План роботи на наступний рік затверджується на пленарному засіданні Київради в кінці поточного року і в десятиденний термін доводиться до відома всіх депутатів Київради, виконавчих органів, зацікавлених організацій і посадових осіб.

18.4. У план роботи Київради на рік обов'язково включаються питання:

контроль за виконанням наказів виборців; депутатських запитів, планів робіт та рішень Київради; звіти посадових осіб місцевого самоврядування та інших підзвітних та підконтрольних Київраді посадових осіб.

18.5. Організація виконання плану роботи Київради покладається на постійні комісії Київради та секретаріат Київради. Хід виконання плану роботи Київради обговорюється на засіданнях постійних комісій, засіданнях Президії Київради. Пропозиції щодо уточнення або зміни перспективного плану роботи Київради розглядаються Київрадою на пленарних засіданнях на вимогу депутатів Київради та постійних комісій Київради.

18.6. На основі плану роботи Київради Президія та секретаріат Київради розробляють плани підготовки та проекти порядку денного чергових пленарних засідань Київради.

Планами визначається перелік документів, які повинні бути розроблені, терміни розробки та відповідальні за цю роботу, а також інші питання, пов'язані з підготовкою і проведенням пленарних засідань Київради.

18.7. Плани роботи постійних комісій Київради складаються на поточний рік та поточний місяць і затверджуються на засіданні постійних комісій Київради. Плани роботи постійних комісій Київради можуть коригуватись у випадку включення до них позапланових питань за дорученням Київради, Київського міського голови, заступника міського голови - секретаря Київради, за пропозицією членів постійних комісій Київради, інших депутатів Київради.

До плану роботи постійної комісії Київради питання включаються після обговорення пропозицій на засіданні комісії (з визначенням строку підготовки питання і відповідального за його підготовку).

18.8. Зведений план роботи постійних комісій Київради надається кожному депутату Київради, надсилається до підвідомчих і підконтрольних Київраді органів, підприємств, установ і організацій згідно з розрахунком розсилки, який затверджує заступник міського голови - секретар Київради.

18.9. Контроль за формуванням і виконанням планів роботи постійних комісій Київради покладається на заступника міського голови - секретаря Київради, який один раз на три місяці на початку першого місяця кварталу інформує Київраду про виконання постійними комісіями Київради плану роботи, оцінює ефективність роботи постійних комісій Київради, вносить відповідні пропозиції.

Стаття 19. Скликання сесії Київради, її пленарних засідань
та засідань постійних комісій Київради

19.1. Київрада проводить роботу сесійно. Сесія складається з пленарних засідань Київради, а також засідань постійних та тимчасових комісій Київради.

19.2. Перша сесія новообраної Київради скликається Київською міською територіальною виборчою комісією після обрання Київради в правомочному складі. Її відкриває і веде голова цієї виборчої комісії. Він інформує Київраду про підсумки виборів депутатів Київради, Київського міського голови і визнання їх повноважень.

19.3. Наступні сесії Київради скликаються Київським міським головою або за його дорученням - заступником міського голови - секретарем Київради.

19.4. Сесії Київради скликаються у міру необхідності, але не рідше одного разу на квартал.

19.5. У разі немотивованої відмови Київського міського голови або неможливості його скликати пленарне засідання Київради один раз на квартал, у випадку нескликання пленарного засідання у двотижневий строк з моменту внесення про це пропозиції не менш як третиною від загального складу депутатів Київради або виконавчого органу Київради, а також відповідно до доручення міського голови сесія Київради скликається заступником міського голови - секретарем Київради.

19.6. У випадку відмови заступника міського голови - секретаря Київради скликати пленарне засідання Київради у випадках, викладених у цьому Регламенті, пленарне засідання Київради може бути скликане депутатами Київради, які складають не менш як третину загального складу Київради.

19.7. Рішення про скликання сесії Київради доводиться до відома депутатів Київради і населення міста Києва не пізніше як за 10 днів до першого пленарного засідання Київради, а у надзвичайних випадках, що потребують термінового рішення Київради,- не пізніше як за день до пленарного засідання із зазначенням часу скликання, місця проведення та питань, які передбачається внести на розгляд Київради.

19.8. Засідання постійної комісії Київради скликається її головою, а у випадку неможливості виконувати ним свої повноваження - його заступником або секретарем постійної комісії Київради. Голова комісії несе персональну відповідальність за запрошення на засідання постійної комісії Київради всіх її членів.

19.9. Засідання постійної комісії Київради скликається в міру необхідності, але не рідше термінів, визначених Положенням про постійні комісії Київради. Цим же Положенням регламентується і порядок ведення засідань.

Розділ V.
Пленарні засідання Київра
ди

Стаття 20. Підготовка питань до розгляду
на пленарному засіданні Київради

20.1. Питання на розгляд Київради та проекти рішень вносяться за поданням Київського міського голови, депутатів Київради, постійних комісій Київради, виконавчих органів Київради.

Винесення питань на розгляд пленарного засідання Київради супроводжується наданням відповідною профільною постійною комісією Київради, юридичним відділом секретаріату Київради своїх висновків, які готуються відповідно до вимог Регламенту. Винесенню питань на розгляд пленарного засідання Київради передує попередній розгляд питань Президією Київради.

20.2. Депутат Київради, постійна комісія Київради подають до загального відділу секретаріату Київради та до профільної постійної комісії Київради проекти рішень Київради у письмовій формі за відповідними підписами згідно з вимогами Регламенту.

Проект рішення Київради, підготовлений виконавчим органом Київради, подається в загальний відділ секретаріату Київради та у профільну постійну комісію Київради за підписом керівника виконавчого органу або його заступника.

Проекти рішень Київради, які надходять безпосередньо від Київського міського голови, подаються за його підписом.

20.3. Питання, ініційовані для розгляду Київрадою в порядку місцевої ініціативи, відповідно до ст. 9 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", вносяться до порядку денного пленарного засідання Київради, за поданням уповноваженого відповідною ініціативною групою депутата Київради або Київським міським головою у порядку, визначеному даним Регламентом. Статус місцевої ініціативи надається питанням, ініційованим членами територіальної громади міста Києва у кількості не менше тисячі осіб, що засвідчується відповідним підписним листом.

20.4. Проект рішення Київради готується на бланку рішення Київради та має містити таку інформацію:

1) назва документа, автори проекту, ініціатори його розгляду та їхній підпис (їхні підписи), який має міститися на кожному аркуші проекту;

2) преамбула до проекту рішення Київради, яка, крім обгрунтування підстав прийняття рішення, повинна вміщувати посилання на відповідні законодавчі та нормативні акти із зазначенням номерів статей, частин, пунктів, підпунктів;

3) перелік додатків до проекту рішення Київради, якщо вони є.

