Актуальні новини вiд | < | 30.10.2018 №4 | > |
Впровадження Е-квитка. Що? Де? Коли?
За довгі роки ми всі вже звикли на початку поїздки у громадському транспорті сплачувати готівкою при вході, або ж кондуктору при обході, а потім перераховувати решту. Скоро про все це можна буде забути із впровадженням в дію ухваленого Верховною Радою України Закону N 1812-VIII.
В українських міст з'явилася свобода дій для впровадження автоматизованої системи обліку оплати проїзду в пасажирському транспорті, яка тепер закріплена на законодавчому рівні.
Впровадити такі переворотні зміни виявили бажання 17 українських міст.
У Києві дане питання процесуально врегульоване Розпорядженням КМДА від 22.10.2018 р. N 1887, яким затверджений відповідний Порядок.
Пропонується введення єдиного квитка (на основі безконтактної електронної пластикової карти) для всіх видів громадського транспорту (незалежно від форми власності). Хоча, розплатитися за поїздку можна буде:
1. Спеціальним талончиком з QR-кодом. Продаватимуть такі в IBox (які мають встановити на кожній зупинці), банківських терміналах, кіосках "Союздрук" та Т-кіосках.
2. Спеціальною пластиковою карткою - подібною до карток метро (але не тією ж самою). Придбавши таку картку, на неї можна буде "закинути" гроші за певну кількість поїздок. Чим більше поїздок - тим дешевший проїзд, як і у метро.
3. Банківською карткою. З 31 березня обіцяють розрахунок також картками з системою PayPass і PayWay.
4. "Карткою киянина". З нею кожен проїзд коштуватиме на 50 копійок менше.
А з 01.11.2018 р. почнеться тестовий період е-квитка. Такий період триватиме, орієнтовно, три місяці.
Що ж стосується вартості е-квитка, то разовий проїзд складатиме 8 гривень. Поки що жодних наступних підвищень у КМДА не анонсували. До всього - будуть "знижки" для тих, хто оплачуватиме велику кількість поїздок, та для власників "Картки киянина".
Спеціальну пластикову картку (без записаних поїздок) потрібно буде придбати окремо, попередньо її вартість 40-50 грн - це одноразова плата за придбання.
Основною метою таких інноваційних нововведень є спрощення та забезпечення прозорості оплати за проїзд.
Пристроєм для списування плати за проїзд буде валідатор. Мешканці та гості столиці, мабуть вже звертали увагу на те, що громадський транспорт вже їми обладнаний.
Пасажиру буде достатньо просто провести квитком, розміром із банківську картку, біля валідатора. Проїзд оплачений.
Що ж стосується пільг, то як і раніше, пільговики будуть користуватись транспортом безкоштовно. Електронний квиток вони теж зможуть отримати безкоштовно.
Закон N 1812-VIII - це не обов'язок, а право кожного міста самостійно вирішувати питання щодо впровадження таких нововведень.
_______________________________________________________
СХОЖІ НОВИНИ ЗА ПОПЕРЕДНІЙ ПЕРІОД:
03 жовтня 2018 року (Укрзалізниця з 1 жовтня підвищила ціни на квитки)
10 вересня 2018 року (ВАРТІСТЬ КВИТКІВ на проїзд залізницею у різні пори року буде РІЗНА)
31 серпня 2018 року (Стала відома вартість квитків на "Поїзд 4 столиць")
23 липня 2018 року (Повернення платежів за невикористані проїзні документи (квитки))