документiв в базi
550558
Подiлитися 

Подаємо звіт про зайнятість і працевлаштування інвалідів

Наближається термін подання Звіту про зайнятість і працевлаштування інвалідів до Фонду соціального захисту інвалідів. Один раз в рік роботодавцям необхідно відзвітувати перед Фондом соціального захисту інвалідів про виконання нормативу робочих місць для працевлаштування інвалідів. Оскільки після складання останнього такого Звіту пройшов рік, коротко нагадаємо основні моменти, які необхідно відновити в пам'яті для успішної його здачі.

Хто з суб'єктів господарювання та в які терміни подає звіт до Фонду соціального захисту інвалідів?

На всі підприємства, установи та організації, у тому числі підприємства громадських організацій інвалідів, фізичні особи (незалежно від системи оподаткування), що використовують найману працю, покладений обов'язок щодо створення робочих місць для працевлаштування інвалідів згідно з нормативами, встановленими ст. 19 Закону N 875. Про виконання нормативу таким роботодавцям необхідно подати до Фонду соціального захисту інвалідів (далі - Фонд) Звіт про зайнятість і працевлаштування інвалідів (форма N 10-Ш) (далі - Звіт).

З усіх вказаних суб'єктів, що є роботодавцями, Звіт подають тільки ті, у яких се-редньооблікова чисельність штатних працівників облікового складу за рік складає 8 і більше чоловік. Це витікає із ст. 19 Закону N 875 і пп. 1.1 Інструкції N 42. Тому роботодавці, у яких числиться 7 і менш працівників, звітність до Фонду не подають.

Форма Звіту та Інструкція по її заповненню затверджені Наказом N 42.

Звіт є річним, тобто складається і подається один раз в рік. Слід зазначити, що п. 2.1 Інструкцій N 42 встановлено, що Звіт подається до 1 березня року, наступного за звітним, а у формі Звіту вказано, що не пізніше 1 березня після звітного періоду.

Виникає питання - коли ж все-таки подавати Звіт?

Відповідь на це питання надає Фонд в Листі N 1/6-20/06, в якому відзначається, що якщо термін подання Звіту роботодавцем вказаний не пізніше 1 березня, то він може подати звіт до закінчення 24 годин цієї дати. Момент закінчення 24 годин визначається за місцем здійснення дії, тобто за місцевим часом.

У разі ж, коли певну юридичну дію слід здійснити в установі в останній день терміну, воно має бути здійснене до моменту закінчення часу виконання відповідних операцій в цій установі, тобто до закінчення часу прийому звітів відділеннями Фонду (наприклад, встановлений час прийому звітів з 9 до 18 годин).

Таким чином, за 2012 рік Звіт необхідно подати по 1 березня 2013 року включно.

Підприємства, що мають відособлені підрозділи, складають зведений Звіт (тобто з урахуванням даних таких підрозділів) (п. 3 Порядку представлення звітів N 70). Таким підприємствам разом з Звітом до Фонду необхідно представити Перелік підприємств, що увійшли до складу господарського об'єднання, та/або відособлених підрозділів роботодавця.

Бюджетні організації докладають копію довідки органів ДПС про включення в реєстр неприбуткових організацій (п. 2 Порядку представлення звітів N 70).

Як розрахувати середньо-облікову чисельність штатних працівників облікового складу за рік?

Перш за все зауважимо, що від правильності розрахунку цього показника залежить величина нормативу, а від виконання нормативу, в свою чергу, залежатиме розмір адміністративно-господарських санкцій.

Середньооблікова чисельність штатних працівників облікового складу за рік розраховується відповідно до Інструкції N 286, що поширюється як на підприємства, так і на фізичних осіб - підприємців.

Облікова кількість штатних працівників за кожен день повинна відповідати даним табельного обліку використання робочого часу працівників, на підставі якого визначається кількість працівників, які явилися або не явилися на роботу.