20.5. Проект рішення Київради подається до загального відділу секретаріату Київради разом із супровідною запискою - типовою формою, яка включає інформацію про:

1) дату внесення проекту рішення Київради до секретаріату Київради;

2) реєстраційний номер, присвоєний проекту секретаріатом Київради;

3) прізвище і посаду доповідача по проекту на пленарному засіданні Київради;

4) обгрунтування необхідності прийняття рішення Київрадою;

5) обгрунтування відповідності проекту рішення Київради чинному законодавству;

6) очікувані наслідки прийняття та застосування рішення (у випадку прийняття рішення Київради, що впливає на соціальноекономічну ситуацію у місті);

7) перелік стадій опрацювання, які пройшов проект (протоколи засідань постійних комісій Київради, висновки експертиз тощо).

Проекти рішень Київради, супровідна інформація до них подаються у загальний відділ секретаріату Київради, зберігаються ним на магнітному носієві з записом у форматі Windows Word та вносяться до бази даних комп'ютерної мережі Київради.

20.6. У випадку внесення проекту рішення Київради, яке потребуватиме матеріальних чи інших витрат за рахунок міського бюджету, додається фінансово-економічне обгрунтування та пропозиції щодо джерел фінансування покриття цих витрат.

20.7. Проекти рішень Київради, які підготовлені відповідно до вимог даного Регламенту, протягом одного робочого дня проходять експертизу в секретаріаті Київради на відповідність вимогам положень Регламенту, реєструються та направляються на ознайомлення депутатам Київради через постійні комісії Київради.

У п'ятиденний термін з дня подання проекту рішення у постійні комісії на ознайомлення всі особи, що наділені відповідним правом ініціативи, подають зауваження і пропозиції з приводу проекту до постійної комісії Київради, членами якої вони є. Кожна постійна комісія Київради по закінченню п'ятиденного терміну із моменту ознайомлення із проектом рішення Київради відправляє зауваження і пропозиції до нього на реєстрацію до загального відділу секретаріату Київради.

20.8. Загальний відділ секретаріату Київради по закінченню п'яти днів, відведених депутатам Київради на внесення пропозицій, в одноденний термін реєструє зауваження і пропозиції до проекту рішення Київради та направляє їх та сам проект рішення Київради із супровідною запискою до нього на розгляд до відповідної профільної постійної комісії Київради та до юридичного відділу секретаріату Київради.

Проекти рішень Київради, які підготовлені виконавчим органом Київради, повинні мати висновок юридичного відділу секретаріату Київради.

20.9. Якщо поданий до загального відділу секретаріату Київради проект рішення Київради не відповідає вимогам Регламенту щодо структури, викладу, оформлення документа, загальний відділ секретаріату Київради, не пізніш як у одноденний термін, повертає ініціатору його проект рішення із письмовим зазначенням причин повернення, та повідомляє про це відповідну постійну комісію Київради. Таке повернення не позбавляє ініціатора права повторно подати проект рішення Київради до загального відділу секретаріату Київради після усунення виявлених недоліків або після прийняття постійною комісією Київради рішення про невідповідність зауважень положенням Регламенту.

20.10. Профільна постійна комісія Київради протягом 5 робочих днів з моменту отримання від загального відділу секретаріату Київради проекту рішення Київради вимагає пропозиції та зауваження до проекту рішення Київради відповідних профільних структурних підрозділів виконавчого органу Київради (до компетенції якого належить реалізація даного проекту рішення Київради) та проводить засідання комісії, на якому розглядає проект рішення, пропозиції, зауваження до нього, та готує свої висновки.

У разі відхилення постійною комісією Київради проекту рішення Київради матеріали та висновок постійної комісії повертаються на реєстрацію до загального відділу секретаріату Київради, про що окремо повідомляється автор проекту.

Якщо автор проекту не погоджується з висновками постійної комісії Київради, його пропозиція вноситься на розгляд Президії Київради.

20.11. Юридичний відділ секретаріату Київради протягом 5 робочих днів із дня отримання проекту рішення Київради та зауважень до нього, які зареєстровані та надані загальним відділом секретаріату Київради, готує висновок, що має містити інформацію про:

1) чи входить прийняття даного рішення Київради до компетенції Київради;

2) обгрунтування відповідності рішення та пропозицій до нього чинному законодавству або, при виявленні невідповідностей, пропозиції щодо їх усунення;

3) очікувані юридичні наслідки прийняття рішення Київради в запропонованому вигляді.

20.12. У випадку виявлення невідповідності проекту рішення Київради чинному законодавству юридичний відділ секретаріату Київради письмово (не пізніше 5 робочих днів із дня отримання проекту від загального відділу секретаріату Київради) через загальний відділ секретаріату Київради повертає проект рішення Київради з висновками до профільної постійної комісії Київради. Зазначений висновок не є перешкодою для подальшого розгляду проекту рішення на пленарному засіданні Київради.

20.13. Після отримання висновку юридичного відділу секретаріату Київради, висновку відповідної профільної постійної комісії Київради загальний відділ секретаріату Київради реєструє їх та разом із проектом рішення і супровідною запискою до нього подає заступнику міського голови секретарю Київради для внесення на розгляд Президії Київради.

20.14. Прискорений розгляд проекту рішення Київради допускається за дорученням Київського міського голови чи його заступника - секретаря Київради або за письмовим обгрунтуванням автора(-ів) проекту рішення Київради, підтриманим Київським міським головою або його заступником секретарем Київради. Київський міський голова чи його заступник - секретар Київради, у випадку їхньої згоди із вищезазначеним клопотанням, дають відповідні доручення службам секретаріату Київради та профільній комісії Київради, зазначаючи строк їх виконання.

Стаття 21. Внесення питань до порядку
денного пленарного засідання Київради

21.1. Засідання Президії Київради, на якому розглядається порядок денний чергового пленарного засідання Київради, проводиться не пізніше ніж за 12 днів до самого пленарного засідання Київради.

Відповідні особи - учасники засідання Президії Київради повідомляються про час і місце засідання Президії Київради не пізніше, ніж за добу.

21.2. На засіданні Президії Київради заслуховуються пропозиції до проекту порядку денного чергового пленарного засідання Київради, розглядаються проекти рішень та висновки щодо них профільних постійних комісій Київради та юридичного відділу секретаріату Київради, формується проект порядку денного відповідного пленарного засідання Київради та розглядаються пропозиції щодо порядку денного пленарного засідання Київради, наступного за даним.

