документiв в базi
550558
Подiлитися 

Як відобразити у звіті по ЄСВ працівника,
який перебуває у відпустці без збереження зарплати

Порядок формування та подання страхуваль­никами звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування затверджено наказом Міндоходів від 09.09.2013 р. № 454 (далі - Порядок № 454). Інформація про перебування працівника у відпустці без збереження зарплати вказуєть­ся у графі 14 таблиці 6 Звіту про суми нарахо­ваної заробітної плати (доходу, грошового за­безпечення, допомоги, компенсації) застрахо­ваних осіб та суми нарахованого єдиного внес­ку на загальнообов'язкове державне соціальне страхування до органів доходів та зборів, на­веденого в додатку 4 до Порядку № 454 (далі -Форма № Д4).

Якщо навіть працівник протягом повного мі­сяця перебуває у відпустці без збереження зар­плати, його відображають у таблиці 6 Форми № Д4, зазначаючи:

- дані про тривалість відпустки без збере­ження зарплати у реквізиті 14 «Кількість кален­дарних днів без збереження заробітної плати»;

- в реквізиті 15 вказують кількість кален­дарних днів у календарному місяці «Кількість календарних днів перебування у трудових/ЦП відносинах протягом звітного місяця».

Якщо ж працівник працював частину березня 2015 р., а, скажімо, 15 календарних днів перебу­вав у відпустці без збереження зарплати, то дані про нараховану зарплату та утриманий ЄСВ теж зазначаються у цьому ж рядку.

У графі 15 таблиці 6 Форми № Д4 зазначають кількість днів перебування застрахованої осо­би в трудових відносинах. Період перебуван­ня особи в трудових відносинах залежить від дати прийому на роботу та дати звільнення з роботи, а також від кількості днів у звітному місяці та не залежить від функцій, які виконує або не виконує особа на підприємстві.

Отже, для особи, яка у березні 15 к. дн. перебу­вала у відпустці без збереження зарплати, до гра­фи 15 таблиці 6 Форми № Д4 вноситься значення «31», а до графи 14 «Кількість календарних днів без збереження заробітної плати» - «15».

^ Наверх