документiв в базi
550558
Подiлитися 
Актуальні новини вiд   < 08.11.2018  >

Як уникнути обману покупцю земельної ділянки?!

То ж як уникнути обману? На що треба звернути увагу при купівлі земельної ділянки в Україні, щоб врешті отримати бажане?

Покупець (новий власник земельної ділянки), як би прикро це не було, але може зустрітися з такими проблемами як:

- фальшивий державний акт або те, що було видано декілька актів на одну ділянку;

- відсутня технічна документація чи проект відведення або немає позитивного висновку експертизи землевпорядної документації;

- цільове призначення земельної ділянки не відповідає бажаному;

- куплена земельна ділянка у найближчому майбутньому буде відчужена для суспільних потреб або з мотивів суспільної необхідності;

- наявність обмежень (сервітут, інженерна інфраструктура, охоронні, санітарні, санітарно-захисні та ін. зони);

- межа ділянки не відповідає зазначеній у державному акті та ін.

З метою уникнення у майбутньому подібних перелічених проблем, радимо провести земельний аудит земельної ділянки, яку бажаєте купити (надання таких консультативних послуг регулюється Законом України "Про землеустрій").

Земельний аудит повинен містити такі види робіт:

- перевірка правовстановлюючих документів на землю (обов’язкові реквізити документів, часові інтервали видачі різних документів, правильність заповнення);

- детальна перевірка права власності (інформація про земельну ділянку в АС ДЗК, перевірка землевпорядної документації, підстав виникнення права на землю, процедури видачі й реєстрації правовстановлюючих документів, визначення розміру плати за землю);

- перевірка задокументованих обмежень на використання землі й обтяження прав на землю (цільове призначення земельної ділянки, наявні обмеження, обтяження, застави, іпотеки, сервітути, прибережні захисні смуги і охоронні зони водних об’єктів, т.д.);

- перевірка фізичних властивостей земельної ділянки і розвитку прилягаючої території (винесення меж земельної ділянки в натуру, перевірка межових знаків, можливості доступу до ділянки, визначення охоронних зон комунікацій, план розвитку території і його вплив на ціну ділянки).

Це приблизний перелік, адже ця послуга ще не містить чітко визначеного регламентованого виду робіт. Відразу помітно, що ці питання тісно пов’язані з системою ведення державного земельного кадастру, яка і повинна мати повну якісну достовірну інформацію про земельний фонд України.

Державний земельний кадастр - це єдина державна система земельно-кадастрових робіт, яка встановлює процедуру визнання факту виникнення або припинення права власності і права користування земельними ділянками та містить сукупність відомостей і документів про місце розташування та правовий режим цих ділянок, їх оцінку, класифікацію земель, кількісну та якісну характеристику, розподіл серед власників землі та землекористувачів. Передбачається, що державний земельний кадастр має бути основою для ведення кадастрів інших природних ресурсів, хоча у даний час він практично не виконує цієї функції.

Сучасний державний земельний кадастр України характеризується значною кількістю проблем, що пов’язані із невизначеністю правового статусу земельно-кадастрових відомостей та порядку ведення кадастру, недостатньою достовірністю та повнотою існуючої земельно-кадастрової інформації, майже повною відсутністю реєстраційних даних щодо обмежень у використанні земель, недостатньою автоматизацією та інформатизацією кадастрово-облікових процедур, відсутністю документального статусу у електронних кадастрових даних тощо.

_________________________________________________

СХОЖІ НОВИНИ ЗА ПОПЕРЕДНІЙ ПЕРІОД:

28 серпня 2018 року (Ставки земельного податку)

22 серпня 2018 року (Розірвання договору оренди землі до закінчення його строку дії)

17 серпня 2018 року (в межах проекту "Я МАЮ ПРАВО!" Міністерство юстиції презентувало відеоролик із серії "Знай своє право на землю")

09 серпня 2018 року (Оцінка землі по новому)

24 липня 2018 року (Порядок підготовки та внесення до органів виконавчої влади або органів місцевого самоврядування клопотань з питань дотримання вимог земельного законодавства)

10 липня 2018 року (Порядок грошової оцінки землі зазнав змін)

05 квітня 2018 року (Землю фермерам! Таке рішення схвалив Кабмін.)

12 березня 2018 року (До уваги власників земельних ділянок набувших право власності до 2004 року)

03 січня 2018 року (В Україні продовжено мораторій на продаж землі)

11 грудня 2017 року (Удосконалений механізм захисту речових прав на земельні ділянки)

06 листопада 2017 року (Розпоряджатися землями державного фонду країни дозволять органам місцевого самоврядування)

30 серпня 2017 року (Облік плати за землю, яку сплачує кооператив, що управляє будинком)

18 липня 2017 року (Визначений механізм доступу державних реєстраторів прав на нерухомість та користування останніми відомостями Держземкадастру)