2011-02-28 | 2011-08-01 | 2012-02-01 | 2013-08-07 | 2014-06-18 |
Документ втратив чиннiсть!
КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
від 28 лютого 2011 р. N 273
Київ
(Постанова втратила чинність на підставі Постанови
Кабінету Міністрів України
N 620 від 19 серпня 2015 р.)
Про затвердження Порядку
використання коштів, передбачених
у державному бюджеті для фінансової
підтримки наукової інфраструктури
(Із змінами, внесеними згідно з Постановами КМ
N 827 від 01.08.2011
N 107 від 01.02.2012
N 538 від 07.08.2013)
(У назві та тексті Постанови слова
"розвитку інфраструктури у сфері наукової діяльності"
замінено словами "наукової інфраструктури"
згідно з Постановою КМ N 107 від 01.02.2012)
Кабінет Міністрів України постановляє:
Затвердити Порядок використання коштів, передбачених у державному бюджеті для фінансової підтримки наукової інфраструктури, що додається.
Прем'єр-міністр України М.АЗАРОВ
Затверджено
постановою Кабінету Міністрів України
від 28 лютого 2011 р. N 273
Порядок
використання коштів, передбачених
у державному бюджеті для фінансової
підтримки наукової інфраструктури
(Назва Порядку із змінами, внесеними
згідно з згідно з Постановою КМ
N 107 від 01.02.2012)
(У тексті Порядку слова "Міністерство освіти і науки,
молоді та спорту" в усіх відмінках замінено словом "МОН"
згідно з Постановою КМ N 538 від 07.08.2013)
1. Цей Порядок визначає механізм використання коштів, передбачених у державному бюджеті за програмою "Дослідження, наукові та науково-технічні розробки, виконання робіт за державними цільовими програмами та державним замовленням, виконання міжнародних наукових та науково-технічних програм і проектів вищими навчальними закладами та науковими установами, фінансова підтримка наукової інфраструктури та наукових об'єктів, що становлять національне надбання, амбулаторне медичне обслуговування працівників Кримської астрофізичної обсерваторії" (далі - бюджетні кошти), зокрема для фінансової підтримки наукової інфраструктури.
(Пункт 1 в редакції Постанови КМ N 107 від 01.02.2012)
2. Бюджетні кошти спрямовуються на організацію та проведення міжнародних наукових самітів, з'їздів, форумів, конференцій, виставок, офіційних державних заходів з науково-технічного співробітництва, популяризації результатів досліджень та розробок, а також прийому офіційних іноземних делегацій в Україні з метою подальшого наукового співробітництва (далі - заходи).
(Абзац перший пункту 2 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ N 827 від 01.08.2011)
Під час організації та проведення заходів бюджетні кошти спрямовуються виключно на:
(Абзац другий пункту 2 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ N 827 від 01.08.2011)
оплату оренди приміщення залу засідань (якщо засідання неможливо провести в приміщенні центрального чи місцевого органу виконавчої влади);
придбання інформаційно-довідкових матеріалів;
оплату транспортних витрат;
оплату послуг з друкування та перекладу відповідних матеріалів;
оплату послуг із синхронного та послідовного перекладу, що здійснюється під час прийому офіційних іноземних делегацій, а також оренди обладнання, необхідного для надання таких послуг;
оплату кава-брейків, часткову оплату вартості проживання та харчування учасників VI Форуму творчої та наукової інтелігенції держав - учасниць СНД.
(Пункт 2 доповнено абзацом згідно з Постановою КМ N 827 від 01.08.2011)
3. Бюджетні кошти використовуються відповідно до плану заходів, який затверджується наказом головного розпорядника бюджетних коштів. У разі потреби до зазначеного плану заходів можуть вноситися зміни.
Для проведення передбаченого планом заходу головний розпорядник бюджетних коштів видає наказ, до якого додається кошторис витрат, пов'язаних з підготовкою та здійсненням заходу, з відповідними розрахунками та обґрунтуваннями.
Головний розпорядник бюджетних коштів визначає наукові установи та навчальні заклади, які проводитимуть заходи, з урахуванням поданих ними заявок та суми коштів, необхідних для проведення заходу, у разі коли така сума не перевищує 100 тис. гривень.
4. Головним розпорядником бюджетних коштів та відповідальним виконавцем бюджетної програми є МОН.
Розпорядниками бюджетних коштів нижчого рівня є наукові установи та навчальні заклади, що перебувають у сфері управління МОН.
Кошти отримують розпорядники бюджетних коштів нижчого рівня та одержувачі бюджетних коштів, що перебувають у сфері управління МОН, а також переможці процедури закупівлі товарів, робіт і послуг.
У разі коли сума коштів, необхідних для проведення заходу, перевищує 100 тис. гривень, проводиться процедура закупівлі товарів, робіт і послуг відповідно до законодавства.
5. Закупівля товарів, робіт і послуг за рахунок бюджетних коштів здійснюється в установленому законом порядку.
6. Попередня оплата товарів, робіт і послуг, що закуповуються за бюджетні кошти, проводиться з урахуванням положень бюджетного законодавства.
Головний розпорядник бюджетних коштів забезпечує цільове та ефективне використання бюджетних коштів.
7. Не допускається спрямування бюджетних коштів на:
придбання товарів, робіт і послуг, які безпосередньо не пов'язані з проведенням заходів;
оплату посередницьких послуг;
фінансування заходів, проведення яких здійснюється за іншими бюджетними програмами;
проведення заходів, метою яких є отримання прибутку.
8. Видатки, пов'язані з участю осіб у заходах, здійснюються за рахунок коштів закладів, установ, організацій, які їх направили для участі в таких заходах.
9. Операції, пов'язані з використанням бюджетних коштів, здійснюються у порядку, встановленому Державною казначейською службою.
10. Розпорядники бюджетних коштів нижчого рівня та одержувачі бюджетних коштів протягом одного місяця з дня проведення заходу подають головному розпоряднику бюджетних коштів звіт про проведення заходів з копіями підтвердних документів.
11. МОН один раз на півріччя до 15 числа місяця, що настає за звітним періодом, подає Мінфіну інформацію про виконання бюджетної програми згідно з її паспортом в установленому порядку.
12. Складення та подання фінансової і бюджетної звітності, звітів про використання бюджетних коштів, а також контроль за їх цільовим та ефективним витрачанням здійснюються в установленому законодавством порядку.
У разі коли під час виконання бюджетної програми допущено порушення, до головного розпорядника, розпорядників нижчого рівня та одержувачів бюджетних коштів можуть застосовуватися заходи впливу відповідно до законодавства.