документiв в базi
550558
Подiлитися 

Як враховуються мобілізовані працівники у показник СКШП

ПИТАННЯ: Чи потрібно враховувати у звіті по ЄСВ в показник «Середньооблікова чисельність штатних працівників за звітний період» працівників, що призвані на військову службу під час мобілізації на особливий період?

ВІДПОВІДЬ: У облікову кількість працівників включаються також працівники, які були тимчасово відсутні з таких причин, як у зв'язку з виконанням державних або громадських обов'язків (пп. 2.5.2 Інструкції зі статистики кількості працівників, затвердженої наказом Держкомстату від 28.09.2005 р. № 286).

Відповідно до ч. 3 і 4 ст. 119 КЗпП працівникам, призваним на військову службу під час мобілізації, а також тим, які добровільно уклали контракт на військову службу в особливий період, і тим, які були мобілізованими, але до демобілізації уклали контракт на військову службу нараховується середній заробіток і зберігається місце роботи й посада. Зазначена стаття визначає якраз гарантії працівникам на час виконання громадських і державних обов'язків.

Однак Держстат у листі від 04.07.2014 р. № 09.3-6/145-14 пропонує такий варіант щодо відображення такої категорії працівників у формах державної статистичної звітності з праці:

- у формі № 1-ПВ (квартальна) «Звіт з праці» працівники, які проходять військову службу за призовом під час мобілізації, відображаються лише у рядку 3070 «Облікова кількість штатних працівників на кінець звітного періоду». При цьому, вищезгадані працівники не включаються до середньооблі-кової кількості штатних працівників по аналогії з працівниками, які перебувають у відпустці у зв'язку з вагітністю та пологами та догляду за дитиною. Також вони не відображаються у показниках руху кадрів та фонду робочого часу;

- у формі № 1-ПВ (місячна) «Звіт з праці» нарахування, здійснені таким працівникам, включаються до рядка 1020 «Фонд оплати праці усіх працівників», без зазначення їхньої кількості у рядку 1040 «Середньооблікова кількість штатних працівників».

^ Наверх