21.3. Президія Київради може рекомендувати доопрацювати певний проект рішення Київради або направити його на економічну, юридичну чи іншу експертизу у визначену Президією установу, організацію.

21.4. До моменту включення проекту рішення Київради до порядку денного пленарного засідання Київради проект Київради може бути відкликаний ініціатором. Проект рішення Київради, включений до порядку денного рішенням Київради, може бути відкликаний лише за згодою Київради.

21.5. До порядку денного пленарного засідання Київради можуть включатися питання про хід виконання раніше прийнятих рішень Київради про депутатські запити. Питання на розгляд пленарного засідання Київради можуть також вноситись особисто Київським міським головою та заступником міського голови - секретарем Київради.

21.6. Подання депутатів Київради чи депутатських фракцій, груп, які стосуються певних питань порядку денного чергового пленарного засідання Київради, вносяться до загального відділу секретаріату Київради у письмовій формі не пізніше, як за 2 робочих дні до проведення засідання Президії Київради. Ці пропозиції повинні відповідати вимогам цього Регламенту щодо підготовки питань до розгляду на пленарному засіданні Київради. Подання, що надійшли несвоєчасно, вважаються такими, що подані на наступне пленарне засідання Київради.

Пропозиції до проектів рішень Київради з питань, що розглядаються повторно, депутат Київради подає до секретаріату Київради в тому ж порядку, що й інші проекти, згідно з вищевказаними вимогами цього Регламенту.

21.7. Запрошення на пленарне засідання Київради, проект порядку денного, підготовлений Президією Київради, підписаний Київським міським головою або заступником міського голови - секретарем Київради, та відповідні проекти рішень Київради не пізніше, ніж за 10 днів до пленарного засідання Київради надаються загальним відділом секретаріату Київради у постійні комісії Київради, які негайно повідомляють про це депутатів Київради членів постійної комісії Київради.

Депутат Київради після отримання такого повідомлення має негайно отримати вищезгаданий пакет документів для ознайомлення. Всі письмові пропозиції, подані депутатами до проекту рішень та зведені загальним відділом секретаріату Київради, роздаються депутатам Київради разом з проектами рішень Київради.

21.8. Проект рішення Київради, наданий депутатам через постійні комісії Київради менше, ніж за 10 днів до пленарного засідання, не може вноситись до порядку денного чергового пленарного засідання Київради.

У виняткових випадках, про які зазначено у даному Регламенті, проект рішення Київради за ініціативою головуючого на пленарному засіданні додатково вноситься до порядку денного за рішенням Київради для розгляду і прийняття рішення Київради в скорочений термін.

21.9. У порядку денному пленарного засідання визначаються доповідачі і співдоповідачі з кожного окремого проекту рішення Київради.

Стаття 22. Відкриття пленарного засідання Київради

22.1. Пленарне засідання Київради є правомочним, якщо в ньому бере участь більше половини депутатів Київради від загального складу Київради. Головуючий на пленарному засіданні перед початком розгляду питань порядку денного підтверджує правильність скликання пленарного засідання Київради та його правомочність, про що робиться відповідна відмітка в протоколі пленарного засідання Київради.

22.2. Пленарні засідання Київради відкривають, ведуть і закривають Київський міський голова або заступник міського голови - секретар Київради, а на першій сесії Київради - голова Київської міської територіальної виборчої комісії.

22.3. У випадках, передбачених цим Регламентом, пленарне засідання Київради відкриває, за дорученням групи депутатів Київради, з ініціативи якої скликана сесія Київради, один з депутатів Київради, який входить до її складу, а веде, за рішенням Київради, один з депутатів Київради.

22.4. Депутат Київради зобов'язаний зареєструватись і бути присутнім на пленарних засіданнях Київради. Якщо депутат Київради не може взяти участь у пленарному засіданні Київради або може спізнитися на його відкриття, про це він повинен повідомити Київського міського голову або його заступника секретаря Київради через секретаріат Київради до початку пленарного засідання Київради, вказавши відповідні причини. Про намір достроково покинути пленарне засідання депутат Київради зобов'язаний письмово поінформувати головуючого на пленарному засіданні Київради через секретаріат сесії.

22.5. За рішенням головуючого або за вимогою 30 депутатів Київради під час засідання може проводитися поіменна реєстрація за процедурою поіменного голосування.

22.6. Засвідчення особистості депутата Київради із видачею йому картки для роботи з системою "РАДА-КИЇВ" (далі - "РАДА") проводиться біля столу реєстрації при пред'явленні посвідчення. Поіменна реєстрація депутатів Київради проводиться в залі засідань. Реєстрація депутатів проводиться електронною системою "РАДА" або в інший, визначений Київрадою, спосіб.

22.7. Голосування на пленарних засіданнях Київради здійснюється депутатами Київради особисто. Рішення Київради, прийняті з порушенням цієї процедури, вважаються нечинними.

22.8. При виникненні у будь-якого депутата Київради сумнівів щодо дотримання вимог Регламенту при прийнятті конкретного рішення він може поставити перед головуючим питання про поіменну реєстрацію депутатів, присутніх на пленарному засіданні Київради.

Якщо дану пропозицію підтримує не менше 30 депутатів Київради, головуючий доручає секретаріату сесії встановити наявність особистої присутності депутатів на пленарному засіданні Київради.

Результати цієї процедури оформляються секретаріатом сесії Київради письмово та передаються головуючому або у випадку відсутності голови, його заступнику.

22.9. Рішення Київради, щодо якого не дотримана вимога особистого голосування депутатів Київради за рішення Київради, вважається нечинним з моменту встановлення секретаріатом сесії Київради факту зарахування голосу відсутнього на пленарному засіданні депутата(-ів) Київради при голосуванні за дане рішення Київради. За даним рішенням може проводитися переголосування.

Стаття 23. Порядок проведення пленарного засідання Київради

23.1. Пленарне засідання Київради починається з повідомлення головуючому на засіданні Київради секретаріатом сесії даних (за інформацією системи "РАДА" або лічильної комісії) про кількість присутніх депутатів Київради. Головуючий на засіданні Київради має право вимагати від депутатів пояснення причин їхнього запізнення або відсутності на попередніх пленарних засіданнях Київради.

Секретаріат сесії Київради створюється на час роботи однієї сесії рішенням Київради для забезпечення її роботи.

Секретаріат сесії Київради обирається у складі голови секретаріату та двох депутатів Київради - членів секретаріату.

