документiв в базi
550558
Подiлитися 
  1999-05-172002-01-102004-03-262009-11-10  

Документ втратив чиннiсть!


ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА АДМІНІСТРАЦІЯ УКРАЇНИ

НАКАЗ
N 230 від 27.04.99
м.Київ

Зареєстровано
в Міністерстві юстиції України
6 травня 1999 р. за N 289/3582

(Наказ втратив чинність на підставі Наказу
Державної податкової адміністрації України
N 1016 від 24.12.20
10)

Про заходи щодо забезпечення виконання Закону України
"Про фіксований сільськогосподарський податок"

( Із змінами, внесеними згідно з Наказами
Державної податкової адміністрації
N 12 від 10.01.20
02
N 170 від 26.03.20
04
N 624 від 10.11.20
09 )

З метою організаційного забезпечення виконання Закону України "Про фіксований сільськогосподарський податок" ( 320-14 ) та Положення про порядок справляння та обліку фіксованого сільськогосподарського податку, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 23 квітня 1999 року N 658, НАКАЗУЮ:

1. Затвердити Порядок розрахунку фіксованого сільськогосподарського податку та заповнення форми розрахунку, розроблені згідно з наказом ДПА України від 20.01.99 N 40.

( Форму податкового розрахунку фіксованого сільськогосподарського податку див. в документі ).

2. Управлінню місцевих податків і зборів та неподаткових платежів подати на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України Порядок розрахунку фіксованого сільськогосподарського податку та заповнення форми розрахунку.

3. Головному управлінню по роботі з платниками податків забезпечити роз'яснювальну роботу у засобах масової інформації щодо Положення про порядок справляння та обліку фіксованого сільськогосподарського податку, Порядку розрахунку фіксованого сільськогосподарського податку та заповнення форми розрахунку.

4. Начальнику управління справами Коваленку В.В. забезпечити тиражування та надіслання Положення про порядок справляння та обліку фіксованого сільськогосподарського податку, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 23 квітня 1999 року N 658, Порядку розрахунку фіксованого сільськогосподарського податку та заповнення форми розрахунку до державних податкових адміністрацій в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі.

5. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Голови Державної податкової адміністрації України Онищенка В.А.

Голова М.Я.Азаров

Затверджено
Наказ Державної податкової
адміністрації України
27.04.99 N 230

(у редакції наказу Державної
податкової адміністрації
України
10.11.2009 N 624)

Зареєстровано
в Міністерстві юстиції України
21 грудня 2009 р. за N 1230/17246

Порядок
розрахунку фіксованого сільськогосподарського
податку та складання податкового розрахунку

1. Цей Порядок визначає єдині правила обчислення фіксованого сільськогосподарського податку (далі - ФСП) і складання податкового розрахунку фіксованого сільськогосподарського податку (далі - Розрахунок ФСП).

2. Платники ФСП визначають суму ФСП на поточний рік у порядку і розмірах, передбачених Законом України "Про фіксований сільськогосподарський податок" ( 320-14 ) (далі - Закон) виходячи з площі земельних ділянок сільськогосподарських угідь, переданих сільськогосподарському товаровиробнику у власність або наданих йому у користування, в тому числі на умовах оренди, а також земель водного фонду, які використовуються рибницькими, рибальськими, риболовецькими господарствами, що займаються розведенням, вирощуванням та виловом риби у внутрішніх водоймах (озерах, ставках та водосховищах), і нормативної грошової оцінки земель сільськогосподарського призначення, проведеної за станом на 1 липня 1995 року відповідно до Методики нормативної грошової оцінки земель сільськогосподарського призначення та населених пунктів, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 23.03.95 N 213.

3. Складання Розрахунку ФСП здійснюється у такому порядку:

3.1. Розрахунок ФСП заповнюється друкованим способом, чорнильними або кульковими ручками синього або чорного кольору.

У Розрахунку ФСП не повинно бути підчисток, виправлень, дописок і закреслень.

3.2. У Розрахунку ФСП, що подається до органу державної податкової служби (далі - орган ДПС), заповнюються всі показники, що визначені у цьому Розрахунку ФСП.

3.3. При поданні платником ФСП Розрахунку ФСП (загального, нового загального, уточнюючого загального, звітного, нового звітного, уточнюючого звітного) у титульній частині Розрахунку ФСП зазначається позначка "Х" у відповідній клітинці "Вид розрахунку", а також зазначається номер (послідовно наростаючим підсумком від кількості поданих у поточному році відповідних Розрахунків ФСП за рядком "1.1.Т. Порядковий номер за рік").

3.4. Позначка "Х" у відповідному рядку "Вид розрахунку" зазначається з урахуванням таких особливостей:

а) якщо у платника ФСП у власності та/або користуванні, у тому числі на умовах оренди, є земельні ділянки, що розташовані в межах території декількох органів місцевого самоврядування, то позначка "Х" зазначається у рядку "Вид розрахунку" - "Звітний" окремо в кожному Розрахунку ФСП, що подається до органу ДПС за місцем розташування таких земельних ділянок. Така сама позначка зазначається в окремому Розрахунку ФСП у рядку "Вид розрахунку" - "Загальний", що подається платником до органу ДПС за своїм місцезнаходженням;

б) якщо у платника ФСП у власності та/або користуванні, у тому числі на умовах оренди, є земельна(і) ділянка(и), що розташована(і) в межах території одного органу місцевого самоврядування за місцезнаходженням платника податку, то позначка "Х" зазначається у рядку "Вид розрахунку" - "Звітний" і подається платником до органу ДПС за місцем розташування такої(их) земельної(их) ділянки(ок), що одночасно є звітним та загальним Розрахунком ФСП;