Відповідно до пп. 3.2.2 п. 3 Інструкції N 286 для розрахунку враховуються наступні категорії працівників облікового складу:

- оформлені за трудовим договором на основне місце роботи, у тому числі, що працюють в цьому конкретному місяці на випробувальному терміні, перебувають в відрядженні та не працюють внаслідок простою;

- прийняті або переведені на роботу на неповний робочий день або неповний робочий тиждень, що відображено в трудовому договорі (такі працівники враховуються як цілі одиниці);

- надомники;

- оформлені за строковим трудовим договором для заміщення працівників, тимчасово відсутніх у зв'язку з хворобою, відпусткою у зв'язкуз вагітністю та пологами, відпустці по догляду за дитиною до досягнення нею віку, встановленого чинним законодавством;

- які працюють відповідно до договорів (розпоряджень, наказів) за межами підприємства;

- спрямовані для виконання робіт вахтовим методом;

- прийняті на постійну роботу за направленням державної служби зайнятості згідно з угодою з роботодавцем про надання дотації на створення додаткових робочих місць для працевлаштування безробітних;

- іноземні громадяни, якщо вони оформлені відповідно до національного законодавства та отримують заробітну плату;

- студенти денних відділень навчальних закладів, аспіранти, а також учні професійно-технічних навчальних закладів, з якими укладені трудові договори;

- оформлені за трудовим договором, але тимчасово відсутні: що перебувають на лікарняному, в навчальній відпустці або направлені з відривом від виробництва в навчальні заклади для підвищення кваліфікації або оволодіння новою професією, в щорічній основній і додатковій відпустці, у відпустці без збереження заробітної плати і тощо. Згідно п. 2.6 Інструкцій N 286 не включаються в облікову кількість штатних працівників такі категорії:

- працівники інших підприємств, прийняті на роботу за сумісництвом (працівники, оформлені за сумісництвом на тому ж підприємстві, де їх основне місце роботи (внутрішні сумісники), враховуються в обліковій кількості як одна фізична особа);

- особи, залучені до виконання робіт за договорами цивільно-правового характеру (працівник, що перебуває в обліковому складі підприємства і уклав цивільно-правовий договір з цим роботодавцем, враховується в обліковій і середньообліковій чисельності працівників один раз за місцем основної роботи і не враховується в кількості працюючих за цивільно-правовими договорами);

- особи, переведені з інших підприємств відповідно до договорів між суб'єктами господарювання;

- учні, слухачі професійно-технічних учбових закладів, які проходять виробниче навчання і виробничу практику на підприємстві відповідно до договорів про надання робочих місць для вказаних цілей;

- особи, направлені підприємствами для навчання в навчальних закладах з відривом від виробництва, які отримують за рахунок коштів цих підприємств тільки стипендію;

- особи, які навчаються за рахунок коштів, передбачених в зведених кошторисах будівництва, для роботи на підприємствах, які вводитимуться в дію;

- працівники, які подали заяви про звільнення і припинили працю до закінчення терміну попередження або які припинили роботу без попередження адміністрації (вони виключаються з облікового складу працівників з першого дня невиходу на роботу).

При обчисленні середньо-облікової кількості штатних працівників облікового складу за рік не враховуються жінки, що оформлені за трудовим договором, перебувають у відпустці у зв'язку з вагітністю та пологами або по догляду за дитиною до досягнення їм віку, встановленого чинним законодавством, а також що усиновили новонароджену дитину безпосередньо з пологового будинку.

Згідно пп. 3.2.1 п. 3.2 Інструкцій N 286 середньооб-лікова чисельність штатних працівників за місяць обчислюється підсумовуванням кількості штатних працівників облікового складу за кожен календарний день звітного місяця, тобто з 1 по 30 або 31 число (для лютого - по 28 або 29), включаючи вихідні, святкові і неробочі дні, і діленням отриманої суми на число календарних днів звітного місяця.

Причому кількість штатних працівників облікового складу за вихідний і неробочий святковий день приймається на рівні облікової кількості працівників за попередній робочий день. В разі двох або більше вихідних або святкових і неробочих днів підряд кількість працівників облікового складу за кожний з цих днів приймається на рівні кількості працівників облікового складу за попередній їм робочий день.