23.2. Після підтвердження головуючим правомочності пленарного засідання Київради здійснюється затвердження порядку денного пленарного засідання, запропонованого Президією Київради.

23.3. За пропозицією депутата Київради або головуючого на пленарному засіданні Київради порядок денний пленарного засідання Київради може бути розширений проектом(-ами) рішення Київради, якщо йдеться про питання, у випадку їх невідкладності.

Всі проекти рішень Київради, що надійшли додатково на розгляд Київради, ставляться на голосування в порядку надходження, якщо ініціатор не знімає їх перед голосуванням або в результаті обговорення.

23.4. Проект порядку денного пленарного засідання Київради, сформований відповідно до вимог цього Регламенту, обговорюється і затверджується в цілому більшістю голосів депутатів від загальної кількості депутатів Київради.

Після затвердження порядку денного пленарного засідання Київради головуючий на засіданні пропонує порядок роботи пленарного засідання, який затверджується процедурним рішенням Київради.

Порядок роботи пленарного засідання Київради регулює питання тривалості пленарного засідання, час перерви та інші питання, що стосуються організації роботи конкретного пленарного засідання Київради.

23.5. Після затвердження порядку денного пленарного засідання Київради 30 хвилин відводиться для оголошення депутатських запитів, запитань, оголошень, відповідей на депутатські запити (за наявності вимоги депутата автора запиту, яка до початку пленарного засідання подана в письмовій формі до секретаріату сесії); прийняття рішень Київради щодо відповідей на депутатські запити.

23.6. Пленарне засідання Київради веде головуючий. Головуючий на пленарному засіданні Київради:

відкриває, закриває та неупереджено веде пленарне засідання, оголошує перерви в пленарних засіданнях Київради відповідно до прийнятого порядку роботи; виносить на обговорення проекти рішень Київради, оголошує їх повну назву, редакцію та ініціаторів внесення; інформує про матеріали, що надійшли на адресу Київради; повідомляє списки осіб, які записалися на виступи; надає слово для доповіді (співдоповіді), виступу, оголошує наступного промовця; створює рівні можливості депутатам Київради для участі в обговоренні питань; ставить питання на голосування, оголошує його результати; забезпечує дотримання цього Регламенту всіма присутніми на засіданні Київради; робить офіційні повідомлення;

вживає заходи для підтримання порядку на засіданні Київради; має право виправляти фактичні помилки, допущені у виступах на пленарному засіданні; здійснює інші повноваження, що випливають з цього Регламенту.

23.7. Під час засідання Київради головуючий на засіданні не коментує промовців і не дає оцінок їм, за винятком випадків, зазначених у цьому Регламенті.

Якщо виступ промовця повторює те, що вже виголошували інші промовці під час обговорення даного питання, і головуючий на засіданні Київради вважає, що рада отримала з цього питання достатню інформацію, він може звернутися до промовця з проханням скоротити або закінчити виступ.

Якщо промовець виступає не з обговорюваного питання, допускає образливі вислови на адресу осіб, організацій, установ чи держав або перевищує встановлений для виступу час, головуючий, після попередження, позбавляє промовця слова.

23.8. На час доповіді, співдоповіді або виступу у дебатах головуючого на засіданні Київради, під час розгляду внесеної ним пропозиції з непроцедурного питання та прийняття рішення щодо неї, а також під час розгляду питання персонально щодо головуючого на засіданні він звільняє місце, відведене для головуючого на засіданні; ведення засідання доручається іншій особі, зазначеній у цьому Регламенті.

23.9. Головуючий надає слово депутатам, які бажають виступити з місця, за умови запису депутата в чергу на виступ, який здійснюється натисканням кнопки "Слово з місця" пульту системи "РАДА". Доки на табло оголошень висвітиться напис про надання слова, депутат може відмовитися від виступу, натиснувши кнопку "Відмова".

Список депутатів Київради, які бажають виступити з місця, висвітлюється на табло оголошень системи "Рада".

23.10. Київрада проводить свої пленарні засідання, як правило, з 10.00 до 18.00 години.

Після кожних 1,5 години роботи пленарного засідання Київради може оголошуватися перерва на 30 хвилин. Обідня перерва триває 1,5 години. При необхідності Київрада може встановити інший порядок роботи.

23.11. У будь-який час депутат Київради може звернутися з однією із наступних пропозицій щодо порядку роботи пленарного засідання Київради:

стосовно перерви у пленарному засіданні Київради, переносу чи відміни пленарного засідання Київради;

стосовно переходу до розгляду наступного питання порядку денного;

стосовно завершення обговорення поточного пункту порядку денного;

стосовно перенесення проекту рішення Київради з одного пункту в інший порядку денного пленарного засідання Київради;

стосовно повторного винесення проекту рішення Київради затвердженого порядку денного на розгляд постійної комісії Київради або виконавчого органу Київради.

23.12. При обговоренні одного питання депутат Київради має право взяти слово не більше як двічі. Це обмеження не стосується доповідача з даного питання. Головуючий надає слово для виступів у порядку черги або попереднього запису.

23.13. Під час виступів у пленарних засіданнях Київради встановлюються такі обмеження часу: доповідь з питань порядку денного - до 20 хв.; співдоповіді - до 10 хв. кожна; запитання та відповіді на них по доповіді та співдоповідях - до 30 хв.; обговорення доповіді - до 30 хв.; виступ в обговоренні - до 3 хв.; повторний виступ - до 1 хв.; запитання - до 1 хв.; відповідь на запитання - до 1 хв.; оголошення, звернення - до 1 хв. За згодою депутатів Київради головуючий може в необхідних випадках збільшити вказаний час.

23.14. Пропозиція про дострокове припинення обговорення ставиться на голосування після трьох наступних виступів із моменту її надходження.

Обговорення припиняється, якщо за це проголосувало більше половини присутніх депутатів Київради.

23.15. Якщо після припинення обговорення один з депутатів Київради наполягає на виступі, і його підтримує не менш як 30 депутатів Київради, йому надається час до 3 хвилин. Таких виступів може бути не більше двох з одного питання.

23.16. Якщо не менше 30 депутатів Київради проголосували проти припинення обговорення, воно поновлюється на термін не більше 15 хвилин.

Подальше продовження обговорення можливе за вимогою не менше половини депутатів Київради, присутніх на пленарному засіданні Київради.

23.17. Перед голосуванням про припинення обговорення головуючий інформує присутніх про кількість депутатів Київради, що виступили, і тих, які записалися на виступ.

23.18. Після припинення обговорення проекту рішення Київради перед голосуванням доповідач та співдоповідачі мають право на заключне слово до 5 хвилин кожний.

