документiв в базi
550558
Подiлитися 

КОНСУЛЬТУЄ МІНІСТЕРСТВО СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ
Департамент заробітної плати та умов праці

Умови оплати праці прибиральниці

ПИТАННЯ: Які мають бути умови оплати праці у прибиральниці в районному будинку культури?

ВІДПОВІДЬ: Умови оплати праці працівників закладів культури затверджені наказом Міністерства культури і туризму України від 18.10.2005 р. № 745 «Про впорядкування умов оплати праці працівників культури на основі Єдиної тарифної сітки» (далі - наказ № 745).

За пунктом 3 цього наказу керівники бюджетних установ, закладів та організацій культури мають право в межах фонду заробітної плати, затвердженого в кошторисах, установлювати працівникам цих установ, закладів й організацій конкретні розміри посадових окладів та доплат і надбавок до них.

Доплати за використання в роботі дезінфікуючих засобів, а також працівникам, зайнятим прибиранням туалетів, - у розмірі 10% посадового (місячного) окладу встановлюються згідно з пп. 4 п. 2 наказу № 745.

Наказом Міністерства культури України від 20.09.2011 р. № 767/0/16-11 затверджено типові штатні нормативи клубних закладів, центрів народної творчості, парків культури і відпочинку та інших культурно-освітніх центрів й установ державної та комунальної форми власності сфери культури.

Згідно з цими нормативами прибиральник службових приміщень вводиться для прибирання службових приміщень з розрахунку 0,5 штатної одиниці на кожні 250 м2 площі, що прибирається, але не менш як одна штатна одиниця на заклад.

Відповідно до Міжгалузевих норм чисельності робітників, що обслуговують громадські будівлі (будівлі управлінь, конструкторських і проектних організацій), затверджених наказом Мінпраці України від 11.05.2004 р. № 105, норма обслуговування прибиральником службових приміщень за зміну залежить від коефіцієнта заставлення і становить: коефіцієнт заставлення до 0,2 - 604,8 м2; від 0,21 до 0,4 - 518,4 м2; від 0,41 до 0,6 - 432,0 м2; коефіцієнт більш як 0,6 - 345,6 м2.

Коефіцієнт заставлення визначається з відношення площі, на якій знаходяться предмети в приміщенні одного призначення, до всієї площі цього приміщення:

Кз = Пп/П,

де Кз - коефіцієнт заставлення;

Пп - площа, на якій знаходяться предмети в приміщенні одного призначення, м2;

П - площа приміщення одного призначення, м2.

Для встановлення норми обслуговування прибиральниками службових приміщень визначено такий перелік робіт: прибирання службових приміщень адміністративних будівель, сходів; витирання пилу, підмітання вручну та миття вручну або за допомогою машин і пристроїв стін, підлоги, стелі, віконних рам, жалюзі і скла, дверних блоків, меблів та килимових виробів; чищення і дезінфікування раковин та іншого санітарно-технічного устаткування; очищення урн від паперу і промивання їх дезінфікуючими розчинами; збирання сміття та винесення його до встановленого місця; додержання правил санітарії і гігієни в приміщеннях, що прибираються.

Відповідно до ч. 1 ст. 50 КЗпП нормальна тривалість робочого часу працівників не може перевищувати 40 год на тиждень.

Норма обслуговування для прибиральника службових приміщень відповідає 8 - годинному робочому дню.

Заступник директора,
Алла ЛИТВИН

"Праця i зарплата" N 5 (921), 04 лютого 2015 р.
Передплатний iндекс: 30214

^ Наверх