Розрахована згідно з вказаним вище правилом кількість працівників облікового складу за кожен місяць підсумовується і ділиться на 12 місяців. Отримуємо середньооблікову чисельність штатних працівників облікового складу за рік. Отримане число округляємо до цілого значення за правилами арифметики (якщо після коми число 5 і більше, то округляємо у бік збільшення).

Як розрахувати середньооблікову чисельність штатних працівників на підприємстві, яке працювало неповний місяць?

На підприємствах, що працюють неповний місяць (но-востворені підприємства, що мають сезонний характер виробництва), показник середньооблікової чисельності штатних працівників визначається діленням суми облікової кількості штатних працівників за всі дні роботи підприємства в звітному місяці (включаючи вихідні та святкові і неробочі дні за період роботи) на число календарних днів в звітному місяці (пп. 3.2.4 п. 3.2 Інструкції N 286).

Наприклад, підприємство почало працювати з 19 листопада 2012 року. Облікова кількість штатних працівників підприємства склала: 19 листопада - 2 чол., 20 листопада - 3 чол., 21 листопада і до кінця місяця - 4 чол. Отже, сума облікової кількості працівників за листопад склала 45 чол. [ (2 (чол.) + 3 (чол.) + (4 (чол.) х 10 (дн.))]. Календарна кількість днів в листопаді - 30. Таким чином, середньо-облікова чисельність штатних працівників в цьому місяці складає 1,5 (чол.) (45 : 30).

Відмітимо, що до створених підприємств не відносяться підприємства, засновані на базі ліквідованих (реорганізованих) юридичних осіб, відособлених або несамостійних підрозділів. На підприємстві, що тимчасово припинило роботу з економічних причин, середньооблікова чисельність штатних працівників визначається в середньому за період на загальних підставах.

Який на сьогодні норматив робочих місць для забезпечення працевлаштування інвалідів? Чи пов'язаний з цим нормативом норматив, установлений з 1 січня 2013 року Законом про зайнятість населення?

Згідно ст. 19 Закону N 875 роботодавці самостійно розраховують кількість робочих місць для працевлаштування інвалідів відповідно до нормативу, установленому ч. 1 ст. 19 Закону N 875.

Якщо середньооблікова чисельність штатних працівників облікового складу за рік склала:

- до 7 чол. включно - нормативу немає;

- від 8 до 25 чол. - норматив 1 робоче місце;

- 25 чол. і більше - норматив 4 % від такої чисельності.

При розрахунку кількість робочих місць округляється до цілого числа.

Норматив робочих місць для забезпечення працевлаштування інвалідів відображається в Звіті в рядку 03.

Слід зазначити, що роботодавців з 1 січня 2013 року, згідно з Законом про зайнятість населення, зобов'язали пра-цевлаштовувати, крім інвалідів, ще шість категорій громадян, в їх числі: діти-сироти; особи, що виховують дітей до 6 років; особи, звільнені після відбуття покарання або примусового лікування, та ін.

Згідно з Законом про зайнятість населення для працевлаштування вказаних вище категорій громадян підприємствам, установам і організаціям з чисельністю штатних працівників більше 20 чол. встановлена квота у розмірі 5 % середньооблікової чисельності штатних працівників за попередній календарний рік. При цьому вказана квота не поширюється на інвалідів, що не досягли пенсійного віку, встановленого пенсійним законодавством, нормативи по працевлаштуванню яких установлені Законом N 875.

Чи потрібно працевлаштовувати одного інваліда, якщо на підприємстві більшу частину року працювало 7 чол., і тільки 2 місяці працювало по 10 чол.?

Якщо впродовж календарного року в середньооблікову чисельність штатних працівників за 10 місяців входило по 7 чол., за два місяці - по 10 чол., то середньооблікова чисельність штатних працівників облікового складу за рік складе 7,5 чол. [ (10 (міс.) х 7 (чол.) + 2 (міс.) х 10 (чол.)) : 12 (міс.)]. Округливши, отримуємо 8 чол., що спричиняє за собою необхідність працевлаштування одного інваліда.