23.19. Усі пропозиції, що надійшли від депутатів Київради, ставляться на голосування, якщо автори не знімають їх.

Стаття 24. Порядок голосування на пленарних засіданнях Київради

24.1. Голосування на пленарному засіданні Київради проводиться за допомогою системи "РАДА" в наступних режимах:

поіменне голосування, коли системою здійснюється фіксація результатів голосування кожного депутата Київради;

відкрите (не поіменне) голосування, коли система підраховує тільки загальний результат голосування без фіксації результатів голосування кожного депутата Київради;

таємне голосування (картки вставлені в пульти стороною для таємного голосування), коли система підраховує тільки загальний результат голосування і не має змоги ідентифікувати голос кожного депутата Київради.

24.2. Голосування здійснюється депутатом Київради особисто і проводиться лише в період появи на табло спеціальної заставки з лічильником часу та звукового супроводу. Результати голосування висвітлюються на табло.

24.3. Таємне голосування проводиться у випадках, визначених законодавством України при обранні та погодженні посадових осіб Київради та її виконавчих органів, при голосуванні інших кадрових питань.

24.4. В особливих випадках за окремим рішенням Київради таємне голосування може здійснюватися за допомогою бюлетенів для таємного голосування за процедурою, визначеною рішенням Київради. Бюлетень для таємного голосування виготовляється секретаріатом сесії Київради за формою, затвердженою лічильною комісією.

24.5. Час, місце і тривалість проведення голосування, а також порядок організації голосування встановлюється рішенням лічильної комісії, яка створюється Київрадою на час проведення сесії у кількості 7 осіб.

24.6. Лічильна комісія перед початком голосування: одержує від секретаріату Київради список депутатів; забезпечує процедуру таємного голосування. 24.7. Кожному депутату Київради бюлетень видається членом лічильної комісії за списком депутатів після пред'явлення посвідчення, про що в списку робиться позначка, а депутат Київради розписується. Після закінчення голосування лічильна комісія проводить підрахунок голосів і складає протокол про результати голосування. Протокол підписується всіма присутніми членами лічильної комісії. У випадку порушення процедури голосування може бути прийнято рішення Київради про визнання голосування недійсним.

24.8. У випадку проведення таємного голосування при обранні та погодженні посадових осіб Київради та її виконавчого органу кандидат вважається обраним, якщо за нього проголосувало більше половини загального складу депутатів Київради. Якщо жоден із кандидатів не набрав необхідної кількості голосів, проводиться другий тур голосування по двох кандидатах, які набрали найбільшу кількість голосів. Якщо в першому турі друге місце розділили два або більше кандидати, або три і більше кандидати розділили перше місце, між ними проводиться проміжний тур таємного голосування за право участі в другому турі.

24.9. Таємне голосування вважається таким, що відбулося, якщо кількість депутатів, що взяли участь у голосуванні, становить більше половини від загальної чисельності Київради.

24.10. На вимогу не менше 30 депутатів Київради у всіх випадках, окрім виборів посадових осіб, проводиться поіменне голосування. Результати поіменного голосування доводяться до загального відома депутатів на пленарному засіданні сесії Київради.

24.11. Рішення Київради (крім процедурних) приймаються лише з питань, внесених до порядку денного засідання Київради, за винятком випадків, встановлених цим Регламентом.

Стаття 25. Порядок розгляду та прийняття
рішень на пленарному засіданні

25.1. Розгляд проектів рішень Київради на пленарних засіданнях Київради може включати в себе:

обговорення і схвалення основних положень проекту рішення Київради в цілому (перше читання);

обговорення і схвалення конкретних пунктів проекту рішення Київради постатейно та в цілому (друге читання).

25.2. Рішення про прийняття поданого проекту рішення Київради за основу (в першому читанні) приймається Київрадою у випадку надходження на розгляд пленарного засідання альтернативних проектів рішень Київради з одного питання або у випадку надходження на пленарному засіданні Київради великої кількості різних за змістом пропозицій щодо певного питання або у випадку погодження основних принципів, закладених у проекті рішення Київради.

25.3. За результатами першого читання Київрада:

приймає один з проектів рішень Київради за основу та дає відповідне доручення підготувати цей проект до другого читання із зазначенням строків (які не повинні перевищувати місяця) та відповідальних за підготовку осіб;

відхиляє всі запропоновані проекти з наданням можливості додаткового опрацювання (із зазначенням основних принципів і положень, на яких грунтуватиметься доопрацювання) і повторного подання проектів рішень Київради на перше читання.

25.4. У випадку прийняття рішення Київради про підготовку прийнятого за основу проекту рішення Київради до другого читання особи чи органи, яким доручена підготовка, збирають та узагальнюють пропозиції депутатів Київради до проекту рішення Київради у строки, визначені рішенням Київради про прийняття проекту рішення Київради за основу.

25.5. Під час другого читання проводиться обговорення та голосування статей, щодо яких підготовлені зауваження і пропозиції, а після цього голосується рішення Київради в цілому.

25.6. Рішення Київради вважається прийнятим, якщо на пленарному засіданні за нього проголосували більше половини від загального складу депутатів Київради (46 голосів). При встановленні результатів голосування до загального результату додається голос Київського міського голови, якщо він бере участь у пленарному засіданні Київради.

25.7. Якщо у випадку проведення голосування з певного питання порядку денного рішення Київради не прийняте, повторне голосування з цього питання можливе лише після повторного внесення його до порядку роботи Київради не менше як 30 депутатами Київради.

Крім цього повторне голосування.(але не більше 2-х разів) може бути проведене за ініціативою головуючого на пленарному засіданні у випадку, якщо якась частина депутатів Київради не брала участь у голосуванні або не зорієнтувалась по змісту пропозиції з проекту рішення Київради, що голосувалось.

25.8. Рішення з процедурних питань приймається більшістю голосів депутатів Київради, присутніх на засіданні Київради.

Процедурним вважається питання регулювання роботи пленарного засідання, з якого Київрада не приймає окремого рішення як документа. Рішення Київради, прийняті з процедурних питань, не мають нормативно-правового характеру і можуть не публікуватись у засобах масової інформації.

25.9. У випадку необхідності Київрада може прийняти рішення про проведення закритого пленарного засідання Київради.

Стаття 26. Дисципліна та етика в діяльності Київради

26.1. Присутні на пленарних засіданнях Київради не повинні вживати образливі висловлювання та непристойні і лайливі слова, закликати до незаконних і насильницьких дій. Головуючий на засіданні Київради має право попереджати промовця про неприпустимість таких висловлювань і закликів або припинити його виступ, а у випадку повторного порушення - позбавити особу права виступу на даному засіданні Київради.

