КОНСУЛЬТУЄ МІНІСТЕРСТВО СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ
Департамент заробітної плати та умов праці
Про доплату за ненормований робочий день та надбавку за класність
ПИТАННЯ: Чи виплачується водію легкового автомобіля доплата за ненормований робочий час та надбавка за класність, якщо водій не виїжджає у зв'язку з відсутністю пального?
ВІДПОВІДЬ: Згідно з пп.4 п. 3 постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2002 р. N 1298 водіям автотранспортних засобів установлюється надбавка за класність у відсотках до встановленої тарифної ставки за відпрацьований час у розмірах: водіям 2 класу - 10%, водіям 1 класу - 25%.
Виплата водіям автотранспортних засобів надбавки за класність провадиться за час, відпрацьований водієм.
Під терміном «час, відпрацьований водієм» мається на увазі час, протягом якого водій безпосередньо керував автотранспортним засобом.
Якщо водій у робочий час був на роботі, але не виїжджав, тобто не керував автотранспортним засобом, надбавка за класність за ці години не виплачується, оскільки під час виконання інших видів робіт кваліфікація 2 чи 1 класу водія не потребується.
Робочий час та час відпочинку водіїв автотранспортних засобів регулюється Положенням про робочий час і час відпочинку водіїв колісних транспортних засобів, затвердженим наказом Мінтрансзв'язку України від 07.06.2010 р. N 340 (зареєстровано в Мін'юсті України 14.09.2010 р. за N 811/18106).
Згідно з п.2.10 цього Положення водіям легкових автомобілів (крім таксі) в разі потреби може встановлюватися ненормований робочий день, тобто понад нормальну тривалість робочого часу. Ця робота не вважається надурочною і за неї не провадиться додаткова оплата перепрацьованого часу. Кількість годин перепрацьованого часу за такої роботи визначається в колективному договорі.
Водіям з ненормованим робочим днем надається як компенсація щорічна додаткова відпустка та у випадках, передбачених законодавством, провадиться відповідна доплата за виконаний обсяг робіт, ступінь напруженості, складність і самостійність у роботі, потребу виконувати службові завдання понад установлену тривалість робочого часу.
Фактично відпрацьованим водієм часом вважаються години, проставлені в табелі обліку робочого часу. Якщо водій у робочий час не виїжджав, але був на роботі, зазначені виплати (а саме: доплата за ненормований робочий час) не провадяться.
Наталія ТЕРЕЩЕНКО,
головний спеціаліст
"Праця і зарплата" N 36 (856), 25 вересня 2013 р.
Передплатний індекс: 30214