Чи повинна неприбуткова організація виконувати норматив робочих місць для працевлаштування інвалідів?

Не дивлячись на те що підприємства, установи та організації, які повністю утримуються за рахунок коштів державного або місцевого бюджетів, і неприбуткові організації не сплачують адміністративно-господарські санкції, вони не звільняються від виконання вимог ст. 19 Закону N 875. Тобто такі роботодавці повинні виконувати норматив робочих місць для працевлаштування інвалідів і звітувати про його виконання перед Фондом. Тому в разі невиконання нормативу на посадову особу може бути накладений адміністративний штраф (Лист N 1/6-155/06 і N 1/6-313).

Які саме документи підтверджують інвалідність працівника, і скільки повинен пропрацювати такий працівник, щоб його зарахували в виконання нормативу?

У залік виконання нормативу може бути зараховане забезпечення роботою інвалідів на підприємствах, в організаціях громадських організацій інвалідів в порядку, передбаченому абзацом 6 ст. 19 Закону N 875.

Документами, що підтверджують, що працівник є інвалідом, служать (Лист N 1/6-172)

- копія довідки МСЕК про групу та причину інвалідності;

- копія пенсійного посвідчення або посвідчення одержувача державної соціальної допомоги, що виплачується замість пенсії.

Група інвалідності прийнятого працівника, що є інвалідом, не має значення.

Інвалід не обов'язково має бути працевлаштований на початку року, але він повинен пропрацювати не менше півроку (Лист N 1/6-172).

Чи вважатиметься виконаним норматив, якщо інвалід пропрацював на підприємстві 6 місяців звітного року (середньооблікова чисельність працівників-інвалідів за всі місяці року складатиме "0,5" (6:12))?

У Звіті дані щодо середньооблікової кількості штатних працівників облікового складу (рядок 01), середньо-облікової кількості штатних працівників, яким відповідно до чинного законодавства встановлена інвалідність (рядок 02), і кількості інвалідів, які повинні працювати на робочих місцях (рядок 03), відображаються в цілих одиницях. Як вже сказано вище, якщо при обчисленні виникає дробове число, його необхідно округлити до цілого.

Таким чином, норма з працевлаштування інвалідів вважатиметься виконаною, якщо інвалід пропрацював на підприємстві 6 місяців звітного року, а дані табельного обліку використання робочого часу працівника відповідають цим шести місяцям звітного року згідно ч. 2 п. 3.2 Інструкції N 286.

Чи не буде порушенням, якщо підприємство зареєструється в Фонді безпосередньо перед поданням звітності?

Підприємство зобов'язане зареєструватися в Фонді за місцем держреєстрації за правилами, встановленими Порядком реєстрації N 70, згідно з абзацом 3 п. 3 якого новостворені підприємства, установи, організації, у тому числі підприємства, організації громадських організацій інвалідів, фізичні особи, що використовують найману працю, у яких кількість працюючих, для яких це місце роботи є основним, збільшилася до 8 і більше чол., зобов'язані зареєструватися в відділенні Фонду за місцем їх державної реєстрації до 1 лютого року, наступного за роком створення або збільшення кількість працюючий.

При цьому, згідно з Листом N 1/6-155/06, якщо роботодавець не став на облік в зазначені терміни, він може зареєструватися безпосередньо перед здачею Звіту.

Звернемо увагу, що з п. 3 Порядку реєстрації N 70 витікає, що як тільки роботодавець приймає в штат 8-го працівника, в установлений термін він повинен зареєструватися в Фонді. Але в той же час обов'язок зарахувати в штат співробіт-ника-інваліда визначається за показником середньооблі-кової чисельності за рік, тобто за середнім показником. Це значить, що прийняття в штат 8-ої людини ще не означає, що потрібно мати серед співробітників одного інваліда.

Які штрафи передбачені за невиконання нормативу та неподання Звіту?