26.2. Якщо головуючий на пленарному засіданні Київради звертається до виступаючого, останній повинен негайно зупинити свій виступ; у випадку невиконання цієї вимоги головуючий на засіданні Київради може припинити його виступ.

26.3. Якщо депутат Київради виступає без дозволу головуючого на засіданні, мікрофон може бути вимкнено без попередження.

26.4. Якщо виступаючий перевищує час, відведений для виступу, або висловлюється не з обговорюваного питання, або виступає не з тих підстав, з яких йому надано слово, головуючий на пленарному засіданні Київради позбавляє його слова. Та частина виступу промовця, яка виголошена після позбавлення його слова, не включається до стенограми пленарного засідання Київради.

26.5. Під час пленарного засідання Київради депутати повинні утримуватися від дій, які перешкоджають викладенню або сприйманню виступу (вигуками, оплесками, вставанням тощо). Головуючий на пленарному засіданні Київради продовжує час для виступу промовця на термін, на який його виступ було перервано.

26.6. Якщо депутат своєю поведінкою заважає проведенню пленарного засідання Київради, головуючий на засіданні Київради попереджає його персонально і закликає до порядку. Після повторного попередження протягом того ж дня головуючий може припинити пленарне засідання на певний час або поставити на розгляд Київради питання щодо позбавлення депутата слова на пленарному засіданні Київради.

У разі невиконання депутатом Київради своїх обов'язків у Київраді та її органах, систематичного порушення ним встановленого порядку їх роботи Київська міська рада за попередніми висновками відповідної профільної комісії може прийняти рішення про часткове або повне позбавлення його на певний період щомісячних компенсаційних виплат як депутату Київради, про повідомлення виборців щодо ставлення депутата до виконання своїх обов'язків або про призначення голосування щодо відкликання депутата Київради.

Стаття 27. Оформлення рішень Київради Протокол
та стенограма пленарного засідання Київради

27.1. Всі суб'єкти, які мають право на подання проектів рішень Київради, після прийняття рішення Київрадою, у 5-денний термін подають до секретаріату Київради підготовлені та погоджені в установленому порядку рішення Київради на підпис Київському міському голові.

27.2. Стенограма і протокол засідання Київради є офіційними документами, що підтверджують процес обговорення і прийняття рішення Київрадою. Ці документи надаються депутатам Київради загальним відділом секретаріату Київради для ознайомлення за їхнім зверненням.

Офіційне оприлюднення стенограми і протоколу пленарного засідання Київради здійснюється за погодженням з Київським міським головою або заступником міського голови - секретарем Київради.

27.3. Засідання Київради протоколюються секретаріатом Київради. У протоколі фіксується:

1) день, місце, початок і час закінчення засідання Київради, тривалість перерви;

2) прізвище та ім'я головуючого на засіданні Київради та присутніх депутатів;

3) прізвище та ім'я відсутніх депутатів Київради із зазначенням того, з якої причини вони відсутні;

4) прізвище та ім'я присутніх представників виконавчих органів або інших посадових осіб, присутніх на сесії Київради, якщо вони зобов'язані взяти в ній участь;

5) питання порядку денного, винесені на розгляд (у вигляді окремого рішення), а також усі подання, питання і пропозиції та спосіб їх вирішення;

6) назви і редакції документів, поширених серед депутатів Київради на засіданні Київради;

7) перелік рішень та результати виборів посадових осіб Київради;

8) зміни та доповнення до проектів рішень Київради (у вигляді додатків до протоколу), які враховуються при голосуванні;

9) заяви, щодо яких прозвучали вимоги про занесення їх до протоколу (у вигляді додатків до протоколу);

10) ухвали щодо дисциплінарного впливу та прізвища тих, до кого вони були застосовані;

11) запити та запитання депутатів Київради та відповіді на них (у вигляді додатків до протоколу);

12) повідомлення (у вигляді додатків до протоколу);

13) повні результати голосування з прийнятих рішень Київради, в тому числі поіменних голосувань (у вигляді додатків до протоколу).

27.4. Фонограма пленарного засідання Київради записується системою "РАДА" та зберігається в секретаріаті Київради протягом всього строку повноважень Київради і в місячний термін із дня закінчення засідання Київради оформляється стенограмою, яка повинна повністю і точно відбивати хід обговорень та містити інформацію про день, місце і час проведення засідання, порядок денний засідання Київради, прізвище головуючого на засіданні.

Кожен аркуш стенограми підписується із зазначенням прізвища і дати особою, яка відповідає за її оформлення. Крім того, дві друковані копії результатів поіменного голосування, якщо таке відбувалося на пленарному засіданні Київради, передаються до секретаріату сесії Київради.

Стаття 28. Набрання чинності рішеннями Київради

28.1. Рішення Київради у п'ятиденний строк з моменту його прийняття може бути зупинено Київським міським головою і внесено на повторний розгляд Київради із обгрунтуванням зауважень. Київрада зобов'язана у двотижневий строк повторно розглянути рішення.

Якщо Київрада відхилила зауваження Київського міського голови і підтвердила попереднє рішення двома третинами депутатів Київради від загального складу Київради, воно набирає чинності.

28.2. Рішення Київради вступають в силу з моменту їх оприлюднення, якщо інше не передбачено самим рішенням.

Оприлюднення рішення Київради відбувається шляхом опублікування у виданні Київради - газеті "Хрещатик".

28.3. Всі підписані Київським міським головою рішення, прийняті на черговому пленарному засіданні Київради, в десятиденний строк надаються секретаріатом Київради у постійні комісії в електронному вигляді для ознайомлення депутатів.

Депутати Київради можуть замовити та отримати завірені печаткою секретаріату копії рішень Київради в секретаріаті Київради.

28.4. У двомісячний термін після закриття чергової сесії депутати Київради отримують підготовлені секретаріатом Київради збірки рішень Київради, які були прийняті за період роботи сесії Київради.

28.5. На вимогу громадян їм може бути видана копія рішень Київради.

Розділ VI.
Розгляд і прийняття рішень
Київради за спеціальними процедура
ми

Стаття 29. Розгляд, затвердження проекту рішення Київради
про бюджет міста Києва та звіту про виконання бюджету

29.1. Порядок розгляду, затвердження проекту рішення Київради про бюджет м. Києва та звіту про виконання бюджету м. Києва регламентується Конституцією України, Бюджетним кодексом України, Законами України "Про столицю України - місто-герой Київ", "Про місцеве самоврядування в Україні", про Державний бюджет України на відповідний рік, іншими нормативними актами, які регламентують бюджетні правовідносини, та цим Регламентом.

