документiв в базi
550558
Подiлитися 
Актуальні новини вiд   < 05.11.2018 №2  >

Призначення допомоги по безробіттю. Суми та період виплат.

В продовження теми обліку громадян у центрі зайнятості, розберемо тему нарахування допомоги по безробіттю та як впливає на її розмір страховий стаж працівника та причина звільнення.

Як ми і повідомляли у своїй новині за 05 листопада 2018 року (Взяття на облік в центрі зайнятості) - допомогу по безробіттю призначають на 8-ий день після того, як взяли на облік в Центр зайнятості. У той самий час, громадянам, які звільнились з останнього місця роботи за власним бажанням без поважних причин або за порушення трудової дисципліни, виплати нараховуватимуться з 91-ого дня.

Тепер, більш детально про періоди виплати грошової компенсації:

- 720 днів - для осіб передпенсійного віку (за 2 роки до виходу на пенсію);

- 360 днів - стандартна тривалість виплат для більшості громадян;

- 270 днів - при звільненні з останнього місця роботи за власним бажанням без поважних причин, за згодою сторін, а також по пунктах 3, 4, 7, 8 статті 40 і 41 і 45 Кодексу законів про працю України;

- 180 днів - для переселенців, а також молоді, яка закінчила або припинила навчання у загальноосвітніх, професійно-технічних і вищих навчальних закладах, звільнилася зі строкової військової служби.

Далі, безпосередньо про розмір допомоги по безробіттю.

Так, у випадку виплати розміру мінімальної суми допомоги по безробіттю в Україні, вона виплачується тим, хто за останній календарний рік має страховий стаж менше шести місяців або звільнений з останньої роботи з підстав, передбачених п. 3, 4, 7 і 8 ст. 40, ст. 41 і 45 КЗпП, а також переселенцям, випускникам навчальних закладів (без досвіду роботи) і демобілізованим зі служби в армії.

Безробітні особи, у яких страховий стаж за останні 12 місяців до реєстрації на біржі праці перевищує півроку або мають перерву в роботі з поважних причин, будуть отримувати виплату в процентному співвідношенні до їх середньої зарплати в залежності від страхового стажу, але не менше мінімального розміру допомоги по безробіттю, встановленого для цієї категорії.

- менше 2 років - 50%;

- 2-6 років - 55%;

- 6-10 років - 60%;

- більше 10 років - 70%.

За діючими нормами, сума виплат залежно від тривалості безробіття плавно зменшується. В перші 90 днів безробітний отримує 100% призначеної йому грошової допомоги, наступні 90 днів - 80%, а далі виплати становлять 70%.

Інформаційно! Максимальний розмір допомоги по безробіттю не може перевищувати чотирикратного розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

_______________________________________________________

СХОЖІ НОВИНИ ЗА ПОПЕРЕДНІЙ ПЕРІОД:

05 листопада 2018 року (Взяття на облік в центрі зайнятості)

08 червня 2018 року (Зайнятість населення та послуги служби зайтятості)

06 червня 2018 року (Що потрібно знати про порядок реєстрації у службі зайнятості)

23 квітня 2018 року (Про зайнятість та працевлаштування громадян роботодавці звітуватимуть по-новому)

20 лютого 2018 року (Чи можливо відмовитися від запропонованої службою зайнятості посади, якщо вона вам не підходить?)

28 вересня 2017 року (Кабінетом Міністрів України збільшені витрати Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття)