документiв в базi
550558
Подiлитися 
Актуальні новини вiд   < 17.10.2018 №2  >

Незаконне використання символіки Червоного Хреста - це ВІЙСЬКОВИЙ ЗЛОЧИН!

Емблема Червоного Хреста використовується медичною службою Збройних Сил України під час збройних конфліктів для позначення власного медичного персоналу, медичних формувань і санітарно-транспортних засобів на суші, на морі та у повітрі.

Контроль за використанням емблеми зазначеною службою здійснюється Міністерством оборони України.

Товариство Червоного Хреста України уповноважене надавати в розпорядження медичної служби Збройних Сил України свій медичний персонал, а також свої медичні формування та санітарно-транспортні засоби, створювати групи з надання першої медичної допомоги.

Під час збройних конфліктів емблеми Червоного Хреста, Червоного Півмісяця, Червоного Кристала як захисний знак можуть використовуватися для позначення медичних формувань, санітарно-транспортних засобів і медичного персоналу іноземних Товариств Червоного Хреста і Червоного Півмісяця та інших міжнародних організацій з подання допомоги, присутніх на території України, за наявності відповідного погодження з Товариством Червоного Хреста України та офіційного дозволу Кабінету Міністрів України щодо такого перебування та діяльності згідно з чинним законодавством України.

Загалом, всі питання відносно даної символіки визначені у Законі України "Про символіку Червоного Хреста, Червоного Півмісяця, Червоного Кристала в Україні" N 862-XIV.

_______________

Що ж стосується НЕзаконного використання символіки Червоного Хреста, Червоного Півмісяця, Червоного Кристала та зловживання ними, то слід зазначити, що це - військовий злочин! За останній передбачено відповідальність за 435 статтею Кримінального кодексу України. Слід відрізняти даний злочин від злочину, відповідальність за який передбачено 445 статтею цього ж Кодексу.

Розберемо злочин за його складом.

Об'єктом злочину є порядок дотримання правил і звичаїв війни. Правилами війни передбачено, що сторони, які воюють, не мають права нападати на санітарні формування, транспорт та їх особовий склад. Якщо розпізнавальні знаки будуть використовуватися членами війни як воєнна хитрість, це може потягти за собою напади на ці формування, транспорт, поранених чи хворих.

Об'єктивна сторона злочину характеризується такими альтернативними діями:

- носінням в районі воєнних дій символіки Червоного Хреста, Червоного Півмісяця або Червоного Кристала особами, які не мають на це права

- зловживання в умовах воєнного стану прапорами чи знаками Червоного Хреста, Червоного Півмісяця або Червоного Кристала (зокрема, нанесення цієї символіки на майно, яке належить до складу медичних формувань)

- зловживання пофарбуванням, присвоєним санітарно-транспортним засобам (наприклад, використання військовими підрозділами пофарбування, яке імітує знаки Червоного Хреста, Півмісяця або Кристала - емблеми (червоні хрест, півмісяць, кристал на білому тлі), назви, розпізнавальні сигнали тощо).

Суб'єктом злочину є військовослужбовець, який не належить до складу медичних формувань чи санітарно-транспортних засобів, а так само військові службові особи, за наказом яких транспортні засоби, що не належать до санітарних, були відповідним чином пофарбовані чи іншим способом відмічені.

Суб'єктивна сторона злочину характеризується прямим умислом.

_______________

Злочин та покарання

За вчинення злочину передбачено кримінальну відповідальність у виді позбавлення волі на строк до двох років.

За аналогічний злочин в Молдові (ст. 392 Кримінального кодексу - "Віроломне використання емблеми Червоного Хреста як засобу захисту під час збройного конфлікту", якщо це потягло тяжкі тілесні ушкодження, іншу тяжку шкоду здоров'ю або смерть людини) передбачено відповідальність у виді позбавлення волі на строк від п'яти до десяти років.

В законодавстві Російської Федерації не передбачено відповідальності за незаконне використання символіки Міжнародного комітету Червоного Хреста і Червоного Півмісяця.

_______________________________________________

СХОЖІ НОВИНИ ЗА ПОПЕРЕДНІЙ ПЕРІОД:

08 жовтня 2018 року (ВІЙСЬКОВА УГОДА З ПОЛЬЩЕЮ. Президент підписав Закон "Про ратифікацію Генеральної угоди між Кабінетом Міністрів України та урядом Республіки Польща про співробітництво в сфері оборони")

01 жовтня 2018 року (1 ЖОВТНЯ СТАРТУВАВ ОСІННІЙ ПРИЗОВ на строкову військову службу)

19 вересня 2018 року (Порядок дії Єдиного електронного реєстру військовозобов’язаних і призовників)

04 вересня 2018 року (Міжнародні ВІЙСЬКОВІ навчання в Україні)

29 серпня 2018 року (Підвищений соціальний захист військовослужбовців)

09 серпня 2018 року (Розпочата підготовка до осіннього призову в Україні)

23 червня 2018 року (Мотивація для військових та заохочення до служби)

06 червня 2018 року (Військовим судам бути!)

16 травня 2018 року (Допомога при загибелі чи інвалідності іноземців - військових Збройних Сил України)

11 квітня 2018 року (Грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб.)

05 березня 2018 року (Військова пенсія 2018)

27 лютого 2018 року (Закон щодо посилення соціального захисту учасників АТО і Революції Гідності вступив в дію)