29.2. Організація роботи з розгляду проекту бюджету покладається на постійну комісію з питань бюджету та соціальноекономічного розвитку, яка є провідною комісією з питань опрацювання проекту бюджету.

29.3. Не пізніше п'яти днів після подання виконавчим органом Київради (Київською міською державною адміністрацією), згідно з ст. 76 Бюджетного кодексу України, проекту рішення Київради про бюджет м. Києва на наступний бюджетний рік та супровідних матеріалів до Київської міської ради начальник Головного фінансового управління Київської міської державної адміністрації представляє його на пленарному засіданні Київради. Голова постійної комісії Київради з питань бюджету та соціальноекономічного розвитку доповідає про відповідність проекту рішення Київради про бюджет м. Києва Бюджетному кодексу України та про порядок і терміни розгляду проекту бюджету.

29.4. Начальник Головного фінансового управління Київської міської державної адміністрації відповідає на запитання депутатів, після чого проводиться обговорення питання.

29.5. Проект рішення Київради "Про бюджет м. Києва" приймається до розгляду.

29.6. Київрада розглядає і затверджує тільки збалансований бюджет. Незбалансований проект бюджету не приймається до розгляду, а затверджений незбалансований бюджет - до виконання.

29.7. Після прийняття до розгляду представленого проекту рішення про бюджет м. Києва на наступний бюджетний рік проект рішення Київради розглядається депутатами, а також у постійних комісіях Київради. Депутати Київради та постійні комісії Київради формують свої пропозиції до проекту рішення про бюджет м. Києва і передають їх у постійну комісію Київради з питань бюджету та соціально-економічного розвитку протягом 10 днів з дня представлення та розгляду проекту бюджету на сесії Київради.

Після попереднього розгляду проекту бюджету постійними комісіями Київради за участю представників галузевих управлінь та експертів проводиться засідання постійних комісій Київради, на яких обговорюються подані матеріали за участю представників Головного фінансового управління Київської міської державної адміністрації.

29.8. Пропозиції стосовно збільшення видатків бюджету м. Києва мають визначати джерела покриття таких видатків; пропозиції стосовно зменшення доходів бюджету м. Києва мають визначати джерела компенсації втрат доходів бюджету м. Києва або види та обсяги видатків, що підлягають відповідному скороченню. Жодна з таких пропозицій не повинна призводити до створення боргу бюджету м. Києва та зміни обсягу міжбюджетних трансфертів. Якщо принаймні одна із вимог не виконується, відповідна пропозиція до розгляду постійною комісією Київради з питань бюджету та соціальноекономічного розвитку не приймається.

29.9. Постійна комісія Київради з питань бюджету та соціально-економічного розвитку спільно з представниками інших постійних комісій Київради та представниками Головного фінансового управління Київської міської державної адміністрації розглядає пропозиції до проекту рішення про бюджет м. Києва і приймає відповідні висновки та пропозиції до нього. Показники, що містяться у висновках та пропозиціях до проекту рішення Київради про бюджет м. Києва, мають бути збалансованими.

29.10. Висновки та пропозиції до проекту рішення про бюджет м. Києва направляються Головному фінансовому управлінню Київської міської державної адміністрації для доопрацювання.

29.11. Доопрацьований проект рішення Київради має містити текстові статті та показники, подані Київською міською державною адміністрацією на розгляд Київради, та уточнені відповідно до поданих та врахованих пропозицій депутатів Київради, а саме:

- загальну суму доходів і видатків бюджету м. Києва (з розподілом на загальний та спеціальний фонди), включаючи міжбюджетні трансферти, а також розподіл видатків на поточні і капітальні;

- граничний обсяг річного дефіциту (профіциту) міського бюджету м. Києва в наступному бюджетному періоді і боргу міського бюджету Києва на кінець наступного бюджетного періоду; повноваження щодо надання гарантій бюджету м. Києва, а також розміри цих гарантій з урахуванням положень статті 17 Бюджетного кодексу України;

- бюджетні призначення головним розпорядникам коштів міського бюджету м. Києва за бюджетною класифікацією;

- доходи міського бюджету м. Києва за бюджетною класифікацією;

- нормативи відрахувань від загальнодержавних податків і зборів до районних у м. Києві бюджетів;

- склад доходів та видатків районних бюджетів;

- бюджетні призначення міжбюджетних трансфертів міського бюджету м. Києва;

- додаткові положення, що регламентують процес виконання бюджету м. Києва.

29.12. Доопрацьований проект рішення Київради про бюджет м. Києва виноситься на пленарне засідання Київради, де заслуховуються доповіді голови постійної комісії Київради з питань бюджету та соціально-економічного розвитку щодо висновків та пропозицій до проекту рішення про бюджет м. Києва та начальника Головного фінансового управління Київської міської державної адміністрації про можливість (неможливість) включення висновків постійних комісій Київради при доопрацюванні проекту бюджету. Проводиться обговорення питання.

29.13. Після обговорення висновки та пропозиції голосуються в цілому. З спірних питань відбувається постатейне голосування. Під час постатейного голосування розглядаються висновки і пропозиції, не враховані при доопрацюванні проекту рішення і на розгляді яких наполягають їх автори.

Пропозиції депутатів Київради, які не розглядалися в постійній комісії Київради з питань бюджету та соціальноекономічного розвитку, на сесії Київради не голосуються.

29.14. Після постатейного голосування висновків та пропозицій Київрада приймає проект рішення про бюджет м. Києва в цілому.

29.15. Бюджет міста Києва на наступний бюджетний період затверджується рішенням Київради не пізніше ніж у двотижневий термін після офіційного опублікування закону про Державний бюджет України.

29.16. В окремих випадках, за рішенням сесії Київради, процедура прийняття бюджету м. Києва може бути змінена, але в межах, визначених законодавством.

29.17. Районні у м. Києві бюджети на наступний бюджетний період затверджуються відповідно рішеннями районних у місті Києві рад не пізніше, ніж у двотижневий термін після затвердження бюджету міста Києва.