За порушення у сфері працевлаштування інвалідів на роботодавця накладаються адміністративно-господарські санкції, встановлені ст. 20 Закону N 875.

Сума нарахованих адміністративно-господарських санкцій відображається в рядку 06 Звіту. Ця сума залежить від середньооблікової чисельності штатних працівників облікового складу.

Санкції сплачуються щорічно в відповідне відділення Фонду, якщо середньообліко-ва чисельність працюючих інвалідів менша, ніж установлено нормативом за кожне робоче місце, не зайняте інвалідом, якщо: - працює від 8 до 15 чол. (тобто 8 - 14 чол. включно) - у розмірі половини середньорічної заробітної плати на відповідному підприємстві, установі, організації або у фізичного особи-підприємця; - від 15 чол. і більше - у розмірі середньої річної заробітної плати на відповідному підприємстві, установі, організації або у фізичного особи-підприємця.

Слід звернути увагу на те, що Фонд в Роз'ясненні N 1/5-54 вказує, що якщо вказана чисельність працівників складає рівно 15 чол., то санкції нараховуються в розмірі середньорічної заробітної плати.

Санкція розраховується самостійно і сплачується до бюджету до 15 квітня року, наступного за звітним (ст. 20 Закону N 875). Розрахунок санкції проводиться також в Звіті.

Сплата санкцій є обов'язковою для всіх роботодавців, за винятком:

1) підприємств, установ і організацій, що повністю утримуються за рахунок коштів державного або місцевих бюджетів (ст. 20 Закону N 875, Роз'яснення N 1/5-208);

2) неприбуткових організацій (Лист N 1/6-313) (накладається тільки адміністративний штраф).

Якщо вказані санкції не сплачуються в зазначений термін, то нараховується ще і пеня з розрахунку 120 % річних облікової ставки НБУ, діючої на момент сплати заборгованості, нарахованої на повну суму недоїмки за весь термін її існування, тобто з першого робочого дня, наступного за останнім днем граничного терміну сплати (з 16 квітня), і по день фактичної сплати включно.

Згідно ч. 2 ст. 188-1 КУпАП не виконання посадовою особою, яка користується правом приймати на роботу і звільняти з роботи, фізичною особою, що використовує найману працю, нормативу робочих місць для працевлаштування інвалідів, неподання Звіту до Фонду, спричиняють за собою накладення штрафу від 10 до 20 НМДГ (від 170 грн до 340 грн).

Слід зазначити, що штраф згідно з цією нормою встановлений окремо за:

- невиконання нормативу;

- неподання Звіту.

У першому випадку накладатиметься штраф за невиконання нормативу на посадову особу, яка має право приймати на роботу та звільняти працівників, а також фізичну особу, яка використовує найману працю.

У другому випадку - на посадову особу підприємства, що зобов'язана подавати Звіт (Лист N 1/6-155/06).

Як роз'яснив Фонд інвалідів в Листі N 1/6-69/03-01, до адміністративної відповідальності за цією підставою притягуються посадові особи, якщо норматив не був виконаний і адміністративно-господарські санкції за невиконання нормативу не сплачені або сплачені з порушенням термінів, установлених ст. 20 Закону N 875. Тобто, якщо норматив виконаний не був, але суб'єкт господарювання штраф сплатив, на посадових осіб за ст. КУпАП штраф накладатися не повинен.

Якщо норматив працевлаштування інвалідів роботодавцем не виконаний, але Звіт був своєчасно поданий і адміністративно-господарські санкції за невиконання нормативу сплачені в строк до 15 квітня року, наступного за роком, в якому не виконаний норматив, то адміністративної відповідальності не буде. В даному випадку такий роботодавець вважається таким, що виконав вимоги ст. 20 Закону N 875. Справа в тому, що адміністративно-господарські санкції за не створення робочого місця інваліда не можна ототожнювати з податками та зборами (обов'язковими платежами) до Фонду соціального захисту інвалідів, оскільки адміністративно-господарська санкція - це грошове зобов'язання, альтернативне зобов'язанню самостійно здійснити працевлаштування інвалідів (Лист N 1/6-63/06).

