Актуальні новини вiд | < | 19.10.2018 №4 | > |
Як заповнити Декларацію про доходи і витрати, якщо ви отримуєте субсидію?!
Нормами діючого законодавства визначено, що Декларацію повинна заповнювати особа за місцем реєстрації (або особа, яка орендує житло і фактично сплачує вартість одержуваних послуг.)
Тепер більш детально про сам порядок заповнення.
У правому верхньому куті зазначається назва місцевого управління соціального захисту населення до якого подається Декларація.
Розділі І
У позиції 1 вказуються прізвище, ім’я по-батькові особи, яка звертається.
У позиції 2 необхідно зазначити загальну та опалювальну площу житлового приміщення (кв. метрів), кількість поверхів у будинку, а також підкреслити тип будинку: індивідуальний чи багатоквартирний.
У позиції 3 вказуються відомості про всіх осіб, зареєстрованих у житловому приміщенні (або фактично проживаючих - для осіб, які орендують житло і вказані у договорі оренди, або для індивідуальних забудовників, будинки яких не прийняті в експлуатацію), яким нараховується плата за житлово-комунальні послуги із зазначенням прізвища, ім’я по-батькові, дати народження, серії та номера паспорта, ідентифікаційного номера (за наявності) таких осіб. У графі "Примітки" можливо зазначити, що конкретна особа не проживає і їй не нараховується плата за житлово-комунальні послуги.
Розділ ІІ
Заповнюються відомості про членів сім'ї - осіб зі складу домогосподарства незалежно від реєстрації їхнього місяця проживання - чоловіка, дружини, неповнолітніх дітей.
Розділі III
Увага! В даному розділі вказуються ЛИШЕ дані про види та суми доходів осіб, які входять до складу домогосподарства, а також членів сім’ї осіб зі складу домогосподарства незалежно від реєстрації їхнього місця проживання (фактичного місця проживання), інформація про які відсутня в Державному реєстрі фізичних осіб - платників податків та реєстрі застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування за III-IV квартали 2017 року (у травні 2018-го).
Розділ IV
Зазначаються відомості про транспортні засоби, які зареєстровані в установленому порядку і з дати випуску яких минуло менше ніж 5 років (крім мопеда), що перебувають у власності або володінні осіб, які входять до складу домогосподарства, а також членів сім’ї осіб зі складу домогосподарства незалежно від реєстрації їхнього місця проживання (фактичного місця проживання).
Розділ V
Вказується інформація про осіб, які здійснили одноразову купівлю майна або оплату послуг протягом 12 місяців перед зверненням за призначенням субсидії на суму, яка на час купівлі (оплати) перевищує 50 тисяч гривень із зазначенням виду, вартості, дати здійснення купівлі (оплати) майна або послуг.
Відомості, зазначені у Декларації, засвідчуються підписом особи, а також зазначається дата заповнення Декларації.
Звертаємо увагу! Податковим кодексом України, а, насамперед, статтею 165.1.1 визначено, що субсидія, незалежно від вигляду в якому вона виплачується, не включається до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку. Тому монетизація частини зекономлених субсидій жодним чином НЕ впливає на процес декларування, а отримана від держави сума НЕ повинна зазначатися у Декларації про доходи громадян.
__________________________________________________
СХОЖІ НОВИНИ ЗА ПОПЕРЕДНІЙ ПЕРІОД:
20 серпня 2018 року (Розрахунок розміру субсидій. Наглядні приклади.)
20 серпня 2018 року (Нормативи, що використовуються під час розрахунку субсидії)
08 серпня 2018 року (Обережно! "Фейковий" сайт для подання Е-декларацій)
22 червня 2018 року (Умови для призначення субсидії безробітним)
12 червня 2018 року (Субсидії. Перевірки. Кому чого чекати?!)
27 квітня 2018 року (Все про субсидії 2018)
22 січня 2018 року (Порядок здійснення монетизації субсидій на рівні підприємств-надавачів послуг)