документiв в базi
550558
Подiлитися 
Актуальні новини вiд   < 15.06.2018  >

Відмова в оформлені візи та її анулювання

Держави, які приймають, досить прискіпливі до візитерів. Після того, як країну для подорожі обрано, маршрут розпланований, а квитки і номер в готелі заброньовані, настає найвідповідальніший момент - отримання візи. І якщо у когось це проходить без ускладнень, то іншим щастить менше, і замість одного довгоочікуваного штампа в паспорті вони отримують зовсім інший, не такий обнадійливий.

Розберемо основні причини для відмови українцю в оформленні візи.

Неповний комплект документів

У кожної країни свої вимоги до необхідного комплекту документів, причому докладний список завжди можна знайти на сайті посольства або отримати при особистому зверненні. Найпоширенішою причиною для відмови у візі є нестача одного або двох довідок, ксерокопії сторінок паспорта або застаріла виписка з банківського рахунку. Окрему увагу зверніть на мінімальну суму страховки, адже порушення цієї вимоги (зменшення суми) також призведе до відмови.

Завідомо неправдиві дані в анкеті

Всі документи, подані до посольства, проходять ретельну перевірку. Саме тому небезпечно фальсифікувати дані в анкеті, посилаючись на невірне місце роботи або надаючи довідку про зарплату з неправдивими відомостями. Співробітник посольства майже завжди здійснить контрольний дзвінок у зазначену організацію і легко розкриє обман, причому в цьому випадку заново подати документи на візу не так просто, а заборона на в'їзд в країну може тривати від 3 місяців до року.

Візи країн-супротивників

У зв'язку із загостреною зовнішньополітичною ситуацією деякі держави не дають візу і не пускають на свою територію тих, хто вже побував в гостях у супротивника. Найяскравішим прикладом є заборона на в'їзд у Сирію, Ліван, Ємен, Судан, Лівію та Іран мандрівникам, які до цього відвідували Ізраїль і мають діючу візу цієї держави, або яка закінчилась.

Проблеми із законом

Держава, яка дозволяє туристові доступ на свою територію, має право розраховувати на адекватну поведінку і законослухняність. Але запас довіри у більшості країн невеликий - варто хоч якось порушити закон, і ось вже для подорожей стають доступні лише безвізові напрямки. Пояснюється це тим, що кожен вчинок мандрівника вноситься в загальну базу, доступ до якої мають всі країни Шенгенської угоди і низка інших держав. Кожен, хто подав документи на візу, перевіряється, в тому числі і на адміністративні порушення. Того, хто в минулому проявив неповагу до законів однієї країни, з великою ймовірністю буде відмовлено у візі в іншу. До речі, порушенням закону вважається також те, що турист не проживав у готелі, місце в якому забронював.

Хитке фінансове становище

Будь-яка країна зацікавлена в туристі як джерелі доходів. Чим більше він витратить грошей на проживання, розваги, харчування, проїзд і сувеніри, тим вигідніше це для приймаючої держави. Тому пускати незабезпечених туристів просто не має сенсу, а часом і небезпечно, адже вони цілком можуть попросити політичного притулку або стати нелегальними мігрантами. Саме тому посольство ретельно перевіряє фінансове становище кожного потенційного гостя. Найкращим доказом того, що турист повернеться на батьківщину, а під час поїздки робитиме щедрі вливання в чужий бюджет, є солідний рахунок у банку, довідка про доходи або документи, що підтверджують наявність майна. Якщо ж співробітник посольства з якоїсь причини вирішить, що мандрівник неплатоспроможний або і зовсім не збирається повертатися на батьківщину, у візі неодмінно відмовлять.

Відсутність "другої половини"

На жаль, наразі існує низка країн, потрапити в які можна лише будучи сімейною парою або перебуваючи в складі туристичної групи. Самотнім дівчатам відмовляють у візі, не наводячи ніяких виразних аргументів. Так, наприклад, США найчастіше не хочуть поповнювати росіянками і українками ряди представниць найдавнішої професії, а в деяких арабських країнах молоду незаміжню жінку і зовсім не сприймають як людину, здатну приймати рішення.

Неохайний зовнішній вигляд і дивна поведінка

Зробити висновки про претендента можуть і на підставі його поведінки та зовнішнього вигляду. Хоча прислів'я не радить судити "по одягу", в посольстві це правило явно не діє. Брудний одяг, зухвалий макіяж, недоречні жарти або агресія також здатні схилити чашу терезів не в ту сторону, яка потрібна мандрівникові.

В свою чергу, підставами для відмови іноземцю або особі без громадянства в оформленні віз є:

- загроза інтересам безпеки держави або охорони громадського порядку; забезпеченню охорони здоров'я, захисту прав і законних інтересів громадян України, інших осіб, які проживають в Україні;

- подання у разі порушення іноземцем або особою без громадянства клопотання щодо оформлення візових документів свідомо неправдивих відомостей або підроблених документів;

- несплата консульського збору за автоматизоване оброблення візової анкети чи за оформлення візи;

- відсутність страхового поліса, встановленого законодавством України зразка;

- наявність фактів порушення законодавства України під час попереднього перебування на її території;

- невідповідність паспортного документа встановленому зразку;

- відсутність коштів на перебування в Україні;

- відсутність документів про обстеження на вірус імунодефіциту людини (у разі оформлення в'їзду в Україну на період понад 3 місяці);

- некоректна поведінка під час звернення до дипломатичного представництва чи консульської установи України щодо оформлення візи, вияв неповаги до України тощо.

В оформленні візи може бути також відмовлено, якщо від дати попередньої відмови минуло менше одного року. У разі відмови в оформленні візи мотиви такого рішення заявникові можуть не пояснюватися. Віза може бути анульована під час проходження прикордонного контролю у разі в'їзду в Україну, якщо іноземець або особа без громадянства:

- перебуває у списку осіб, яким згідно із законодавством України заборонено в'їзд на її територію;

- порушує порядок перетину державного кордону, митні правила, санітарні норми або не виконує законних вимог посадових осіб, які здійснюють відповідний контроль у пункті пропуску через державний кордон.

Віза може бути анульована під час перебування іноземця або особи без громадянства на території України у разі:

- виявлення факту подання особою під час оформлення візи свідомо неправдивих відомостей або підроблених документів;

- визнання особи згідно із законодавством України небажаною для перебування в Україні;

- прийняття згідно із законодавством рішення про видворення іноземця або особи без громадянства за межі України.

_______________________________________________________

СХОЖІ НОВИНИ ЗА ПОПЕРЕДНІЙ ПЕРІОД:

15 червня 2018 року (Віза. Загальні поняття та інформація.)

24 травня 2018 року (Планується посилити контроль за посередниками при працевлаштуванні українців за кордоном )

07 травня 2018 року (Готівка через кордон. Деякі нюанси та порядок перевезення. )

27 квітня 2018 року (Розпочався період відпусток, тож згадаємо куди українці можуть подорожувати БЕЗ ВІЗ)

04 квітня 2018 року (Ліцензійні умови для посередників з працевлаштування за кордоном зазнали змін)

27 березня 2018 року (Вже з квітня дитину без закордонного паспорта з України не випустять)

26 лютого 2018 року (Виїзд на ПМЖ за кордон. Порядок, документи тощо.)

10 жовтня 2017 року (До уваги мандрівників! Що дозволено та не дозволено ввозити в Україну туристу?!)

15 лютого 2017 року (Нагадуємо, що в Україні ускладнений виїзд дітей (віком до 16 років) за кордон.)

наверх