Актуальні новини вiд | < | 05.11.2018 №2 | > |
Призначення допомоги по безробіттю. Суми та період виплат.
В продовження теми обліку громадян у центрі зайнятості, розберемо тему нарахування допомоги по безробіттю та як впливає на її розмір страховий стаж працівника та причина звільнення.
Як ми і повідомляли у своїй новині за 05 листопада 2018 року (Взяття на облік в центрі зайнятості) - допомогу по безробіттю призначають на 8-ий день після того, як взяли на облік в Центр зайнятості. У той самий час, громадянам, які звільнились з останнього місця роботи за власним бажанням без поважних причин або за порушення трудової дисципліни, виплати нараховуватимуться з 91-ого дня.
Тепер, більш детально про періоди виплати грошової компенсації:
- 720 днів - для осіб передпенсійного віку (за 2 роки до виходу на пенсію);
- 360 днів - стандартна тривалість виплат для більшості громадян;
- 270 днів - при звільненні з останнього місця роботи за власним бажанням без поважних причин, за згодою сторін, а також по пунктах 3, 4, 7, 8 статті 40 і 41 і 45 Кодексу законів про працю України;
- 180 днів - для переселенців, а також молоді, яка закінчила або припинила навчання у загальноосвітніх, професійно-технічних і вищих навчальних закладах, звільнилася зі строкової військової служби.
Далі, безпосередньо про розмір допомоги по безробіттю.
Так, у випадку виплати розміру мінімальної суми допомоги по безробіттю в Україні, вона виплачується тим, хто за останній календарний рік має страховий стаж менше шести місяців або звільнений з останньої роботи з підстав, передбачених п. 3, 4, 7 і 8 ст. 40, ст. 41 і 45 КЗпП, а також переселенцям, випускникам навчальних закладів (без досвіду роботи) і демобілізованим зі служби в армії.
Безробітні особи, у яких страховий стаж за останні 12 місяців до реєстрації на біржі праці перевищує півроку або мають перерву в роботі з поважних причин, будуть отримувати виплату в процентному співвідношенні до їх середньої зарплати в залежності від страхового стажу, але не менше мінімального розміру допомоги по безробіттю, встановленого для цієї категорії.
- менше 2 років - 50%;
- 2-6 років - 55%;
- 6-10 років - 60%;
- більше 10 років - 70%.
За діючими нормами, сума виплат залежно від тривалості безробіття плавно зменшується. В перші 90 днів безробітний отримує 100% призначеної йому грошової допомоги, наступні 90 днів - 80%, а далі виплати становлять 70%.
Інформаційно! Максимальний розмір допомоги по безробіттю не може перевищувати чотирикратного розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
_______________________________________________________
СХОЖІ НОВИНИ ЗА ПОПЕРЕДНІЙ ПЕРІОД:
05 листопада 2018 року (Взяття на облік в центрі зайнятості)
08 червня 2018 року (Зайнятість населення та послуги служби зайтятості)
06 червня 2018 року (Що потрібно знати про порядок реєстрації у службі зайнятості)