За це порушення посадовими особами відділення Фонду складається протокол про адміністративне порушення, який підписується посадовою особою, уповноваженою на оформлення матеріалів і складання протоколів про адміністративні правопорушення у сфері працевлаштування інвалідів, і особою, що вчинила адміністративне правопорушення (за наявності свідків протокол може бути підписаний і ними).

Після оформлення та підписання протоколу формується справа про адміністративне правопорушення для направлення до суду (ст. 221 КУпАП). Рішення про накладення адміністративного штрафу на винних осіб підприємства за ст. 188-1 КУпАП виноситься судом.

Як відобразити нараховану суму адміністративно-господарської санкції за невиконання нормативу робочих місць для працевлаштування інвалідів і пені в бухгалтерському обліку?

У бухгалтерському обліку при відображенні сум адміністративно-господарської санкції і пені необхідно керуватися п. 20 П (С) БО 16.

Вказані суми включаються до складу інших витрат операційної діяльності та відображаються по дебету субрахунку 948 "Визнані штрафи, пені, неустойки".

У податковому обліку сума адміністративно-господарської санкції та пеня до складу витрат не включаються.

Чи є можливість уникнути "інвалідних" санкцій? Що показує судова практика?

На думку Фонду (Лист N 1/6-481/06), обов'язок з працевлаштування інвалідів згідно з установленим нормативом покладається виключно на роботодавця, тому що відділення Фонду не можуть безпосередньо здійснювати працевлаштування інвалідів на підприємствах, оскільки фактом працевлаштування є укладення трудового договору між працівником (інвалідом) і власником або уповноваженим органом підприємства. А служба зайнятості лише сприяє працевлаштуванню інвалідів, які перебувають на обліку та зареєстровані як безробітні.

Судові органи в цьому питанні мають дещо іншу позицію.

Так, згідно ст. 18 Закону N 875 (у редакції до 18.03.2006 p.), працевлаштування інвалідів здійснювалося центральним органом виконавчої влади з питань праці та соціальної політики, органами місцевого самоврядування, громадськими організаціями інвалідів. Після внесення змін до Закону N 875 (з 18.03.2006 р.) ця стаття була викладена в іншій редакції, а Закон N 875 доповнений статтею 18-1, за змістом якої пошук відповідної роботи для інваліда здійснює державна служба зайнятості.

Таким чином, обов'язок підприємства по створенню робочих місць для інвалідів не тягне за собою обов'язку займатися пошуком інвалідів для працевлаштування (Постанова N 21-105а12)

Верховний Суд України в своїй практиці виходить з того, що якщо підприємство подає в центр зайнятості звітність про наявність вакантних робочих місць, на які мали можливість працевлашту-ватися і інваліди, то воно здійснює всі необхідні дії для виконання покладеного на нього Законом N 875 обов'язку з працевлаштування інвалідів. Отже, на суб'єкта господарювання не можуть бути накладені санкції за те, що уповноваженими органами до нього не були направлені інваліди для працевлаштування (Постанова N 21-105а12, Постанова N 21-60а 11).

Таким чином, питання про застосування санкцій за невиконання нормативу з працевлаштування інвалідів тісно пов'язане з питанням про подання Звіту про наявність вакансій (форма N 3-ПН), затвердженого Наказом N 420. У цьому аспекті слід пам'ятати про необхідність заповнення графи 15 Звіту про наявність вакансій : в якості окремої категорії громадян мають бути вказані інваліди. Наявність вільного робочого місця вказується по кожній категорії під окремими шифрами. Для інвалідів передбачений шифр "11".

Не дивлячись на судову практику, що склалася, Фонд інвалідів поки залишається при своїй думці.

