2006-03-01 | 2017-10-04 |
КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
від 1 березня 2006 р. N 240
Київ
Про затвердження Правил підтвердження
придатності нових будівельних виробів
для застосування
( Із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ
N 753 від 04.10.2017 )
Кабінет Міністрів України постановляє:
Затвердити Правила підтвердження придатності нових будівельних виробів для застосування, що додаються.
Прем'єр-міністр України Ю.ЄХАНУРОВ
Затверджено
постановою Кабінету Міністрів України
від 1 березня 2006 р. N 240
Правила
підтвердження придатності нових
будівельних виробів для застосування
1. Ці Правила встановлюють загальні вимоги до проведення перевірки на відповідність вимогам безпеки для життя і здоров'я людини, майна та навколишнього природного середовища і підтвердження придатності для застосування в будівництві нових матеріалів, виробів та конструкцій, зокрема іноземного походження, у разі їх невідповідності нормативним документам, обов’язковість застосування яких встановлена нормативно-правовими актами (далі - будівельні вироби). ( Пункт 1 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ N 753 від 04.10.2017 )
2. Правила обов'язкові для центральних і місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, органів державного нагляду та контролю, юридичних і фізичних осіб, які здійснюють проектування, нове будівництво, реконструкцію, реставрацію або ремонт будівель та споруд, виробництво і постачання будівельних виробів.
3. Мінрегіон видає технічне свідоцтво придатності нових будівельних виробів для застосування встановленого ним зразка (далі - технічне свідоцтво). ( Пункт 3 в редакції Постанови КМ N 753 від 04.10.2017 )
4. Технічне свідоцтво розробляється на підставі поданої замовником заявки, документації з характеристиками будівельних виробів, а також у разі потреби - на основі результатів науково-технічної експертизи та випробувань таких виробів.
У технічному свідоцтві залежно від призначення будівельних виробів зазначаються:
опис фізичних характеристик, властивостей та функціонального призначення будівельного виробу (у разі потреби додаються креслення, схеми тощо);
показники, що характеризують рівень безпеки для життя і здоров'я людини, майна та навколишнього природного середовища;
умови виробництва, застосування, зберігання і здійснення контролю якості;
перелік документів, на підставі яких складено висновок щодо підтвердження придатності таких виробів для застосування.
5. Строк розгляду заявки не повинен перевищувати після її реєстрації одного місяця, протягом якого оцінюється обґрунтованість, комплектність документів, що додаються до заявки, приймається рішення щодо необхідності проведення науково-технічної експертизи та випробувань будівельних виробів, про що повідомляється заявнику, або видається технічне свідоцтво чи письмове обґрунтування відмови у його видачі.
( Абзац другий пункту 5 виключено на пыдставі Постанови КМ N 753 від 04.10.2017 )
( Абзац третій пункту 5 виключено на пыдставі Постанови КМ N 753 від 04.10.2017 )
Технічне свідоцтво видається безоплатно на три роки.
6. Роботи з підтвердження придатності будівельних виробів для застосування, у тому числі з проведення науково-технічної експертизи та випробувань таких виробів, виконується на договірних умовах у визначений ними строк.
7. Служби Укрінвестекспертизи під час проведення комплексної державної експертизи проектів будівництва та інспекції державного архітектурно-будівельного контролю перевіряють у разі використання юридичними та фізичними особами будівельних виробів наявність у них технічного свідоцтва.
( Пункт 8 виключено на пыдставі Постанови КМ N 753 від 04.10.2017 )