документiв в базi
550558
Подiлитися 
Актуальні новини вiд   < 12.02.2018 №4  >

Бухгалтерський облік чая та кави для співробітників

В наш час більшість компаній прагнуть піклуватися про підтримку дружньої і позитивної атмосфери в колективі. З цієї причини серед постійних витрат фірм нерідко можна зустріти витрати на покупку води, чаю та кави.

Маючи можливість запропонувати чай або каву партнерам, організація формує позитивний імідж і підвищує ймовірність укладання угоди або продовження продуктивної співпраці. Як і інші витрати компанії, витрати на придбання чаю або кави повинні бути враховані. У статті розповімо про облік води, чаю, кави, цукерок, тощо.

Почнемо з питання щодо віднесення сум ПДВ на податковий кредит та на податкові витрати. Згідно з п. 201.11 Податкового кодексу (далі за текстом ПКУ), суми ПДВ, нараховані (сплачені) платником податку, включаються до складу податкового кредиту при наявності відповідного документального підтвердження (податкові накладні/розрахунки коригування, зареєстровані в ЄРПН, митні декларації та ін.)

Це стосується придбання:

продовольчих товарів, таких як чай, кава, цукор, цукерки, печиво, вода питна, сік, вершки;

товарів господарського призначення, таких як засоби для прибирання приміщення офісу, побутова хімія, серветки, туалетний папір, пакети для сміття, одноразовий посуд, мило.

У разі, якщо вартість зазначених товарів включається до складу витрат і, відповідно, до вартості товарів/послуг, операції з поставки яких є об'єктом оподаткування і пов'язані з отриманням доходів, дані товари визнаються такими, які призначені для використання в господарській діяльності, і додаткове нарахування податкових зобов'язань за правилами, встановленими п. 198.5 ПКУ, не здійснюється.

У бухгалтерському обліку чай і каву, придбані для працівників офісу, враховують на субрахунку 209 "Інші матеріали" з подальшим списанням на рахунок 92 "Адміністративні витрати" або 949 "Інші витрати операційної діяльності".

_______________________________________________________

СХОЖІ НОВИНИ ЗА ПОПЕРЕДНІЙ ПЕРІОД:

20 березня 2017 року (Порядок нарахування ПДВ при здійсненні операцій з постачання паперу та картону для утилізації (макулатури та відходів)

14 березня 2017 року (Облік та зберігання трудових книжок на підприємстві)