Список використаних документів

КУпАП - Кодекс України про адміністративні правопорушення

Закон N 875 - Закон України від 21.03.1991 р. N 875-ХІІ "Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні"

Закон про зайнятість населення -Закон України від 05.07.2012 p. N 5067-VI "Про зайнятість населення"

Наказ N 42 - Наказ Мінпраці України від 10.02.2007 р. N 42 "Про затвердження форми звітності N 10-ПІ (річна) "Звіт про зайнятість і працевлаштування інвалідів" та Інструкції щодо заповнення форми звітності N 10-ПІ (річна) "Звіт про зайнятість і працевлаштування інвалідів""

Наказ N 420 - Наказ Мінпраці України від 19.12.2005 р. N 420 "Про затвердження форм звітності і інструкцій по їх заповненню"

Постанова N 21-105а12 - Постанова Верховного Суду України від 26.06.2012 р. N 21-105а12 "Про стягнення адміністративно-господарських санкцій і пені"

Постанова N 21-60а11 - Постанова Верховного Суду України від 20.06.2011 р. N 21-60а11 "Про стягнення адміністративно-господарських санкцій"

Порядок представлення звітів N 70 -Порядок представлення підприємствами, установами, організаціями і фізичними особами, що використовують найману працю, звітів про зайнятість і працевлаштування інвалідів і інформацію, необхідну для організації їх працевлаштування, затверджений Постановою КМУ від 31.01.2007 р. N 70

Порядок реєстрації N 70 - Порядок реєстрації підприємств, установ, організацій і фізичних осіб, що використовують найману працю, затверджений Постановою КМУ від 31.01.2007 р. N 70

Інструкція N 42 - Інструкція по заповненню форми звітності N 10-ПІ (річна) "Звіт про зайнятість і працевлаштування інвалідів", затверджена наказом Мінпраці України від 10.02.2007 р. N42

Інструкція N 286 - Інструкція зі статистики кількості працівників, затверджена наказом Держкомстату України від 28.09.2005 р. N 286

П(С)БО 16 - Положення (стандарт) бухгалтерського обліку 16 "Витрати", затверджене наказом Мінфіну України від 31.12.1999 р. N 318

Роз'яснення N 1/5-208 - Роз'яснення Фонду соціального захисту інвалідів України від 05.03.2007 р. N 1/5-208 "Про сплату адміністративно-господарських санкцій бюджетними установами за 2006 рік"

Роз'яснення N 1/5-54- Роз'яснення Фонду соціального захисту інвалідів України від 05.02.2007 р. N 1/5-54 "Про санкції за кожне робоче місце, призначене для працевлаштування інваліда і не зайняте інвалідом"

Лист N 1/6-155/06-Лист Фонду соціального захисту інвалідів України від 16.05.2008 р. N 1/6-155/06 "Про встановлення нормативу робочих місць для працевлаштування інвалідів"

Лист N 1/6-313 - Лист Фонду соціального захисту інвалідів України від 06.07.2007 р. N 1/6-313 "Про нормативи робочих місць для працевлаштування інвалідів"

Лист N 1/6-172 - Лист Фонду соціального захисту інвалідів України від 26.03.2007 р. N 1/6-172 "Про працевлаштування інвалідів"

Лист N 1/6-69/03-01 - Лист Фонду соціального захисту інвалідів України від 27.04.2010 р. N 1/6-69/03-01 "Про порядок подання звітів про зайнятість і працевлаштування інвалідів"

Лист N 1/6-20/06 -Лист Фонду соціального захисту інвалідів України від 09.02.2010 р. N 1/6-20/06 "Про порядок подання Звіту про зайнятість і працевлаштування інвалідів"

Лист N 1/6-63/06 -Лист Фонду соціального захисту інвалідів України від 24.02.2009 р. N 1/6-63/06 "Про адміністративно-господарські санкції за невиконання нормативу робочих місць для працевлаштування інвалідів"

Лист N 1/6-481/06 -Лист Фонду соціального захисту інвалідів України від 06.11.2008 р. N 1/6-481/06 "Про створення робочих місць для забезпечення працевлаштування інвалідів"

"Консультант бухгалтера" N 7-8 (703-704) 18 лютого 2013 року
Передплатні індекси: 21946 (українською мовою), 22789 (російською мовою)

^ Наверх
наверх