в) у разі зміни площі земельних ділянок протягом базового звітного податкового періоду у зв'язку з набуттям або переходом права власності та/або користування, у тому числі на умовах оренди, в межах території декількох органів місцевого самоврядування (нові земельні ділянки), позначка "Х" зазначається у рядку "Вид розрахунку" - "Новий звітний" окремо в кожному Розрахунку ФСП, що подається до органу ДПС за місцем розташування таких земельних ділянок. Така само позначка зазначається в окремому Розрахунку ФСП у рядку "Вид розрахунку" - "Новий загальний";

г) при уточненні суми ФСП позначка "Х" зазначається у рядку "Вид розрахунку" - "Уточнюючий звітний" та окремо "Уточнюючий загальний" з урахуванням раніше зазначених позначок у звітному або загальному Розрахунку ФСП.

Платник ФСП виправляє самостійно виявлені ним помилки минулих податкових періодів у порядку, установленому пунктом 5.1 статті 5 і пунктом 17.2 статті 17 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" ( 2181-14 ).

Уточнюючий(і) Розрахунок(и) ФСП за податковий(і) період(и) минулого(их) року(ів) у зв'язку із збільшенням або зменшенням податкових зобов'язань за наслідками уточнень за податковий(і) період(и) минулого(их) року(ів) складається(ються) окремо за кожен рік з урахуванням строків давності та їх застосування, визначених статтею 15 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" ( 2181-14 ).

3.5. У відповідні рядки колонки 2 записуються дані по землях сільськогосподарського призначення (сільськогосподарські угіддя (рілля, сіножаті, пасовища, багаторічні насадження) та землі водного фонду).

3.6. У відповідні рядки колонки 3 записуються площі земельних ділянок у гектарах з чотирма десятковими знаками після коми згідно з правовстановлювальними документами.

3.7. У відповідні рядки колонки 4 записується розмір нормативної грошової оцінки земельної ділянки, що встановлена на відповідній території.

3.8. У відповідні рядки колонки 5 записуються ставки ФСП з одного гектара сільськогосподарських угідь (рілля, сіножаті, пасовища, багаторічні насадження), встановлені у відсотках до їх нормативної грошової оцінки та/або для земель водного фонду, у відсотках до нормативної грошової оцінки одиниці площі ріллі по областях та Автономній Республіці Крим, передбачені статтями 3 і 4 Закону ( 320-14 ).

3.9. У відповідні рядки колонки 6 записується результат добутку значень відповідних рядків за колонками 3, 4, 5, поділений на 100.

3.10. Значення за рядком 3 дорівнює сумі значень відповідних рядків за колонками 7-18.

3.11. У рядку 4 записуються показники раніше поданого відповідного Розрахунку ФСП, що уточнюється.

3.12. У рядку 5 записуються різниці позитивних значень за рядками 3 та 4 у разі складання Розрахунку ФСП, який містить уточнення податкових зобов'язань минулих податкових періодів, за якими настав строк сплати, та/або майбутніх податкових періодів, за якими не настав строк сплати.

3.13. У рядку 6 записується значення показників за відповідними колонками 7-18 рядка 5, за якими настав строк сплати.

3.14. У рядку 7 записуються різниці позитивних значень за рядками 4 та 3 у разі складання Розрахунку ФСП, який містить уточнення податкових зобов'язань минулих податкових періодів, за якими настав строк сплати, та/або майбутніх податкових періодів, за якими не настав строк сплати.

3.15. У рядку 8 записується значення показників за відповідними колонками 7-18 рядка 7, за якими настав строк сплати.

3.16. У рядку 9 записується значення, яке становить п'ять відсотків від показника за рядком 6 колонок 7-18 уточнюючого Розрахунку ФСП, що містить виправлені показники.

3.17. У рядку 10 записується кількість аркушів пояснення (розкриття) окремих результатів фінансово-господарської діяльності.

4. У рядках 11, 12 та 13 заповнюються суми значень за даними розрахунку питомої ваги доходу від реалізації сільськогосподарської продукції власного виробництва та продуктів її переробки в загальній сумі валового доходу підприємства за попередній звітний (податковий) рік (за 20__ рік), затвердженого Міністерством аграрної політики України.

Рядки 11, 12 та 13 заповнюються один раз при поданні загального та/або звітного Розрахунку ФСП за станом до 1-го лютого.

5. Розрахунок ФСП підписується керівником підприємства, головним бухгалтером (вказуються їх прізвища, ініціали, проставляється дата заповнення) і скріплюється печаткою підприємства.

6. До органів ДПС подається оригінал податкового Розрахунку ФСП.

7. За добровільним рішенням платника ФСП Розрахунок ФСП може бути поданий до органу ДПС в електронній формі.

8. У спеціальному полі для службових відміток посадова особа органу ДПС проставляє відмітку про внесення даних до електронної бази податкової звітності.

9. Посадова особа органу ДПС, яка здійснює камеральну перевірку, у спеціальному розділі Розрахунку ФСП ставить дату перевірки, прізвище та підпис. У разі виявлення порушень за результатами камеральної перевірки складається акт камеральної перевірки, вказуються його номер та дата складання.

( Порядок із змінами, внесеними згідно з Наказом Державної податкової адміністрації N 12 від 10.01.2002, в редакції Наказів Державної податкової адміністрації N 170 від 26.03.2004, N 624 від 10.11.2009 )

^ Наверх
наверх