документiв в базi
550558
Подiлитися 

КОНСУЛЬТУЄ МІНІСТЕРСТВО СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ
ЮРИДИЧНЕ УПРАВЛІННЯ

Скасування наказу про поновлення працівника на роботі

ПИТАННЯ. Працівницю, звільнену з обійманої посади через закінчення строкового трудового договору, в судовому порядку поновили на роботі та внесли відповідні записи до трудової книжки. Наступного дня їй надали відпустку у зв'язку з вагітністю та пологами. Судове рішення про поновлення на роботі скасував суд вищої інстанції. Чи можна наказ про поновлення на роботі вважати недійсним? Чи є чинними трудові відносини, укладені після ухвалення скасованого пізніше наказу?

ВІДПОВІДЬ. За частиною 2 ст. 380 Цивільного процесуального кодексу України, якщо рішення після його виконання скасовано і справу повернуто на новий розгляд, а під час нового розгляду справи в позові відмовлено, або позовні вимоги задоволено в меншому розмірі, або провадження у справі закрито чи заяву залишено без розгляду, суд, ухвалюючи рішення, повинен зобов'язати позивача повернути відповідачеві безпідставно стягнене з нього за скасованим рішенням.

Якщо судове рішення немайнового характеру після його виконання скасоване і справу повернуто на новий розгляд, а під час нового розгляду справи в позові відмовлено, зобов'язання, вчинені під час виконання рішення суду, мають бути повернуті до первісного стану, що передував виконанню рішення суду.

Тобто наказ про поновлення працівника на роботі, виданий на виконання рішення суду має бути скасований, про що повідомляють працівника.

Чинність наказу про поновлення на роботі працівника припиняється з дати його видавання і трудові відносини, що були укладені відповідно до цього наказу, вважаються такими, що не відбулися.

Головний спеціаліст
Ігор БИЦЬ

"Праця i зарплата" N 13 (881), 2 квітня 2014 р.
Передплатний iндекс: 30214

^ Наверх