КОНСУЛЬТУЄ МІНІСТЕРСТВО СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ
Департамент заробітної плати та умов праці
Виплата премії звільненому працівникові
ПИТАННЯ: Якщо в положенні підприємства про преміювання передбачено виплату премії працівникам, що були звільнені в поточному місяці, в розмірі пропорційно до кількості фактично відпрацьованих ними в такому місяці днів, чи буде порушенням з боку підприємства виплата їм премії не в день їхнього звільнення, а пізніше, на початку наступного місяця, після одержання результатів господарської діяльності за поточний місяць?
ВІДПОВІДЬ: За статтею 15 Закону України «Про оплату праці» підприємствам надано право самостійно вирішувати питання преміювання працівників через розробку положення про преміювання.
Положенням про преміювання визначається коло працівників, на яких поширюється чинність преміальної системи, показники, умови, розмір, терміни, а також порядок нарахування премій кожній категорії працівників.
Премія в основному виплачується в наступному після звітного місяці, після підведення підсумків роботи.
Як випливає з листа, положенням про преміювання, чинним на підприємстві, передбачено виплату премії працівникам, звільненим у поточному місяці, в розмірі, пропорційному до кількості фактично відпрацьованих у такому місяці днів.
Якщо положенням про преміювання передбачено, що премія за результатами роботи за місяць нараховується не пізніше від місячного терміну після закінчення звітного періоду, тобто на момент звільнення термін виплати премії не настав, то виплата премії працівникові за результатами його роботи за звітний період після його звільнення не буде порушенням чинного законодавства.
При цьому доцільно в положенні про преміювання викласти окремим пунктом порядок і строки нарахування премій працівникам, які звільняються з підприємства.
Людмила БОНДАР,
Головний спеціаліст
«Праця i зарплата» N 43 (863), 20 листопада 2013 р.
Передплатний iндекс: 30214