29.18. Якщо до початку нового бюджетного періоду не прийнято відповідне рішення про бюджет м. Києва, Київська міська державна адміністрація та районні у м. Києві державні адміністрації мають право здійснювати видатки з відповідних бюджетів м. Києва лише на цілі, які визначені у рішеннях про місцевий бюджет на попередній бюджетний період. При цьому щомісячні видатки не можуть перевищувати 1/12 обсягу видатків, визначених рішенням Київради про бюджет на попередній бюджетний період, крім витрат на погашення зобов'язань із боргу. До прийняття рішення Київради про бюджет м. Києва на поточний бюджетний період проводити капітальні видатки забороняється.

29.19. Рішення Київради про внесення змін та доповнень до бюджету м. Києва проводиться у порядку, передбаченому статтями 23 та 78 Бюджетного кодексу України.

29.20. Квартальні та річні звіти про виконання бюджету м. Києва подаються виконавчим органом Київради (Київською міською державною адміністрацією) у двомісячний строк після завершення відповідного бюджетного періоду.

29.21. Постійною комісією Київради з питань бюджету та соціально-економічного розвитку здійснюється перевірка звіту у визначеній нею формі, після чого виконавчий орган Київради (Київська міська державна адміністрація) подає уточнений звіт про виконання бюджету, і Київрада затверджує звіт про виконання бюджету м. Києва або приймає інше рішення з цього приводу.

Стаття 30. Розгляд та затвердження програми соціально-економічного
та культурного розвитку міста Києва та цільових програм
з інших питань місцевого самоврядування та звітів про їх виконання

30.1. Порядок підготовки з затвердження програми соціальноекономічного та культурного розвитку м. Києва та цільових програм з інших питань місцевого самоврядування регламентується Законом України "Про місцеве самоврядування в Україні" та цим Регламентом.

30.2. Організація роботи по розгляду проекту програми соціально-економічного та культурного розвитку м. Києва покладається на постійну комісію Київради з питань бюджету та соціально-економічного розвитку, яка є провідною комісією з питань опрацювання програми.

30.3. Проект рішення Київради про програму соціальноекономічного та культурного розвитку м. Києва на наступний бюджетний рік начальник Головного управління економіки та розвитку міста Київської міської державної адміністрації представляє на пленарному засіданні сесії Київради не пізніше п'яти днів після подання виконавчим органом Київради (Київською міською державною адміністрацією) проекту рішення Київради та супровідних матеріалів до Київради. Голова постійної комісії Київради з питань бюджету та соціально-економічного розвитку доповідає про порядок і терміни розгляду проекту програми.

30.4. Начальник Головного управління економіки та розвитку міста Київської міської державної адміністрації відповідає на запитання депутатів, після чого проводиться обговорення питання.

30.5. Проект рішення Київради про програму соціальноекономічного та культурного розвитку м. Києва приймається до розгляду.

30.6. Після прийняття до розгляду представленого проекту рішення Київради про програму соціально-економічного та культурного розвитку м. Києва на наступний рік він розглядається депутатами Київради, а також у постійних комісіях Київради. Депутати Київради та постійні комісії Київради формують свої пропозиції до проекту і передають їх у постійну комісію Київради з питань бюджету та соціально-економічного розвитку протягом 10 днів з дня його представлення на сесії Київради.

30.7. Постійна комісія Київради з питань бюджету та соціально-економічного розвитку спільно з представниками інших постійних комісій Київради та представниками Головного управління економіки та розвитку міста Київської міської державної адміністрації розглядає пропозиції до проекту рішення Київради про програму соціально-економічного та культурного розвитку м. Києва і приймає відповідні висновки і пропозиції до нього.

30.8. Висновки та пропозиції до проекту рішення Київради про програму соціально-економічного та культурного розвитку м. Києва направляються в Головне управління економіки та розвитку міста Київської міської державної адміністрації для доопрацювання проекту рішення.

30.9. Розгляд доопрацьованого проекту рішення Київради про програму соціально-економічного та культурного розвитку м. Києва на пленарному засіданні сесії Київради починається з доповіді голови постійної комісії Київради з питань бюджету та соціальноекономічного розвитку щодо висновків та пропозицій до проекту рішення Київради та доповіді начальника Головного управління економіки та розвитку міста Київської міської державної адміністрації про можливість (неможливість) включення висновків та пропозицій комісії при доопрацюванні проекту. Проводиться обговорення питання.

30.10. Висновки та пропозиції до проекту рішення Київради про програму соціально-економічного та культурного розвитку м. Києва голосуються в цілому. Якщо позитивне рішення не прийнято, відбувається постатейне голосування. Під час постатейного голосування розглядаються висновки та пропозиції, не враховані при доопрацюванні проекту рішення, і на розгляді яких наполягають автори.

Пропозиції депутатів Київради, які не розглядалися в постійній комісії Київради з питань бюджету та соціальноекономічного розвитку, на сесії не голосуються.

30.11. Після постатейного голосування сесія Київради приймає проект рішення Київради про програму соціально-економічного та культурного розвитку м. Києва.

30.12. В окремих випадках за рішенням Київради процедура прийняття програми соціально-економічного та культурного розвитку м. Києва може бути змінена.

30.13. Рішення Київради про внесення змін до рішення Київради про програму соціально-економічного та культурного розвитку м. Києва схвалюється Київрадою за поданням офіційного висновку Головного управління економіки та розвитку міста за підсумками трьох кварталів.

30.14. Виконавчим органом Київради (Київською міською державною адміністрацією) подаються квартальні та річні звіти про виконання програми соціально-економічного та культурного розвитку м. Києва у двомісячний термін після завершення відповідного періоду.

30.15. Проекти цільових програм вносяться на розгляд Київради виконавчим органом Київради (Київською міською державною адміністрацією).

30.16. Провідною постійною комісією Київради здійснюється опрацювання програмних положень з постійною комісією Київради з питань бюджету та соціально-економічного розвитку, а також погодження із іншими постійними комісіями Київради, які не пізніше як за 2 тижні до розгляду питання на пленарному засіданні сесії Київради подають свої висновки щодо обгрунтування і забезпечення заходів, передбачених проектом програми.

На затвердження Київрадою проекти цільових програм виносяться відповідними галузевими постійними комісіями Київради.

30.17. Проекти цільових програм та звіти про їх виконання із відповідними висновками постійних комісій Київради не пізніше 12 днів до розгляду їх на пленарному засіданні сесії Київради поширюються серед депутатів Київради.

30.18. Контроль за виконанням програми соціальноекономічного та культурного розвитку м. Києва, а також цільових програм місцевого самоврядування Київрада здійснює, заслуховуючи доповіді виконавчого органу Київради (Київської міської державної адміністрації), та через постійні комісії Київради відповідно до їх компетенції.

Заступник Київського міського голови - секретар Київради В. Яловий

^ Наверх
наверх