КОНСУЛЬТУЄ МІНІСТЕРСТВО СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ
Юридичне управління
Якщо в трудовій книжці допущено помилку
ПИТАННЯ: Як бути, якщо під час першого заповнення трудової книжки роботодавцем було зроблено помилку? Яка процедура списання такого бланку трудової книжки чи виправлення даних у ній? Хто має право змінити записи в трудовій книжці про прізвище, ім'я, по батькові і дату народження?
ВІДПОВІДЬ: За пунктом 6.1 Інструкції про порядок ведення трудових книжок працівників, затвердженої наказом Мінпраці, Мін'юсту, Мінісоцзахисту України від 29.07.93 р. № 58, зареєстрованим у Мін'юсті України 17.08.93 р. за № 110 (із змінами, далі - Інструкція), під час виписування трудової книжки, або вкладиша до неї, або дубліката трудової книжки власник або уповноважений ним орган стягує з працівника суму її вартості. Уразі неправильного первинного заповнення трудової книжки або вкладиша до неї, а також псування їхніх бланків унаслідок недбалого зберігання вартість зіпсованих бланків сплачується підприємством. Якщо трудова книжка працівника загублена підприємством унаслідок стихійного лиха або з інших причин, то йому видається дублікат трудової книжки без стягнення її вартості.
На зіпсовані під час заповнення бланки трудових книжок і вкладишів до них складається акт за формою, затвердженою наказом Мінстату України від 27.10.95 р. № 227 (зі змінами, п. 7.2 Інструкції).
Виходячи з наведеного в разі неправильного первинного заповнення трудової книжки зіпсований бланк знищується.
Згідно з п. 2.13 Інструкції зміна записів у трудових книжках про прізвище, ім'я, по батькові і дату народження виконується власником або уповноваженим ним органом за останнім місцем роботи на підставі документів (паспорта, свідоцтв про народження, шлюб, розірвання шлюбу, зміну прізвища, ім'я та по батькові тощо) і з посиланням на номер і дату цих документів. Ці зміни вносяться на першій сторінці (титульному аркуші) трудової книжки. Однією рискою закреслюється, наприклад, колишнє прізвище або ім'я, по батькові, дата народження і записуються нові дані з посиланням на відповідні документи на внутрішньому боці обкладинки і завіряються підписом керівника підприємства або печаткою відділу кадрів.
Під уповноваженим органом слід розуміти відділ кадрів або інший підрозділ установи, який оформляє прийняття і звільнення працівників, або відповідальна особа установи, на яку покладено обов'язок ведення трудових книжок працівників (посадовою інструкцією). Це пов'язане з належним оформленням трудової книжки (п. 2.4, 2.5, 2.12, 4.1 Інструкції), її зберіганням (п. 6.2- Інструкції) й обліком трудових книжок (п. 7.1 Інструкції).
Виходячи з викладеного у випадку, наведеному в листі, слід зробити виправлення згідно з п. 2.13 Інструкції. Підставою для виправлення допущеної помилки є паспорт або свідоцтво про народження працівника.
Головний спеціаліст,
Ігор БИЦЬ
"Праця i зарплата" N 16 (884), 23 квiтня 2014 р.
Передплатний iндекс: 30214