документiв в базi
550558
Подiлитися 

Угода
про встановлення для учасників Великої Вітчизняної війни,
трудівників тилу воєнних років та вдів загиблих воїнів додаткових пільг і матеріальної допомоги у зв'язку з
50-річчям Перемоги у Великій Вітчизняній війні 1941-1945 років

Дата підписання: 09.12.1994

Дата набрання чинності для України: 27.06.1996

( Угоду ратифіковано Законом N 145/96-ВР від 26.04.96 )

Уряди держав-учасниць Співдружності Незалежних Держав, далі Сторони,

враховуючи всесвітньо-історичне значення подвигу народів колишнього Союзу РСР та його Збройних Сил у Великій Вітчизняній війні 1941-1945 років, їх вирішальну роль в досягненні Перемоги над фашизмом, в захисті свободи і незалежності Батьківщини та врятуванні людства від фашистського поневолення,

віддаючи данину глибокої пошани і вдячності героїзму і самовідданості учасників війни і трудівників тилу воєнних років, вдовам загиблих воїнів, виявляючи загальний обов'язок держав щодо створення їм гідних умов життя,

погодились про таке:

Стаття 1

Сторони, з урахуванням фінансових можливостей своїх держав, розглянуть питання про підвищення розмірів пенсій учасникам, інвалідам Великої Вітчизняної війни, батькам і вдовам (вдівцям) загиблих воїнів, які не взяли повторного шлюбу, особам, нагородженим орденами і медалями колишнього Союзу РСР за самовіддану працю і бездоганну військову службу в тилу в роки Великої Вітчизняної війни.

Стаття 2

Кожна із Сторін визнає за доцільне відповідно до національного законодавства надати учасникам Великої Вітчизняної війни, які досягли 70-річного віку, пільги, передбачені законодавством колишнього Союзу РСР для інвалідів Великої Вітчизняної війни третьої групи.

Стаття 3

Сторони вживуть заходів щодо безплатного забезпечення в 1995-1996 роках житлом інвалідів і учасників Великої Вітчизняної війни згідно з нормами і в порядку, встановленому їхнім законодавством.

Стаття 4

Сторони нададуть учасникам Великої Вітчизняної війни 50-процентну знижку із затверджених тарифів абонентної плати за квартирні телефони.

Стаття 5

У зв'язку з 50-річчям Перемоги у Великій Вітчизняній війні кожна із Сторін надасть одноразову матеріальну допомогу громадянам своєї держави:

учасникам Великої Вітчизняної Війни, а також батькам і вдовам (вдівцям) загиблих воїнів, які не взяли повторного шлюбу,

особам, нагородженим орденами і медалями колишнього Союзу РСР за самовіддану працю і бездоганну військову службу в тилу в роки Великої Вітчизняної війни.

Стаття 6

Кожна із Сторін надасть право на безплатне поховання з військовими почестями та встановлення надгробників на могилах померлих Героїв Радянського Союзу і кавалерів ордена Слави трьох ступенів, а також передбачить в нормативних актах держав-учасниць Співдружності з урахуванням їх фінансових можливостей мінімальний перелік ритуальних послуг при похованні померлих учасників Великої Вітчизняної війни, які відшкодовуються державою.

Стаття 7

Ця Угода тимчасово застосовується з дня підписання і набуває чинності з дня здачі на зберігання державі-депозитарію третього повідомлення про виконання Сторонами внутрішньодержавних процедур, необхідних для набрання нею чинності.

Вчинено в м.Москві 9 грудня 1994 року в одному дійсному примірнику російською мовою. Дійсний примірник зберігається в Архіві Уряду Республіки Біларусь, який надішле кожній державі, що підписала цю Угоду, її завірену копію.

Пояснювальна записка
до Угоди про встановлення для учасників Великої Вітчизняної
війни, трудівників тилу воєнних років та вдів загиблих воїнів
додаткових пільг і матеріальної допомоги у зв'язку з 50-річчям
Перемоги у Великій Вітчизняній війні 1941-1945 років

Угода про встановлення для учасників Великої Вітчизняної війни, трудівників тилу воєнних років та вдів загиблих воїнів додаткових пільг і матеріальної допомоги у зв'язку з 50-річчям Перемоги у Великій Вітчизняній війні 1941-1945 років укладена 9 грудня 1994 року у м.Москві державами-учасницями Співдружності Незалежних Держав.

Укладення Угоди зумовлене прагненням держав-учасниць СНД посилити соціальний захист ветеранів війни та праці в тилу, віддати їм данину пошани і вдячності за виявлені мужність, героїзм і самовідданість.

Ратифікація Угоди створить умови для поглиблення співробітництва між державами-учасницями Співдружності в галузі соціального захисту ветеранів війни, сприятиме розвитку співробітництва ветеранських організацій.

Приєднання до Угоди не потребує внесення змін і доповнень до чинного законодавства, оскільки додаткові заходи соціального захисту цієї категорії громадян, передбачені в ній, вже враховані в нормах Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" ( 3551-12 ). Рівень соціального захисту ветеранів війни, встановлений у згаданому Законі, значно вищий за рівень, передбачений Угодою, тому її ратифікація та наступна реалізація не потребує додаткових витрат із державного бюджету. Крім того, 23 листопада 1995 року Верховною Радою України прийняті зміни та доповнення до чинного пенсійного законодавства, які передбачають збільшення розмірів пенсії ветеранам війни та надбавок до них. Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 12 квітня 1995 р. N 265 ветеранам війни та трудівникам тилу було надано одноразову матеріальну допомогу.

Виконання Угоди в Україні забезпечуватимуть: Міністерство соціального захисту населення, Міністерство оборони, Міністерство фінансів.

Відповідно до статті 7 Закону України "Про міжнародні договори України" ( 3767-12 ) зазначена Угода потребує ратифікації Верховною Радою України.

^ Наверх